Które liceum w Krakowie wybrać??

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

Wiem, że jeszcze wcześnie oraz zdaję sobie sprawę z istnienia dziesiątek takich pytań, ale tak będzie najprościej. Tak więc, chciałbym się czegoś od was dowiedzieć o Nowodworku, V LO, VI LO oraz o VIII LO. Przede wszystkim jestem ciekaw zeszłorocznych progów punktowych. Moglibyście także podzielić własnymi doświadczeniami etc.
Z góry dzięki
Aa i ten no, chciałbym iść na biol-chem.
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: LillyM666 »

Dołączam się do pytania Chodzi o progi każdego liceum najlepiej z tamtego roku i wypowiedź osoby, która faktycznie do tej szkoły chodzi/chodziła. Profil również biol-chem.

Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Latimeria_ »

Hatake Kakashi, a czego chciałabyś się dowiedzieć konkretnie? jeśli chodzi o VIII LO to służę pomocą:)

niestety zeszłorocznych progów nie znam, kiedy szłam do pierwszej klasy na biol chem mat było ok 158, z tym, że to było 3 lata temu.

tak od siebie mogę polecić VIII gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybór byłby taki sam. nie żałuję, szkoła przyjemna. wiadomo, ile uczniów tyle opinii
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, o 20:35 przez Latimeria_, łącznie zmieniany 1 raz.
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: LillyM666 »

VIII LO?
1. Średnie progi na biol-chem.
2. Poziom nauczania przedmiotów wiodących.
3. Czy jest dużo nauki przy przedmiotach jednorocznych.
4. Jakie są języki obce.
5. Atmosfera w szkole.
6. Jakieś detale, które mogą nie występować w większości szkół, coś wyjątkowego (chodzi również o wyposażenie sal, stołówka itp)

To ode mnie, a kolega może zapytać jeszcze o coś innego co go interesuje

Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Latimeria_ »

dużo nauki na przedmiotach jednorocznych? nie ma jej wcale te zapychacze typu geografia czy historia to był dla mnie czas, żeby sobie pospać, zjeść śniadanko, czy poodrabiać zadania. czasem się trafił jakiś sprawdzian czy prezentacja do zrobienia, bo wiadomo, ze dwie oceny musiały być żeby nauczyciele mieli jak nas sklasyfikować. ale poza tym prawie nigdy mi się nie zdarzyło siedzieć nad książkami z tych przedmiotów w domu.

poziom nauczania na przedmiotach rozszerzonych zależy od nauczycieli. szkoła jest dża, w sensie jest dużo klas, także też cała armia nauczycieli. wszystko zależy na kogo trafisz. ja na swoich nie narzekam, uważam, że poziom jest odpowiedni. nie ma obijania się, jest praca. ale nie znam wszystkich uczących biologii i chemii, ani tym bardziej majcy więc mogę się wypowiadać tylko o swoich.

języki obce angielski, niemiecki, francuski, włoski i rosyjski. hiszpańskiego nie ma.

atmosfera-jak dla mnie super nie ma problemów z załatwianiem wycieczek czy zwolnień z wf. no i przede wszystkim nie ma wyścigów szczurów

coś wyjątkowego. hmm. mamy fajne boiska na zewnątrz jest też nowa siłownia. pracownia biologiczna dobrze wyposażona (moim skromnym zdaniem ). na chemiczną też nie narzekam.

stołówka jest. i sklepik i automaty z napojami.

a jeśli chodzi o coś czego nie ma w innych szkołach to u nas w pierwszej klasie co roku jest trzydniowa wycieczka integracyjna podczas pierwszych dwóch tygodni. bardzo fajna sprawa, można poznać nowych kolegów z klasy z innej strony niż w szkole. bardzo miło wspominam ten wyjazd. są też organizowane zielone szkoły lub obozy naukowe (czyli zielone szkoły na których zabieramy nauczycieli od przedmiotów rozszerzonych i się uczymy).

jeszcze warto wspomnieć, że w pierwszej klasie jest popołudniowa zmiana. lekcje zaczynają się ok 10-11, a kończą 16, 17,18. jak dla mnie było to fajne rozwiązanie, czasem tęsknię za tymi czasami, kiedy nie trzeba było się zrywać skoro świt (ale ja lubię sobie pospać, a potem uczyć się w nocy). i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie oznacza to braku czasu na swoje hobby. dla chcącego nic trudnego:)
Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

O, LillyM666 już mnie uprzedziła ^^ Hm. ten system dwuzmianowy nie koniecznie by mi pasował, ale mógłbym przeboleć przez jeden rok. On jest w każdej pierwszej klasie? Nie da się go jakoś obejść? Bo ja tak właściwie o 11 już padam, więc nie byłoby mowy o uczeniu się po nocach Ogółem słyszałem [czytałem] wiele dobrych opinii na temat VIII, jeszcze dobrze byłoby coś się dowiedzieć o I, bo ona równie mnie interesuje. A tak btw, to ta wycieczka integracyjna to dość ciekawy pomysł na poznanie się z ludźmi

LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: LillyM666 »

Na każdą 1 kl są zmiany chyba. A w I ktoś mówił, że dużo nauki na początek tych mniej ważnych przedmiotów i jedzie się na trójach. Nie wiem czy to do końca prawda. A V ponoć najtrudniej jest się dostać, potem jest sielanka Ktoś to potwierdzi?

Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

Dostać się. no właśnie. Ale ten no, tegoroczny konkurs historyczny (brałem udział żeby się sprawdzić ahahahaha) był strasznie prosty i może w rejonie też nie będzie najgorzej, a wtedy już za finalistę w województwie jest chyba 10 pkt czy coś takiego. a tam do V przydałoby się jakieś 170-180 pkt. ale znowu ja słyszałem, że tam jest straszny wyścig szczurów, a moja koleżanka ze szkoły, podobno ledwo sobie radzi a właśnie, zapytam jej xd

LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: LillyM666 »

Zależy od ludzi na jakich się trafi. Do V jest jakoś 175 pkt wzwyż, więc każdy punkt się liczy. Ja mam 4 rejony (biologia, chemia, angielski, niemiecki), ale najbardziej zależy mi na biologii. Zobaczymy jak będzie
II niby też dobre liceum tylko dużo osób negatywnie się wypowiada. Czekam na więcej opinii o I i VI (to niby w większości żeńskie, co mi nie odpowiada w ogóle, lubię towarzystwo płci przeciwnej jednak )

Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

O! Właśnie. Piątka oraz dwójka mają ogromny plus, jakim jest możliwość wyboru jako języka przewodniego, niemieckiego. A mi właśnie [ jeśli mowa o językach obcych ] zależy na niemieckim i francuskim, bo prawdopodobnie obydwa w przyszłości bardzo mi się przydadzą, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli ^^

Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

Hatake Kakashi pisze:O! Właśnie. Piątka oraz dwójka mają ogromny plus, jakim jest możliwość wyboru jako języka przewodniego, niemieckiego. A mi właśnie [ jeśli mowa o językach obcych ] zależy na niemieckim i francuskim, bo prawdopodobnie obydwa w przyszłości bardzo mi się przydadzą, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli ^^
I w VI tak samo z językami.

LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: LillyM666 »

To mi zaś angielski i hiszpański

Hatake Kakashi
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2015, o 12:40

Re: Które liceum w Krakowie wybrać??

Post autor: Hatake Kakashi »

Właściwie angielski też w jakiś sposób przydatny, ale nikt w Szwajcarii nie będzie się ze mną porozumiewać po angielsku. a na dzień dzisiejszy francuskiego umiem tyle, co sam się nauczyłem (praktycznie to jest nic zaledwie kilka zwrotów i mój ulubiony cytat z Le Petit Prince haha).

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości