Które miasto wybrać?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
malina2135
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2014, o 06:43

Które miasto wybrać?

Post autor: malina2135 »

Cześć, stoję teraz przed ciężkim wyborem którą uczelnię wybrać. Każda opinia jest dla mnie ważna, szczególnie od studentów danej uczelni, jej możliwościach, zdania dobrze LEKu. Wybór jest pomiędzy: PUM -
lekarski (mieszkam niedaleko Szczecina), Poznań - stoma lub GUM - lekarski.
Zastanawiam się też czy uczelnia w przypadku medycyny ma aż takie znaczenie, podobno nie czyni to aż tak dużej różnicy.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: lukasz471 »

Jakieś tam różnice drobne są jeżeli chodzi o poziom, ale szczerze powiedziawszy to z tego co słyszę to wszędzie ta sama patologia i program powojenny. Ja bym szukał raczej ze względu na dojazd, bliskość do domu, ewentualnie walory miasta w którym możesz zamieszkać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: Mårran »

Co do Gdańska, to wiadomo, jak wszędzie są wykładowcy-PRLowcy, co nie umieją obsłużyć rzutnika zaletą są liczne koła naukowe, możliwość chodzenia prawie na każdej katedrze, możliwość chodzenia na starszych latach na dyżury a różne kliniki, przyjaźni asystenci.
Pani Buka
malina2135
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2014, o 06:43

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: malina2135 »

A jak z perspektywami pracy po GUM? Szczecin jest o tyle fajny, że blisko Niemiec, więc zawsze trochę więcej szans na normalną pracę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: Mårran »

Ale w czym? Po GUMed normalna praca, ja pracuję po GUMed i jestem zadowolona
Pani Buka
malina2135
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2014, o 06:43

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: malina2135 »

Chodzi mi o łatwość znalezienia pracy i zarobki. Czy faktycznie są tak niskie jak słyszałam - 2000 zł?
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: lukasz471 »

malina2135 pisze:
1 lip 2017, o 21:41
A jak z perspektywami pracy po GUM? Szczecin jest o tyle fajny, że blisko Niemiec, więc zawsze trochę więcej szans na normalną pracę.
A co ma fakt kończenia danej uczelni ze znalezieniem pracy później? Równie dobrze możesz skończyć szkołę w lublinie i jechać do pracy do Niemiec lub do Szczecina.
malina2135
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2014, o 06:43

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: malina2135 »

Nie uśmiecha mi się latanie po całej Polsce. Jak już pójdę na daną uczelnie w danym mieście, to raczej chce tam mieszkać, a nie znowu się przeprowadzać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: Mårran »

Generalnie jeśli chodzi o kompetencje, to raczej różnic nie ma. Jeśli chodzi o robienie specki, to najciężej oczywiście mazowieckie, bo masa ludzi z innych województw się zjeżdża, mają najwięcej osób na miejsce rezydenckie. Mogą Cię wyrzucić na skraj województwa do roboty, np. na staż. Ale za to największe możliwości pracy naukowej.

Zależy też jaka specjalizacja. Oczywiście teraz tego nie wiesz (nawet jak myślisz, że już wiesz) ale taką internę czy pediatrię najlepiej robić na obrzeżach, w małych miastach, gdzie brakuje lekarzy, potrafią nawet dodawać spore pieniądze na specce. Rzadkie specjalizacje to tylko duże ośrodki i to najczęściej tam, gdzie studiowałaś i wychodziłaś sobie miejsce. Bo znajomości to nie tylko bycie synem ordynatora, można je też zrobić w czasie studiów.
Pani Buka
malina2135
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2014, o 06:43

Re: Które miasto wybrać?

Post autor: malina2135 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jest bardzo przydatna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości