Laptop/Ultrabook na medycynę.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: witek_932 »

Witam. Od października zaczynam studia medyczne i zastanawiam się nad wyborem komputera. I tutaj mam dylemat, czy wybrać super lekkiego ultrabooka czy może normalnego notebooka. Mam więc do was pytanie, czy na uczelnie zabieracie ze sobą wasze komputery? Czy wogóle laptop jest potrzebny na medycynę do robienia prezentacji itp.? Z góry dziękuję za pomoc
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: wojtass »

zależy co wolisz robić:
-jeśli chcesz notować wszystkie wykłady zamiast na kartce to od razu na komputerze - wybierz jakiegoś małego ultrabooka czy coś w tym stylu bo zawsze to lżej nosić.
-jeśli Cię nie interesuje takie notowanie to potrzebujesz komputer z dużym ekranem żebyś mogła w akademiku czy na mieszkaniu mieć urządzenie do oglądania prezentacji z wykładów, czytania skryptów, oglądania zdjęć preparatów a to się chyba przyjemniej robi na normalnym komputerze więc w takim przypadku laptop tradycyjny
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: lith »

Na 1 roku jak była duża frekwencja na wykładach to były na początku chyba 2 osoby z laptopami, potem 1. Nie wiem czy to takie wygodne. a na pewno nie popularne. Na zajęciach to już w ogóle sobie to nie bardzo wyobrażam. Za to w grupie miałem w zeszłym roku 2 osoby notujące na tabletach, to już wydaje się bardziej sensowne, poręczne i nie rzuca się tak w oczy. tylko pisze się na tym jak w zwykłym zeszycie, albo i gorzej.

Ja mam laptopa od początku studiów, ale na uczelni go nigdy nie miałem.

edit:
Różnie można to rozwiązać. jak komuś zależy na małym lapciaku do noszenia, a z kompa w domu korzysta przy biurku, to zawsze może sobie monitor/mysza/klawiaturę w domu podłączać.
Mi najlepiej odpowiada 17 calowy laptop. Na co dzień go nie noszę, ale po całym mieszkaniu przestawiać mogę, gdzieś zabrać mogę. A jest wygodny i w pełni mi zastąpił stacjonarny komputer.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Dudek »

stary bierz co Ci Fifę 14 pociągnie. Innego zastosowania laptopa na zajęciach nie widzę.
ślusarczyk
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:48

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: ślusarczyk »

Dudek pisze:stary bierz co Ci Fifę 14 pociągnie. Innego zastosowania laptopa na zajęciach nie widzę.
mistrz
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Kacperek »

Lepiej notować na kompie i drukować notatki, przynajmniej wtedy przeczytać je idzie (przynajmniej w moim wypadku^)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Mårran »

Jak ktoś umie odpowiednio szybko na kompie pisać (i bezgłośnie, bo stukanie słychać w cichej sali.). Jak już pisano wyżej - raczej mało popularna forma notowania. Pomijając fakt, że samo notowanie jest coraz mniej popularne w ciągu studiów.
Pani Buka
eldokanawolno

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: eldokanawolno »

Ja korzystam z ThinkPada: e-b4b.pl/Lenovo-ThinkPad-L470-20J4000LPB-14-FHD-IPS-AG-i5-7200U-8GB-256SSD-FPR-6cell-Win10-Pro-1YR-CI-p14005 . Cała seria L jest godna polecenia, a jako laptop do pracy sprawuje się zdecydowanie najlepiej na rynku.
Awatar użytkownika
Htcobakel
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2015, o 00:49

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Htcobakel »

Ja kilka lat temu miałem wybór, to wołałem większego, solidnego i mocnego della 7537. Na wykładach notuję w zeszycie, nawet bałbym notować u niektórych prowadzących na laptopie. Kilka postów wyżej ktoś żartował z fifą, ale na serio w wolnej chwili wolę sobie zagrać w jakiegoś battlefielda, albo inną grę, a nie na wszystkich laptopach chodziłby on płynnie
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: soczka »

wojtass pisze:zależy co wolisz robić:
-jeśli chcesz notować wszystkie wykłady zamiast na kartce to od razu na komputerze - wybierz jakiegoś małego ultrabooka czy coś w tym stylu bo zawsze to lżej nosić.
notować wykłady hehhehehehhehe podczas wykładów to się w domu śpi
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: soczka »

Ale tak już serio to polecam coś w stylu macbooka air. Bo nie trzeba wozić ze sobą 5 kilogramowego złomu z ważącym drugie tyle okablowaniem. Mam kumpelę co dostała laptopa 20 calowego i jak wraca do domu to się męczy jak z teczką z projektami na architekturę I jak koledzy/koleżanki wyżej najlepiej coś co fifę/wiedźmina/GTAV pociągnie. Ale tak serio to czasami zdarzało się że na wykładach ludzie w CS GO grali XD
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Mårran »

Lepiej grać na wykładzie w CSa niż nawijać, przeszkadzając tym nielicznym, co słuchają

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Pani Buka
Techcik
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, o 20:09

Re: Laptop/Ultrabook na medycynę.

Post autor: Techcik »

Wszystko zależy od zastosowania i budżetu. Ultrabook da większą mobilność, laptop wydajność.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości