Kwestie prawne przed rozpoczęciem działalności biotechnologicznej

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
John_Constantine
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2015, o 18:47

Kwestie prawne przed rozpoczęciem działalności biotechnologicznej

Post autor: John_Constantine »

Witam serdecznie,
Piszę na forum licząc, że może ktoś z Państwa zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam w zamiarze otworzyć działalność gospodarczą działającą w obrębie biotechnologii.
Interesują mnie następujące rzeczy:

1. Gdzie uzyskuje się certyfikat świadczący, że produkt otrzymany z komórek mikroorganizmów znajduje się w 1 klasie (nieszkodliwy dla ludzi, roślin, zwierząt oraz środowiska) w nawiązaniu do prawa UE.

2. Jak i gdzie otrzymać certyfikat zaświadczający, że produkt jest wolny od GMO? Jaka instytucja i na jakiej podstawie wykazuje, że produkt jest wolny od GMO?

3. Jak i gdzie uzyskać certyfikat zaświadczający, że produkt jest wolny od alergenów?

4. Jak uzyskać pozwolenie na obrót otrzymanym produktem?

Pozdrawiam i dziękuję za udzielenie jakichkolwiek informacji
jedis
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2015, o 14:40

Re: Kwestie prawne przed rozpoczęciem działalności biotech.

Post autor: jedis »

też czekam na jakieś wskazówki bo interesuje mnie ten temat bardzo. starsi koledzy odzywajcie się
John_Constantine
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2015, o 18:47

Re: Kwestie prawne przed rozpoczęciem działalności biotech.

Post autor: John_Constantine »

Najwidoczniej nikt z aktywnych zawodowo w tej dziedzinie nie przesiaduje na tym forum.
A szkoda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość