Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

Czy chodzi ktoś do I LO? jeżeli tak, to bardzo proszę odpowiedzieć na kilka moich pytań:

Czy są dwie zmiany czy jedna?
Jakie obecnie są dostępne języki do wyboru?
Czy to prawda, że to szkoła typowo humanistyczna?
Czy jest dobry biol-chem?
Jaka atmosfera?
Jacy nauczyciele (wymagający czy nie?)
Czy to prawda, że można chodzić na łacinę zamiast jakiegoś innego przedmiotu, np. religii?

Dziękuję
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: nodame »

Nie pytajcie ludzi, które jest dobre, ale zapytajcie siebie które dla Was jest lepsze

Chodzę do bardzo dobrego liceum i szczerze? Mam bardzo dobre oceny, lubię się uczyć, ale czasami mam tego dosyć. Myślę, że gdybym poszła do gorszego nie czułabym takiej presji, bo większość osób miałaby złe oceny i wtedy mogłabym skupić się na tym, co dla mnie najważniejsze i przynajmniej nie katowałabym się wszelakimi porażkami
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Calvino »

nodame, zgadzam się całkowicie.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Calvino »

A poza tym po co idziecie do liceum , i tak potem nie znajdziecie pracy idzcie do technikum lub zawodówy a na pewno znajdziecie prace.Teraz każdy chce lub ma wyższe wykształcenie i co z tego?Jest zapotrzebowanie na robotników a nie na mgr.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Miniaa »

Z nie własnego doświadczenia polecam VIII
Shakal

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Shakal »

Co myślicie o XXVI i V LO . interesuje mnie bio-chem, głównie tu chodzi o biologię. Może polecicie jakieś lepsze liceum, zależy mi głównie na dobrej atmosferze, bo z nauką się jakoś poradzi.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Calvino »

Shakal, dobra atmosfera?W dobrych liceach jej nie znajdziesz.Ale w technikum obok XXVI jest podobno dobra atmosfera.
Shakal

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Shakal »

Tak jak myślałem. No cóż, jednak coś trzeba będzie wybrać.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: nodame »

Nie przesadzajmy! W dobrych liceach może być dobra atmosfera. Uwielbiam swoje liceum, mimo iż wielu nauczycieli ma przeświadczenie o tym, że uczą w elitarnej szkole, elitarną młodzież, która zdobędzie elitarny zawód, bo dostanie się na elitarne studia.
Po prostu trzeba się uczyć. Mnie też się czasami nie chce, ale jakoś daję radę. Mam wielu wspaniałych nauczycieli, z którymi można pożartować, pośmiać się. Czasami troszkę nam się dostanie za głupoty na sprawdzianie, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Dejote

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Dejote »

Co sądzicie o II LO? Też mierzę w biol-chem i powinienem mieć 170-180 na koniec. Jako drugie myślę wziąć VI, a jako trzecie VIII. Proszę o odpowiedź )
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

Co sądzicie o biol-chemie w I LO?
DOŚWIADCZONY

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: DOŚWIADCZONY »

[b]introwera[/b], Nie warto.Idzcie do zawodówki i brać sie za łopate-jeśli chcecie mieć jakiś zawód.Po liceum i studiach pracy już nie dostaniecie,chociaż rocznik przed wami będzie miał jeszcze na to szanse.(czyli ja).Wszędzie jest przesyt !Zobatrzcie sobie na statystyki tylko 1/150 z was dostanie jakąś prace.Wejdziecie na rynek wtedy gdy już na wszystkim będzie dużo chętnych ,na nic nie będziecie mieli szans.Może i ukończycie studia(teraz każdy je ma),ale co z tego jak potem będziecie pracować przy odrobinie szczęścia w MCdonaldzie.

P.S.Dobre liceum nic wam nie gwarantuje
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

DO&#x15AWIADCZONY pisze:introwera, Nie warto.Idzcie do zawodówki i brać sie za łopate-jeśli chcecie mieć jakiś zawód.Po liceum i studiach pracy już nie dostaniecie,chociaż rocznik przed wami będzie miał jeszcze na to szanse.(czyli ja).Wszędzie jest przesyt !Zobatrzcie sobie na statystyki tylko 1/150 z was dostanie jakąś prace.Wejdziecie na rynek wtedy gdy już na wszystkim będzie dużo chętnych ,na nic nie będziecie mieli szans.Może i ukończycie studia(teraz każdy je ma),ale co z tego jak potem będziecie pracować przy odrobinie szczęścia w MCdonaldzie.

P.S.Dobre liceum nic wam nie gwarantuje
Tk, dzięki, ale nie o to pytałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości