Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

[quote="muffinka"]Niektórzy nauczyciele, ale w każdej szkole na takich się trafi. Nie mówię o tych od przedmiotów wiodących, bo z tych akurat dobrych trafiłam.[/quote]

Wybieram sie na mat-geo-wos, z tego co słyszałam nauczyciele z tych przedmiotów są ok?
Awatar użytkownika
muffinka
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 20:22

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: muffinka »

Latimeria_ pisze:
muffinka pisze:A i jeszcze tylko 3 godziny angielskiego tygodniowo. Jeśli trafisz w dodatku na anglistę wychowawcę to już prawie w ogóle tego angielskiego nie ma (przynajmniej ja nie czuję, żeby był).
no cóż, chodziłam do VIII, miałam wychowawczynię anglistkę i mieliśmy po 4-5h angielskiego tygodniowo. zamiast godziny wychowawczej.
Po fragmencie, który zacytowałaś, napisałam Chyba, że trafi się na ogarniętego nauczyciela". Widocznie miałaś szczęście i na takiego trafiłaś.
muffinka pisze:Niektórzy nauczyciele, ale w każdej szkole na takich się trafi. Nie mówię o tych od przedmiotów wiodących, bo z tych akurat dobrych trafiłam.
Wybieram sie na mat-geo-wos, z tego co słyszałam nauczyciele z tych przedmiotów są ok?
Z matematyki trafiłam na fajną nauczycielkę, która dobrze tłumaczy, z wosu nauczyciel jest ok, zadaje dużo do robienia w grupach. Z geografii natomiast nauczyciel średnio potrafi zainteresować przedmiotem moim zdaniem, prawie wszystko robi pod kątem podręcznika, a od siebie rzadko coś dodaje.
Ja jestem na biol-chem-macie więc tylko z matmą rozszerzoną mam jako tako (I klasa) do czynienia, a z wosem i geografią nie, więc nie wiem, czy tak samo nauczyciele podchodzą do klas mat-geo-wos.
gość2

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: gość2 »

[quote="Gość"][quote="KasumiMai"]
Na twoim miejscu zrobilabym tak : na pierwszym miejscu wpisz V LO, na drugim VIII LO, bo nawet jeśli nie dostaniesz sie do V, to od razu przeskakujesz do następnej szkoły (jeśli oczywiście wystarcza ci punktów)). [/quote]

Nie chodzi przeciez tylko o punkty, tylko też o kolejność ustawienia. Przykład: dwie osoby maja np 160 punktów, miejsce w danej szkole jest tylko jedno. System zakwalifikuje tę osobę, która ustawiła sobie tę klasę WYŻEJ n.p. na miejscu trzecim, a nie na miejscu siódmym. Wpisywanie z góry na dół hurtem wszystkich szkół po kolei i wszystkich klas nic nie da, bo ktoś inny sobie lepiej ustawi kolejność. oczywiscie nie mowie tu o tych, ktorzy maja strasznie duzo punktów i tak się wszędzie dostaną, mówię o normalsach :)
KasumiMai

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: KasumiMai »

[quote="gość2"]
Nie chodzi przeciez tylko o punkty, tylko też o kolejność ustawienia. Przykład: dwie osoby maja np 160 punktów, miejsce w danej szkole jest tylko jedno. System zakwalifikuje tę osobę, która ustawiła sobie tę klasę WYŻEJ n.p. na miejscu trzecim, a nie na miejscu siódmym. Wpisywanie z góry na dół hurtem wszystkich szkół po kolei i wszystkich klas nic nie da, bo ktoś inny sobie lepiej ustawi kolejność. oczywiscie nie mowie tu o tych, ktorzy maja strasznie duzo punktów i tak się wszędzie dostaną, mówię o normalsach :)[/quote]

Czyli najlepiej dać na pierwszym miejscu VIII jednak,czy jak?
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Wie ktoś ile mniej więcej trzeba punktów, aby dostać się do klasy klasycznej w I LO?
matura2016
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2015, o 10:18

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: matura2016 »

Ja polecam swoje V LO im. A. Witkowskiego. Moja siostra w zeszłym roku zdała maturę z dobrymi wynikami, a ja myślę, że w przyszłym roku pójdę w jej ślady, bo oceny mam nawet lepsze od niej.
matura2016
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2015, o 10:18

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: matura2016 »

muffinka pisze: Ja jestem na biol-chem-macie więc tylko z matmą rozszerzoną mam jako tako (I klasa) do czynienia, a z wosem i geografią nie, więc nie wiem, czy tak samo nauczyciele podchodzą do klas mat-geo-wos.
Jesteś na mojej specjalizacji. U mnie podobnie z nauczycielami jak u ciebie. Psorek od matmy bardzo wymagający, ale nikt z jego klas jeszcze matury nie oblał. Dlatego też cieszę się, ze z nim mam
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Co sądzicie o VII LO ? Warto tam iść
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

gorsze niż V i I ale też wysoki poziom
Awatar użytkownika
Avalon
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2015, o 09:50

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Avalon »

Hej
Co powiecie o II LO? Interesuje mnie wszystko: próg punktowy, nauczyciele, atmosfera itd.
Celuję w klasę OG biol-chem. Czy 164-165 punktów mi wystarczy?


PS. Jak Wam poszły egzaminy, znacie już wyniki?
Synthesis

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Synthesis »

Trochę z przymrużeniem oka, ale jednak szczera prawda o dwójeczce :( Gdybyście jednak chcieli uzyskać jakąś bardziej rzetelną i konkretną opinię na temat poszczególnych nauczycieli, atmosfery, wydarzeń w szkole czy stosunku szkoły do ucznia, to piszcie na analysis.[at].com

Pozdrowienia!
gosci

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: gosci »

[quote="Synthesis"]Jeśli chodzi o II LO, to koniecznie obejrzyjcie to:

Trochę z przymrużeniem oka, ale jednak szczera prawda o dwójeczce :( Gdybyście jednak chcieli uzyskać jakąś bardziej rzetelną i konkretną opinię na temat poszczególnych nauczycieli, atmosfery, wydarzeń w szkole czy stosunku szkoły do ucznia, to piszcie na analysis.[at].com
Pozdrowienia![/quote]
Spadaj ćpunie
klusek
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2016, o 11:24

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: klusek »

Avalon pisze:Hej
Co powiecie o II LO? Interesuje mnie wszystko: próg punktowy, nauczyciele, atmosfera itd.
Celuję w klasę OG biol-chem. Czy 164-165 punktów mi wystarczy?


PS. Jak Wam poszły egzaminy, znacie już wyniki?

Z tyloma punktami na bank się dostaniesz Ja też się tam wybieram i biorę podobne rozszerzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości