Lekarski 2010- INTEGRACJA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: [h] »

no dobrze ale mususz wziac pod uwage ze wymagania uczelni sie zmieniaja. sadze ze ponizej 220 nie zjedzie.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Irminna »

Prawdę mówiąc należałoby wziąć wiele rzeczy (czynników) pod uwagę, uwzględniając też pewne zmienne. Dlatego napisałam że im większą liczba danych dysponujemy, tym margines błędu mniejszy.

Weźmy chociażby pod uwagę kwestię Łodzi - zauważ że pierwszy spadek w Szczecinie jest duży, drugi również mimo że mniej więcej o połowę mniejszy, tez spory - to może być np. trzecia lista powiedzmy że właśnie to 220 (albo 218).
Dlaczego? Bo
Osoby które zostały zakwalifikowane w tej turze (w większości) mają taką liczbę punktów że kwalifikowały się do Łodzi (Olsztyn jeszcze wtedy nie ogłaszał listy) a nie kwalifikowały się na żadną inną uczelnię. Z pewnością sporo z nich złożyło w pierwszym terminie dokumenty do Łodzi.
Druga kwestia to fakt że Łódź jest w centrum Polski więc jakoś tak wychodzi, że więcej kandydatów ma z domu bliżej do Łodzi niż do Szczecina.

Wychodzi na to, że sporo z tych z drugiej listy jest już w Łodzi, część może się zdecydować na Olsztyn. Wychodziłoby na to że spadek na trzeciej liście nie będzie wcale minimalny, może być taki jak w zeszłym roku lub dwa lata temu czyli około 5-7
Ale.

ale tu wchodzi w grę coś co jest zjawiskiem często spotykanym na giełdzie kiedy jakieś wydarzenie, plotka itp. powoduje spadek notowań. Mam na myśli panikę wywołaną tym że ktoś zadzwonił do BR w Łodzi i przekazał w świat wiadomość o tym że nie radzą sobie z nadmiarem - najpierw była z tego powodu panika że progi wzrosną (zdementowana ale niepewność pozostała), potem zaczęły krążyć pogłoski o tym, że ten nadmiar szybko zredukują na pierwszym roku utrącając studentów jak się da.
Wiadomo że różne osoby zastanawiając się nad tym mogą wybrać Szczecin w imię świętego spokoju żeby nie trząść portkami przed złośliwym utrącaniem (no bo niby po co się na to narażać?).

Jest to oczywiście tylko jedna z tych zmiennych, które należy uwzględnić, ale obrazuje to o czym mówiłam na początku - tj. im więcej danych, tym dokładniejsze i precyzyjniejsze przewidywanie
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Asillith »

Ja uważam że też nie zejdzie bo w tym roku jest o wiele mniej uczelni z rozszerzoną fizyką niż dwa lata temu i rok temu. Wtedy więcej rozkładało się ludzi na uczelnie różnie.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Irminna »

Wydaje mi się że trzecia lista to będzie około 221-220, ale i tak trzeba poczekać do środy? Bo poprzednią ogłosili w środę.

A jakie uczelnie oprócz Bydgoszczy zrezygnowały z trzeciego przedmiotu?
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Asillith »

w tym roku kraków bydgoszcz i wrocław odrzuciły rozszerzenie praktycznie.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: julia.....:):) »

moim zdaniem asilith ma rację próg będzie około 218 albo wyżej
Agusia90
Posty: 155
Rejestracja: 28 lip 2010, o 22:02

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Agusia90 »

Julia! 218 może być na 3 liście, ale to nie koniec rekrutacji, potem 4 lista 216, piąta 214, szósta 213
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: villemo »

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, będzie dobrze Trzymam za Was kciuki Marzenia się spełniają
skun
Posty: 144
Rejestracja: 30 lip 2010, o 08:57

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: skun »

Irminna pisze:ale i tak trzeba poczekać do środy? Bo poprzednią ogłosili w środę.
Poprzednia lista była w czwartek. Mieli ją ogłosić nawet później - w piątek, tak jak olsztyńską, ale tyle mieli telefonów z pytaniami o to kiedy lista od zniecierpliwionych kandydatów, którzy myśleli że będzie już w poniedziałek, że postarali się wcześniej.
Nie wiem czy zważywszy na powyższe można liczyć na ogłoszenie listy dzisiaj
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: julia.....:):) »

no to chyba fajnie jak by była dzisiaj
skun
Posty: 144
Rejestracja: 30 lip 2010, o 08:57

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: skun »

ha ha ha
kwestia czy panie z BR kierują się tym co fajnie czy tym co wygodnie

A poważnie, chyba lepiej zadzwonić, zapytać i dać cynk na forum
Asia123
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:34

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Asia123 »

Chciałabym też zauważyć, że ważne jest to ile jest osób na liście, bo przy 6 punktowym spadku progu w Szczecinie musi zrezygnować 50-60 osób a nie przypuśćmy 200 to też jest ważne w przewidywaniach

Ja chcę już listę Nie wytrzymam tego dłużej, już mi się śni po nocach. Raz, że się dostaję a drugim razem, że jestem tuż pod kreską (

Boję się też, że już tak dużo osób nie zrezygnuje, no bo gdzie mieli by się przenieść, nie ma już nigdzie takiego progu.
Juupi
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 11:08

Re: Lekarski 2010- INTEGRACJA

Post autor: Juupi »

Też rocznik 90 Też z dolnegośląskiego nieco ponad 60 km od Wrocławia. i też Julka mam na imię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości