Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
feniks4333
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2014, o 13:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: feniks4333 »

Trójka jest spoko
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Ania123 pisze:Jakie liceum w Krakowie wybrać?
a ilu punktów się mniej więcej spodziewasz?
NartyJezusa

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: NartyJezusa »

Omijaj Nowodworka - Pozdrawiam Nowodworczyk
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: LillyM666 »

A co jest nie tak z Nowodworkiem? Daję go na szkołę drugiego wyboru, ale ciekawią mnie Wasze opinie o tej szkole.

Gimnazjalistka

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gimnazjalistka »

Powie mi ktoś, czy w II LO serio są tak ogromne klasy Czy 40 osób zmieści sie w tak niewielkich salach lekcyjnych?

A tak BTW, co powiecie o VIII LO? Lepiej tak, czy do II
Awatar użytkownika
muffinka
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 20:22

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: muffinka »

Chodzę do VIII i jestem zadowolona, choć szkoła ma swoje minusy jak np. lekcje po południu w I klasie. Na temat II się nie wypowiem, bo nie za wiele wiem.
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Jakie jeszcze wady VIII LO?)
Awatar użytkownika
muffinka
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 20:22

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: muffinka »

Niektórzy nauczyciele, ale w każdej szkole na takich się trafi. Nie mówię o tych od przedmiotów wiodących, bo z tych akurat dobrych trafiłam.
Awatar użytkownika
muffinka
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 20:22

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: muffinka »

A i jeszcze tylko 3 godziny angielskiego tygodniowo. Jeśli trafisz w dodatku na anglistę wychowawcę to już prawie w ogóle tego angielskiego nie ma (przynajmniej ja nie czuję, żeby był). Chyba, że będzie to na tyle ogarnięty nauczyciel, który nie rozwleka spraw wychowawczych na lekcji angielskiego.
Jest też strasznie dużo osób w szkole, ale do tego idzie się przyzwyczaić.
KasumiMai

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: KasumiMai »

Hei :) Ja mam pytanie jeśli chodzi o II rekrutację - czy mogę w niej składać papiery tylko do lo, które miałam na pierwszym miejscu, czy do któregokolwiek z trzech wybranych?
Bo bardzo chciałabym iść do V LO na biol-chem ale niestety nie mam żadnych konkursów i ciut zawaliłam egzaminy (ech. czytanie poleceń -) i w rezultacie wychodzi mi ok. 161 pkt (oceny które biorą pod uwagę: 4,5,5,6) więc nie ma szans w pierwszej rekrutacji się dostać :c
Czy jeżeli np. na pierwszym miejscu dam VIII (bo tam się dostanę na pewno, a nie chce potem zostać bez LO, bo jak sie da na drugim lub trzecim msc to tak dziwnie jakoś przechodzi, czy coś :p), a np. na drugim lub trzecim V, to będę mogła tam złożyć papiery w drugiej rekrutacji?
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: LillyM666 »

Teraz składa się klasami. Liczba szkół dowolna, więc chyba nie ma jakiegoś szczególnego podziału na rekrutacje.

Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Latimeria_ »

muffinka pisze:A i jeszcze tylko 3 godziny angielskiego tygodniowo. Jeśli trafisz w dodatku na anglistę wychowawcę to już prawie w ogóle tego angielskiego nie ma (przynajmniej ja nie czuję, żeby był).
no cóż, chodziłam do VIII, miałam wychowawczynię anglistkę i mieliśmy po 4-5h angielskiego tygodniowo. zamiast godziny wychowawczej.
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

[quote="KasumiMai"]Hei :) Ja mam pytanie jeśli chodzi o II rekrutację - czy mogę w niej składać papiery tylko do lo, które miałam na pierwszym miejscu, czy do któregokolwiek z trzech wybranych?
Bo bardzo chciałabym iść do V LO na biol-chem ale niestety nie mam żadnych konkursów i ciut zawaliłam egzaminy (ech. czytanie poleceń -) i w rezultacie wychodzi mi ok. 161 pkt (oceny które biorą pod uwagę: 4,5,5,6) więc nie ma szans w pierwszej rekrutacji się dostać :c
Czy jeżeli np. na pierwszym miejscu dam VIII (bo tam się dostanę na pewno, a nie chce potem zostać bez LO, bo jak sie da na drugim lub trzecim msc to tak dziwnie jakoś przechodzi, czy coś :p), a np. na drugim lub trzecim V, to będę mogła tam złożyć papiery w drugiej rekrutacji?[/quote]

W podaniu musisz ustawiać szkoły i klasy w takiej kolejności w jakiej chciałbyś do nich iść. W drugiej rekrutacji możesz ubiegać sie o przyjęcie nawy do szkoły, do której wcześniej nie skladales podania, więc stawianie V LO dalej na swojej liście niż VIII LO nie ma sensu. Na twoim miejscu zrobilabym tak : na pierwszym miejscu wpisz V LO, na drugim VIII LO, bo nawet jeśli nie dostaniesz sie do V, to od razu przeskakujesz do następnej szkoły (jeśli oczywiście wystarcza ci punktów)). Kiedy już np zostaniesz przyjęty do ósemki, zanieś tam świadectwo itp aby nie zostać na lodzie. Jeśli w piątce będą wolne miejsca, złóż podanie o rozpatrzenie twojej kandydatury"(nwm jak to nazwać)) i dopier kiedy dyrekcja na 100% powie ci ze cie przyjmą do V, żebyś nie został bez LO tak jak piszesz.
Pozdrawiam:D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości