kurs na AM w Wawie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
llli
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 07:45

kurs na AM w Wawie

Post autor: llli »

czy warto iść na ten kurs przygotowawczy w Wawie na AM? ktoś może wie jak on wygląda
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: Anex »

Wiesz dużo czytałam o tych wszystkich kursach i dochodze do wniosku, że jeśli chodzić na to to nie traktować za bardzo poważnie jako powtorke, bo podobno nic nie dają nie dadzą gwarancji, że zdasz mature na 100%. Gadałam z dziewczyną co chodziła na kursy i nie dostała się na AM. Startowała w tym roku drugi raz i się dostała i to bez kursów żadnych. To strasznie duzo kasy i jeśli ktoś nie mieszka w danej miejscowości to się całkiem nie opłaca.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: Gosiaczek »

Anex, zgadzam się z Tobą
mam rowniez znajomego ktory chodzil na taki kurs we Wroclawiu i też się nie dostal.
Nie można takich kursow traktowac jako przepustki na studia. Uczelnie w ten sposob zdobywają pieniądze ( żeby nie napisać zdzierają).
Moim zdaniem wystarczy jesli sama kupisz sobie jakies testy ksiązki z zadaniami bedziesz systematycznie pracować . Uwierz, że wielu ludzi sie dostaje na AM bez tych kursow. eh chyba jednak najlepiej przygotuje Cię do matury Twój nauczyciel/le ktory zna wymagania programowe . Zwłaszcza że teraz nie ma egzaminow wstepnych na AM taki kurs sie nie opłaca no chyba że masz za dużo pieniędzy.
netia
Posty: 206
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 08:37

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: netia »

ja zapisalam sie narazie mi sie podoba. oprocz fizyki
vista123
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2008, o 15:13

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: vista123 »

Ja odradzam. Dużo się traci czasu np. na dojazdy. Program też często odbiega od tego co występuje na maturze (zdarzają się rzeczywzięte wprost z kosmosu"). Lepiej jest samemu popracować w domu. Nic nie zastąpi Ci samodzielnej pracy. Polecam pracę z arkuszami maturalnymi.
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: kuna »

Ja chodziłam w zeszłym, dostałam się w tym , ale oczywiście kurs ten w żadnym wypadku nie zastąpi całkowicie pracy w domu. O biologii się nie wypowiem, bo nie uczęszczałam, chemia prowadzona powiedziałabym bardzo dobrze, pomaga utrwalić wszystkie wiadomości, a wykładowcy zwracają uwagę na wyjątki, czy rzeczy często pojawiające się na maturze. Natomiast fizyką byłam nieco rozczarowana, ale to chyba wynikało z mojej osobistej niechęci, poza tym kurs z fizyki prowadzony jest na poziomie rozszeroznym, a jeśli będzie się zdawać tylko podstawę, tak jak wymaga WUM, to naprawdę nie ma sensu chodzić na fizę, bo jedyne co się z tego wyniesie to (nie powiem ciekawe) opowieści dr Waska min. o fotografowaniu studentów Tzw. wstrzelenia się w arkusz również raczej nie nauczą, bo kurs to w 90% wykłady i co jakiś czas rozwiązywanie zadań z książeczek przez nich stworzonych, które wiele rzeczy przypominają, ale nie arkusz maturalny. Podsumowując: jeśli traktujecie ten kurs tylko jako przypomnienie/utrwalenie wiadomości - warto, jeśli nie rozumiecie wielu zagadnień z programu liceum - nie warto, tam ich nie pojmiecie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: Medycyna Lwów »

ja powiem tak - 3 osoby z grupy ze studiów chodziły i sobie chwaliły. Najbardziej chyba chemię, wiem że prowadziła je m.in. pani dr Struga, z którą mieliśmy kilka seminariów na chemii medycznej i stwierdzam, ze nawet najtrudniejsze zagadnienia największemu głąbowi by wytłumaczyła.
ewunia0609
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2009, o 12:36

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: ewunia0609 »

a czy ktos moglby mi powiedziec ile kosztuje taki kurs bo nigdzie tej akurat informacji nie moge znalesc
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: kuna »

W zeszłym roku było po 500 zł za każdy przedmiot, teraz na stronie rzeczywiście nie jest napisane ile kosztuje, ale sądzę, że ceny nei zmieniły się drastycznie.
ewunia0609
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2009, o 12:36

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: ewunia0609 »

za caly kurs po 500zl za przedmiot
Yazz
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009, o 21:15

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: Yazz »

Odradzam lepiej wydać więcej kasy na dobre korki w swoim mieście do tego solidna nauka w domu i powinno być dobrze. Sam się skusiłem i zmarnowałem pieniądze bo po miesiacu zrezygnowalem bo czas mi zabieralo a kompletnie ludzie nie przygotowaliby mnie do matury
kuna
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2007, o 17:07

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: kuna »

Tak, za 2 semestry, po 500 zł za przedmiot, czyli w sumie chodząc przez cały rok na 3 przedmioty, płacisz 1500zł. Co do poprzedniego postu, fizykę zdecydowanie odradzam, chemia natomiast - dla mnie super, co prawda nie nauczyli rozwiązywać zadań maturalnych, ale gruntownie powtórzyli cały materiał zwracając uwagę na to co się może na maturze przydać. Co do biologii nie mam zdania, bo nie chodziłam. Jeśli traktujesz ten kurs jako powtórkę materiału - zapisz się, ale jeśli sądzisz, że wystarczy tylko on i nie masz zamiaru robić nic poza - to szkoda pieniędzy.
ewunia0609
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2009, o 12:36

Re: kurs na AM w Wawie

Post autor: ewunia0609 »

hym. w sumie w porównaniu z cenami korepetycji nie jest to drogie.dziekuje bardzo za informacje, mam jeszcze kilka miesiecy wiec narazie sie tak rozgladam za roznymi formami przygotowania do matury
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości