Kupiłem Biolara

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

winkwink,
miałeś rację z tym koehlerem, do każdego obiektywu trzeba to wszystko regulować, także centrowanie kondensowra. Wychodzi na to że na szkoleniu Delta uczyli nas nie do końca poprawie, podejrzewam że ze względu na czas.

Szukam następujących rzeczy o Biolara:
- oświetlenia halogenowego
- kondensora ciemnego pola najlepiej suchy jeżeli były takie

Jeżeli ktoś ma zbędny to piszcie na priva.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: winkwink »

miałAś, ale luz
co do Delty, to nie jestem pewna, czy może konstrukcja tych mikroskopów nie wymaga takich ustawień?
jakiś czas temu usiadłam na chwilę do mikroskopu tej firmy (model raczej z wyższej półki), bo właśnie był problem z ustawieniem Koehlera i ktoś mnie poprosił, żebym zerknęła. Nie dałam rady, nawet nie dało się wycentrować źródła światła, ale kładę to na karb braku doświadczenia z tymi mikroskopami.
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

sorry za miałeś,
co wam powiem że fajny ten biolar, rozkręciłem już chyba wszystko, strasznie zaniedbany ale dzięki temu lepiej poznałem jak co działa.
-Naprawiłem zasilacz
-Rozebrałem na częsci pierwsze przesłonę kondensora, wyczyściłem z rdzy i działa ładnie bez smaru
-Oczyściłem i przesmarowałem mechanizm śruby makro i mikro bo się zacinał
- dziś rozkręciłem i wyczyściłem głowice binokularową - konstrukcja zrobiła na mnie wrażenie, wygląda na urządzenie proste jak drut, z jednej strony smar a zaraz obok czyste i precyzyjnie wyszlifowane pryzmaty. Fajnie to wszystko działa i przesuwa się przy rozsuwaniu okularów.

Takie spostrzeżenie. Nie warto kupować starych żarówek, kupiłem na allegro jakieś stare polskie, pomyślałem, że oryginały będą lepsze. Ale po kliku godzina zjarały się już dwie z pięciu. Dobrze że kupiłem równolegle nowe dwie.
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

Przeglądam zdjęcia forumowe i mam pytanie.
Czemu jak Wy badacie krew to na waszych zdjęciach jest ona różowa, a jak ja oglądam ją na moim biolarze to obraz jest czarnobiały niezależnie od obiektywu, czasami żółty jak podkręcę oświetlenie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: planapo »

Masz taki obraz w okularach czy na zdjeciu?
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

Mam taki sam obraz:
- w okularach
- w nikonie którego wkładam na miejsce okulara no i oczywiście jak zrobię zdjęcie i nagram film
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: planapo »

A jak to wyglada jak wezmiesz jakis bardziej barwny preparat?
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

może źle to opisałem to wszystko jest jakby bardzo jasno beżowe, czyli krwinki są bardzo jasno beżowe a tło to nawet nie wiem co to za kolor, jeszcze jaśniejszy, jasny szary przechodzący w bardzo jasny beż, satyna czy coś takiego.
sprawdzę inne ale na razie mam 100x upapraną w oleju to dam info później
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

wkleja zdjęcia, wszystkie z obiektywu x40
pszczoła
czosnek
krew i kolor tego preparatu mnie zastanawia, bo u innych na zdjęciach to wszystko jest bardziej różowe
Załączniki
pszczola_x40.jpg
czosnek_x40.jpg
krew_x40.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: planapo »

Wyglada ok.

Rozowosc moze tez wynikac z grubosci warstwy krwinek w preparacie. Jednak generalnie jakosc zdjec to efekt najpierw ustawien aparatu (na poczatek przede wszystkim balans bieli itp) i GLOWNIE z doswiadczenia tego co to zdjecie robi.
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

Doświadczenie obsługującego jest marne .
Ale ja mam takie same kolory preparatu w aparacie co w okularach, jak widać na zdjęciach, a inni mają czerwone na jasnym tle. Jak ja dam wiecej światała to rozjaśniam wszystko, a jak mniej to wszystko staje się żółto szare.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: planapo »

Pokaz jakies konkretne zdjecie tych innych (:
biolar
Posty: 38
Rejestracja: 4 gru 2017, o 17:33

Re: Kupiłem Biolara

Post autor: biolar »

chyba tu na forum było, ale np jak się wpisze w google i wybierze pokarz zdjęcia, to jakiś kolor te krwinki mają
Załączniki
z_netu.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość