Kursy przygotowawcze do matury...

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Olis »

A, no i nie byłabym pewna czy korepetycje wyjdą taniej.

Za kurs płaciłam jednorazowo, czyli troszkę taniej niż na raty - 1900 zł. (przyjmijmy że 2000)
Było 15 spotkań po 6 godzin, razem 90 godzin.
2000:90= 22,2 zł za godzinę. Korki są chyba trochę droższe. A nawet jeśli nie, to ceny są porównywalne )

No ale korki są też częstsze. To już Wasz wybór, zawsze są za i przeciw. )
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: emeelyana »

Ja chodziłam na kursy z medicusa do Krakowa z biol, chem i mat, i ciesze się że trafiłam na ten kurs

Może po kolei.

Biologia: po pierwszym wykładzie byłam niemiło zaskoczona. Trafił mi się wykładowca który więcej czasu przeznaczał na zastanawianie się i wymyślne metafory, zamiast na konkretach. Mijały minuty, a ten ciągle się zastanawiał, a tempo jego wypowiedzi pozostawiało wiele do życzenia. Na szczęście tak wyszło że zmieniłam grupę i trafiłam na genialną nauczycielkę ogólnie na biol jest tak że dostaje sie caly plik zadań na początku każdych zajęć, potem następuje ok półgodzinny wstęp teoretyczny, robimy wspólnie zadania, a na koniec dostajemy takie mini-vademecum z teorii z zajęć + odpowiedzi i jest napisane za co sie dostaje punkty. Ale wiadomo, bez uprzedniej wiedzy biologicznej nie ma co sie zapisywac na te zajęcia.

chemia: Prowadziła ją autorka podobno jakiegoś podrecznika do chemii do matury, niestety nie pamietam nazwiska. Zajęcia świetnie prowadzone, tak, że każdy zrozumie jeśli umie troche pomyśleć zadania typowo maturalne, bez zbędnego shitu, materiały idealne na powtórkę.

matematyka: te mi się najmniej podobały. Ale nie ma co, z totalnego matematycznego dna wyszłam na poziom 86%. wiem że matura banalna, ale przy mojej nauczycielce z LO i bez medicusa w życiu bym nie osiągnęła tego wyniku.

Ogólnie panuje jedna zasada: powtarzaj materiał przed każdymi zajeciami, inaczej na nic się nie przydadzą. Często ludzie robią błąd i myślą że kurs zrobi z nimi cuda, a tu trzeba się trochę zaangażować. I nie wahaj się zmieniać grup, warto chodzić za organizatorami, jeśli wiesz że gdzieś uczy lepszy wykładowca.
justynakrk
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 09:23

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: justynakrk »

Hej. chetnie kupie materialy z kursu z medicusa i sikory. prosze o oferty na [at].pl
Aniek
Posty: 30
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:44

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Aniek »

To może jeszcze raz ja krótko dłuższą wypowiedź popełniłam w wątku Medicus Chemia 2010
Kurs bardzo mi się przydał, ale jeśli myślicie, że możecie się tam nauczyć całego materiału od podstaw to tak nie działa. Dla mnie była to świetna powtórka i uzupełnienie tego, czego nauczyłam się w szkole (no może poza fizyką, która na kursie była rewelacyjna a w szkole dno). Przede wszystkim jednak zajęcia nauczyły mnie jak rozwiązywać zadania maturalne i ogarnąć całościowo materiał nie rozmieniając się na drobne
Cel został osiągnięty życzę innym powodzenia
Awatar użytkownika
Dinala
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2010, o 20:34

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Dinala »

Witajcie, ja się zastanawiam nad kursem Medicusa we Wrocławiu z biologi i chemii (planuję startować na farmację).
Jestem w 2 kl. LO (profil językowy ).
Myślę że ten kurs pomoże mi się trochę zmotywować i nauczy systematyczności (wiem też że trzeba się samemu uczyć).
Pozdrawiam
Bredeck
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 15:14

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Bredeck »

Hej:) Mam pytanie dotyczące kursów. A mianowicie czy przy rekrutacji na studia daje coś fakt, że brałeś udział w kursie? Czy liczą się tylko wyniki z matury? Zastanawiam się nad tym kursem, ale jeśli będzie on tylko pomocą dla mnie, a potem przy rekrutacji nie będzie się liczył to chyba wybiorę korepetytorów. Proszę bardzo o odpowiedź:)
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: emeelyana »

Bredeck, kurs robisz żeby poprawić wyniki matury. W ogóle nie wiem skąd taki pomysł żeby się liczył przy rekrutacji na studia, za dobrze by na świecie było
Ciaja
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 22:03

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: Ciaja »

Hej!
Zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs na warszawskim UM. Obawiam się tylko czy kurs polega wyłącznie na wykładach czy są ćwiczenia/rozwiązywanie zadań maturalnych? Może ktoś z was już przeszedł ten kurs albo słyszał jakieś recenzje

z góry dzięki.
Kasia
mtj
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 12:28

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: mtj »

Moi znajomi uczestniczyli w tym kursie. Polega on przede wszystkim na serii wykładów, prowadzonych przez wykładowców z WUMu. Jeden wykład trwa ok. 1,5h. Jeśli potrzebujesz jedynie podbudowy teoretycznej, to myślę, że uczestnictwo w tym kursie to dobry pomysł. Jeżeli jednak masz poważniejsze braki to polecam korki u dobrego nauczyciela.
dawio93
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2010, o 21:13

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: dawio93 »

Cześć wam chciałem usłyszeć waszą opinie, a mianowicie: chodzę do 2 LO prof. biol- chem i czy warto mi iść na ten kurs w tym roku czy czekać do klasy 3? Po drugie czy bardziej opłaca się uczestniczyć na kursie w Medicus ie w Krakowie czy może w Katowicach? Po LO chciałbym iść na medycynę lub biotechnologie i myślę o zapisaniu się na biologię, chemię i matme lub fize.
Wiem że były już odpowiedzi na podobne pytania, ale proszę o odpowiedź.


Z góry dzięki za odpowiedzi:)
czarekcz
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2010, o 22:53

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: czarekcz »

hej,
a ktos slyszal o kursach w Olsztynie
chce sie zapisac na fizyke, matme moze chemie
znalazlem cogito,index i ap szkola-kursy maturalne

moze mi ktos polecic jakas dobra aby mnie przygotowali do matury

pozdrawiam
dawio93
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2010, o 21:13

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: dawio93 »

Witam to znów ja hehe
Mam do Was takie pytanko czy ma ktoś na sprzedaż materiały z kursu, a mianowicie chodzi mi o te kserówki i inne z:
Fizyki, chemii, oraz biologii. Chętnie kupie i proszę o kontakt na e-mail [at].pl lub gg 12145027. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi, bardzo mi zależy na nich.
dawio93
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2010, o 21:13

Re: Kursy przygotowawcze do matury...

Post autor: dawio93 »

Witam:)
Mam do Was pytanie, a mianowicie czy ma ktoś na sprzedaż materiały wraz z odpowiedziami z kursu INSTYTUT MEDICUS? Chętnie kupie tylko proszę o jakiś kontakt.
Pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości