Kurs Sikory

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
FSH
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2013, o 08:02

Kurs Sikory

Post autor: FSH »

Witam ! Czy ktoś z Was uczęszczał na kurs Sikory w Warszawie ?
Myślicie, że warto było ? Czy lepiej samemu przygotować się do matury ?
Oczekuję szczerej opinii. Mam dylemat, czy zapisywać się na ten kurs. Musiałabym co weekend dojeżdżać 4 h i wydać przeszło 2000 zł na samą biologie. Jak wyglądają zajęcia. Można coś wynieść prócz kartek ?
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: Kurs Sikory

Post autor: bilberryy »

Nie warto za taką cenę. 2000 zł plus koszty dojazdów - daj sobie spokój. Zajęcia odbywają się w weekend, jeśli w dodatku masz aż tak daleko do Warszawy - odpuść sobie, będziesz wykończony po całym dniu.
Ja podchodzę do tego tak: materiał (bynajmniej z biologii) każdy sam potrafi przyswoić, nie trzeba tu dużej filozofii, a jedynie pracy, poświęcenia i samozaparcia.
Jedyne co jest warte uwagi to materiały dodatkowe, ale je bez trudu można znaleźć na googlach, chomikach bądź po prostu odkupić od kogoś za pośrednictwem Allegro.

A te wszystkie hymny pochwalne na cześć kursu Sikory bądź gwarancje na dobrze zdaną maturę eh. Te banialuki można potraktować jako bajki na dobranoc.
Jedynie własną ciężką pracą osiągniesz najlepszy rezultat, a satysfakcja na sam koniec przy rozdawaniu świadectw dojrzałości - to jest to!
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Kurs Sikory

Post autor: annusza »

Jeśli potrzebujesz prowadzenia, lepiej zainwestować tę kasę w indywidualne korepetycje .
Awatar użytkownika
skouo
Posty: 162
Rejestracja: 20 lis 2012, o 15:12

Re: Kurs Sikory

Post autor: skouo »

FSH, ja zapisałam się na zajęcia w piątek 16.30. Znam ludzi, którzy bardzo chwalili sobie te kursy i dostali się tam gdzie chcieli. Trzeba jednak mieć dużo siły, samozaparcia, i poświęcać dużo czasu na naukę, by te kursy coś dały. Ode mnie trzeba wymagać bym coś zrobiła, więc uważam że Sikora jest w sam raz dla mnie. To zależy od człowieka, ale 4 h na dojazdy bym nie marnowała, mieszkam pod Warszawą, poświęcę niecałe 2h na dojazd, a wybrałam piątek bo i tak zazwyczaj nic nie robię w ten dzień. Wszystko zależy od Ciebie.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Kurs Sikory

Post autor: MrsCytoplazma »

wg mnie nie warto wyrzucać kasy w kurs z biologii, materiał każdy potrafi przyswoić sam. ponadto materiały z tego kursu można spokojnie znaleźć na chomikach
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Kurs Sikory

Post autor: PIOz »

Za dużo czasu to pochłania według mnie. Lepiej samemu i naprawdę rzetelnie niż marnować taką kwotę na kurs. Zresztą:
vexatus pisze: ponadto materiały z tego kursu można spokojnie znaleźć na chomikach
więc równie dobrze można samemu przeprowadzić taki kurs w domu
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: Kurs Sikory

Post autor: snapple-2105 »

W tym roku uczeszczalam na kurs, moge odsprzedac Ci materialy z chemii i biologii. wiecej inf na priv
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Kurs Sikory

Post autor: czytowazne »

W tym roku jeździłam na sikorę w sobotę na 9 i mimo że musiałam wstawać o 6 rano żeby zdążyć to jak najbardziej polecam! i żałuję, że nie jeździłam już w drugiej klasie.
Owszem, każdy sam może opanować materiał z biologii jednak matura to nie zaprezentowanie pięknie wykutej wiedzy, a umiejętność rozwiązywania testów. Właśnie tego uczy sikora. Polecam zapisanie się na poziom III - jest to rozwiązywanie zadań+ znikoma ilość teorii, na te zajęcia powinnaś przyjść przygotowana żeby w pełni z nich skorzystać. Prowadzący zwróci uwagę na wszystkie kruczki ukryte w poleceniu, nauczy udzielić kompletnej odpowiedzi - bo ile to razy tracimy punkty na maturze za niedociągnięcie zdania, brak jednego wyrazu /
jesli się zdecydujesz postaraj się trafić na panią Wanago, świetna nauczycielka, gdybym trafiła na taką nauczycielką w szkole to matura byłaby błahostką.
pamiętaj też, że samo uczęszczanie na kurs nic nie daje. I jeszcze raz: on nie uczy się uczyć. on pokazuje jak rozwiązywać durne maturalne zadania tak żeby dostac za nie punkty, odpowiedzieć wedlug klucza ] własnie to, a nie Twoja książkowa wiedza zapewnią sukces na maturze.
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: Kurs Sikory

Post autor: snapple-2105 »

Posiadam materialy kursu sikory . poziom 3. BIOLOGIA, CHEMIA
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: Kurs Sikory

Post autor: snapple-2105 »

Up

maaart
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 16:02

Re: Kurs Sikory

Post autor: maaart »

Sprzedam materiały z kursu Sikory FIZYKA. Polecam
info priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości