Leczenie wad wzroku

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Leczenie wad wzroku

Post autor: Marcin_skc »

Istnieje wiele metod leczenia wad wzroku tak aby nie trzeba było nosić okularów ani soczewek.

Można wykorzystać lasery, wewnątrzgałkowe soczewki i wiele innych. najwięcej możliwości jest dla osób z krótkowzrocznością. Czy ktoś poddawał się takim zabiegom i co nich myślicie, jak wyglądają ile kosztują. Czy warto w nie zainwestować i pozbyć się wady wzroku czy lepiej nosić okulary?
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: Kingu$ka »

Ja bym bardzo chciala, ale mam stracha przed taką operacją. Nie lubię, gdy ktos mi manipuluje przy oczach. Szczególniena żywca". Nawet gdy jestem miejscowo znieczulona. Niech sobie robią co chcą, byle nie przy moich oczach
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: Marcin_skc »

Właśnie czy ktoś wie jak taka operacja wygląda. Polega ona na wszczepieniu soczewek międzygałkowych, a inne sposoby, np: laserowa- nie ma operacji, ale wiadomo jakie będą skutki dla oczu.
W sumie niebałbym się samej operacji w końcu wile ludzi już ją przeszło ale lepiej wiedzieć czy to się opłaca i jak taka operacja wygląda, czyba nie wyjmują oka z oczodołu?
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

[Film] Leczenie wad wzroku

Post autor: voyteck »

Oka z oczodołu nie wyjmują. Co do laserowej korekty, to z tego co wiem od mojej siostry będącej lekarzem w USA jest to tam dość popularne, skuteczne, tanie i bezpieczne Jeśli chodzi o samą technikę to laser koryguje tak rogówkę, by promienie świetlne skupiały się w odpowiednim miejscu.

Proponuję dla Ciebie filmik ogólnie o co chodzi (język angielski):


I jak to wygląda:


Polecane jak ma się duże wady wzroku. Nie zawsze kończy się pełna korekcją wady, czasem zostanie Ci na oku jakieś -0,25=== to z informacji od pacjentów po laserze.
Na pewno nie ma sensu robić jak się ma np. -0,5

Nie wiem, czy Ci pomogłem. Jak masz jakieś pytania, to wal - będę szukał odpowiedzi
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: Marcin_skc »

Wielkie dzięki, barzdo ciekawy filmik. Która metoda będzie najlepsza, na stronach pisze, że LASIK, ale filmik z tej metody jest jeszcze ciekawszy, czy zawsze jest tak, że muszą dotykać gałki ocznej
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: dziki_chwast »

Mi okulista powiedział kiedyś ,że można takie operacje robic najlepiej po 21 roku życia (nie wcześniej).Chodzi mi o lasery.
Z tego co wiem takie operacje nie są badzo drogie,ale często wada powraca (takie plotki słyszałem-nie znam szczegółów).
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Laserowe usuwanie wad wzroku

Post autor: Kingu$ka »

dziki_chwast pisze:ale często wada powraca (takie plotki słyszałem)
Spójrz:
1.
Chirurgiczny zabieg zmieniający kształt rogówki oka jest formą korekcji pozwalającą na całkowite wyleczenie wady wzroku.
dziki_chwast pisze:Z tego co wiem takie operacje nie są badzo drogie
2. Ceny zabiegów (jednego oka):
- PRK - 1600,00 PLN
- LASEK - 2000,00 PLN
- LASIK - 2400,00 PLN
Cóz. zależy od tego, ile kto zarabia
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: Marcin_skc »

W sumie 5000 za oba oka najlepszą metodą LASIK to nie tak dużo jeśli pozbędziemy się okularów, chodzenia na badania wzroku i strach przed możliwym pogorszeniem wzroku. Jedyne co mi się narazie w tych zabiegach nie podoba to dotykanie gałki ocznej co nie jest komfortowe, a przy metodzie lasik jeszcze odginają kawałek nabłonka na rogówce.
Nie możemy tu chyba mówić o WYLECZENIU wady wzroku bo ktoś jest dalej krótkowidzem, bo ma zmienioną siatkówkę, tyle, że widzi bardzo ostro
arasultras
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2013, o 00:27

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: arasultras »

Czy ktoś więcej opowie na temat laserowej korekcji wzroku metodą lasek. Zastanawiam się nad tą ofertą: grouopn. Głównie interesuje mnie to czy wada nie powraca? Czytałem też dużo negatywnych opinii na temat tych zabiegów. A co Wy o tym myślicie?
JacekPlacek123
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2011, o 10:16

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: JacekPlacek123 »

Przeszedłem zabieg w tej klinice. mają dobrych specjalistów, wszystko mi wytłumaczyli, odpowiedzieli na każde pytanie, także zupełnie bez stresu wypisali mnie niedługo po zabiegu, bo miałem znieczulenie miejscowe
świat bez okularów jest znacznie ładniejszy
keytone
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 14:08

Re: Leczenie wad wzroku

Post autor: keytone »

Ja się zastanawiam nad powikłaniami po takich operacjach - tzn czy nie będzie żadnych dziwnych rzeczy tupu smuga przy patrzeniu na ostre światło - ludzie na forach piszą różne rzeczy ale. Gdzie był robiony zabieg, przez kogo, czy pacjent oszczędzał się po zabiegu tego się nie dowiemy, być może nie przestrzegał jakiejś zasady i pojawiły się komplikacje.
Kingu$ka
Ja miałem zabieg laserem na oczy przy znieczuleniu (nie pamiętam nazwy zabiegu) ale w trakcie zabiegu nic nie czujesz, widzisz jedynie laser (efekt podobny jak spojrzenie w mocno skoncentrowane światło). Gorzej ale do przeżycia było po zabiegu gdy znieczulenie puszczało, ale ogólnie nie było tragedii - w sumie do przeżycia - bez problemu zgodził bym się jeszcze raz jak by zaszła potrzeba. Koszt zabiegu 660zł na oboje oczu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości