lekarski 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Burżua
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 17:24

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Burżua »

Kamilko, ja nawet sama dokumentów 11 lipca nie złożyłam, bo nie było mnie w domu, potem wróciłam na tydzień i znów na cały sierpień wyjechałam i niczym się nie przejmowałam. Także tego, tak by to było.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: SilentShout »

OMG w ogóle co ja piszę.
przecież od tego roku wf ma być jako fakultet więc odwołuję powyższą radę
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Hargalaten »

Kancjanela pisze:W pociągu mnie raczej nie spotkasz
Jak na razie będę korzystać z usług Polskiego Busa )
Szkoda ). Mi akurat Polski Bus jest średnio po drodze. A skąd jesteś?

Barszczanka pisze:
Bur&#x17Cua pisze:Jam ze wsi, której na pewno nie kojarzysz, ale Barszczanka, moja koleżanka z klasy kojarzy to okolice Ostrowi Mazowieckiej. A w pociągu mnie spotkasz
pjona! :dance:
Bur&#x17Cua pisze:Chociażby to, że trzeba się przedstawićp Joanna,93 woj. mazowieckie,
Ogólnie to jestem tak nieogarnięta, że nie wiedziałam o żadnym spotkaniu bibliotecznym.
Nieogarnięta? no chyba najmniej z nas 4.
No to będziemy jechać kawałek . Bo ja do Warszawy.

A co do szkolenia - ja w sumie też bym nie wiedziała, tylko upomniałam się o tą magiczną karteczkę w rekrutacji. Pani zapomniała. No ale zdarza się, grunt, że już wiecie .
SilentShout pisze:OMG w ogóle co ja piszę.
przecież od tego roku wf ma być jako fakultet więc odwołuję powyższą radę
A wiadomo co jeszcze będzie w ramach fakultetu do wyboru?

Danseuse, możemy razem ogarniać AZS, ja pewnie na fitness pójdę, bo na sporty drużynowe jestem zbyt cienka, a bez WFu będzie ze mną źle.
Kancjanela
Posty: 20
Rejestracja: 1 sie 2012, o 10:33

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Kancjanela »

No ja też bym poszła na jakiś aerobik, trochę ruchu się przyda

Ja jestem z okolic Radomia, a ty Hargalaten jak do Warszawy, to czemu ci Polski Bus nie pasuje?
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Hargalaten »

Bo Polski Bus jedzie na Zachodnią, a mi dojazd z Zachodniej do domu zajmuje coś koło godziny, czasem ponad. Ze Wschodniej mam sporo bliżej, więc wybieram opcję bardziej leniwą ^^. Poza tym lubię pociągi, pół życia nimi jeżdżę. Ave Koleje Mazowieckie! Ale fakt, Polskim Busem jak bym chciała, to jechać mogę. Niewykluczone, że skorzystam.

No to idziemy na fitness! :dance:

A z Radomia i okolic kilka osób w sumie znam .
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: chevelle »

Mam pociąg przez Radom i Warszawę wschodnią, także no Widzę, że będzie z kim jeździć
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Hargalaten »

To ja się będę w Wawie dosiadać . Wesoły przedział będzie .
yhymyhym
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 23:01

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: yhymyhym »

Cześć,

Widziałem, że część z Was pisała coś o chęci zapisania się do AZSu, a czy może ktoś interesowałby się jeszcze innymi organizacjami studenckimi?

Nie da się uczyć 24 h/dobę. Bo nie i dobrze o tym wiemy. A u wielu osób wolny czas sprowadza się do telewizji i ewentualnie imprez w klubach z ludźmi z roku, co jest fajne, owszem, ale robić to można wszędzie i nie potrzeba do tego studiów, a takie organizacje pozwalają robić coś więcej, poznawać ludzi (co się przydaje ) i poczuć klimat uczelni. Ale już Was nie zanudzam, ewentualnie więcej szczegółów podam jeśli będą zainteresowani, a tych niestety coraz mniej. Nie chcę nikogo urazić, ale coraz więcej nudziarzy na leku

A poza tym mam jeszcze pytanie czy ktoś z leku będzie mieszkał w akademiku?
Danseuse
Posty: 7
Rejestracja: 1 sie 2012, o 21:51

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Danseuse »

Hargalaten, Jasne, razem raźniej, no i myślę, że prędzej się czegoś dowiemy niż działając osobno
yhymyhym, Moja koleżanka bardzo, ale to bardzo poleca zapisanie się do IFMSA- dużo się tam dzieje, a poza tym robisz coś pożytecznego, więc jeśli kogoś interesuje pomaganie potrzebującym, jest to super rozwiązanie. Ludzie też są podobno bardzo fajni. Ja pewnie się skuszę, bo jednak samą nauką nie można żyć
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Hargalaten »

Ja to samo słyszałam o IFMSA i zdecydowanie chcę się zapisać. Ich inicjatywy są zawsze bardzo ciekawe. Poza tym Danseuse dobrze mówi - samą nauką nie da się żyć. Generalnie organizacje studenckie - bardzo dobry pomysł. W ogóle to spotkanie z przedstawicielami IFMSA podobno będziemy mieli po szkoleniu bibliotecznym, więc w razie czego dowiemy się co i jak .

yhymyhym, co do akademików, to trochę ludzi na pewno składa do nich podanie .
Gotita
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2012, o 23:30

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Gotita »

Hargalaten pisze:To ja się będę w Wawie dosiadać . Wesoły przedział będzie .
Znajdzie się jeszcze jedno wolne miejsce w tym przedziale? Też będę się dosiadać w Warszawie

yhymyhym, a jakie organizacje działają na UMB? Kto zamieszka w akademiku okaże się dopiero 10.09.
yhymyhym
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 23:01

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: yhymyhym »

Jakie są? No trochę ich jest. Pomijając te przeznaczone dla innych kierunków w stylu młodej farmacji to osobom z leku warto polecić takie:

IFMSA już znacie, więcej się dowiecie na pewno po szkoleniu, ja preferuję raczej mniej medyczną aktywność, ale ludzie od nich na pewno się ciekawie zaprezentują.

Radiosupeł najstarsze radio studenckie w Polsce, działa nieprzerwanie od 61 lat. Przygotowują relacje z każdego ważniejszego wydarzenia z życia uczelni. Ponadto od czasu do czasu jakiś wywiad z asystentem profesorem itd. Siedziba w DS nr 1 przy Akademickiej (skrzydło męskie 1 piętro).

Co nie Co klub który w tym roku obchodzić będzie 55-lecie. Od przeszło 30 lat tworzy spotkania kabaretowe. Obecnie w kalendarzu imprez są: kabaret Schodki - 3 razy w ciągu roku akademickiego, skecze przygotowywane przez członków klubu, na widowni zawsze sporo zaprzyjaźnionych profesorów (w tym zawsze prof. Dzięcioł - kierownik zakł anatomii), starzy członkowie klubu, absolwenci uczelni, no i oczywiście studenci. Fajna siedziba do tworzenia imprez więc odbywają się przeglądy kapel studenckich. itp. Akurat do tej organizacji studenckiej należę więc ew to o niej mógłbym powiedzieć coś więcej. Siedziba w podziemiach DS nr 1 przy Akademickiej.

Te dwie powyższe organizacje z racji długiego istnienia itd. działają może troszkę tak jak te bractwa z amerykańskich colleagów. I co roku odbywają się między nimi zawody z przymrużeniem oka (tzw. Kondor), zazwyczaj w okazji medykaliów.

SAFF studencka agencja fotograficzno filmowa, nazwa mówi wszystko, zdjęcia filmy, uwiecznianie wydarzeń uczelnianych, imprez i nie tylko. Siedziba też w DS nr 1.

Grupa BUM chyba jeszcze nie są zarejestrowaną organizacją, organizują imprezy zwłaszcza w klubie Herkulesy.

Osobiście polecam te dwie najstarsze organizacje Supeł i Co nie Co. Ciekawy kawał historii i fajny klimat. A poza tym można robić coś innego niż na typowym medyku". Spotkania kabaretowe typu Schodki są ewenementem jeśli chodzi o uczelnie medyczne.
A imprezy są, oj są grube

Warto poczuć klimat takich organizacji, jak się nie spodoba to można zrezygnować, a kto wie, może to będzie to i studia będą o wiele ciekawsze. )
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: lekarski 2012/2013

Post autor: Hargalaten »

Gotita, no to już jesteśmy minimum dwie z Warszawy . Jasne.

yhymyhym, to powiesz coś więcej o Co nie co? Jak bardzo są tam wymagane umiejętności aktorskie do tych skeczów? Coś jeszcze robicie, oprócz też organizacji imprez itp? No i jak wygląda sprawa z przyjmowaniem pierwszaków? )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości