Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Na anatomie warto przynieść atlas, przydaje się (wg jednej z asystentek anatom musi mieć atlas anatomiczny, tak jak geograf atlas geograficzny). Inne książki opcjonalnie.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Lekarski - książki

Post autor: Shaq »

U tej asystentki dobre wrażenie robiły też własne notatki. Tylko nie afiszujcie się za bardzo z wydrukowanymi wykładami czy Skawinami.
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Hej, hej możecie doradzić, jakie książki warto wypożyczyć z biblioteki na drugi rok? Wiem, że jeszcze duużo czasu, ale widzę, że sporo książek jest zarezerwowanych, a wiadomo, że lepiej się wcześniej zaopatrzyć, niż latać w październiku po księgarniach i kserach chodzi zwłaszcza o fizjo i patofizjologię/morfologię
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Z fizjologii przyda się Konturek i Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego Górskiego (choć i tak pierwszego działu - neurofizjologii, większość osób uczy się głównie z pikteli). Opcjonalnie można też inne książki wziąć, ale nie będzie czasu na uczenie się z nich (mam na myśli Traczyka, Bullocka, Ganonga). Patomorfa w pierwszym semestrze to książka Stachury i Domagały, nie wiem nawet czy jest w bibliotece, polecam skserować (w rozpisce jest nowsze wydanie, 2-tomowe. Jest dostępne w Książnicy). Potrzebne będzie kilka rozdziałów z pierwszego tomu. Na drugi semestr z patomorfy Robbins. Z patofizjo Maśliński i Zahorska (choć patofizjo macie dopiero w drugim semestrze, obecny II rok będzie jeszcze z tych książek korzystać do sesji zimowej, nie zamawiajcie nam ich ).
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Ok, wstrzymam się dzięki za odpowiedź, w takim razie spróbuję zamówić fizjologię i Robbinsa, chociaż te wszystkie książki przerażają grubością
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: Bonjour »

Aaa, i pytanie co do Konturka, chodzi o wydanie jednotomowe, czy pięcio-? ]
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

Jednotomowe.
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Lekarski - książki

Post autor: wkatarzyna »

Otrzymałam kilka książek sprzed dwudziestu lat, byłabym wdzięczna, gdyby ktoś powiedział, które mogą mi się przydać, szczególnie na pierwszym roku lekarskiego.

Zarys pediatrii pod redakcją Mieczysława Walczaka, tom I i II, 1991

Traumatologia narządu ruchu pod redakcją Donata Tylmana i Artura Dziaka, tom I i II, 1996

Ambulatoryjne leczenie chorób żył kończyn dolnych pod redakcją Stanisława Zapalskiego i Grzegorza Oszkinisa, 2001

A. Bochenek i M. Reicher, Anatomia człowieka, tom II Mięśnie, 1954

Choroby wewnętrzne, podręcznik dla studentów pod redakcją Franciszka Kokota, 1991

Dąbrowscy, Podręcznik elektrokardiografii, 1993

J. Kiwerski, M. Kowalski i M. Krasuski, Schorzenia i urazy kręgosłupa, 1997

Doraźna pomoc lekarska pod redakcją B. Kamińskiego i A. Dziaka, 1988

Podstawy patomorfologii, podręcznik dla studentów medycyny pod redakcją J. Groniowskiego i S. Krusia, 1991

Vademecum diagnostyki i terapii pod redakcją R. Brzozowskiego, 1993

Radiologia pod redakcją S. Leszczyńskiego, tom I i II, 1990

K. V. Krishna Das, A short textbook of medicine, 1987
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

nic się nie przyda, możesz oddać do jakiegoś muzeum medycznego
Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Lekarski - książki

Post autor: Infinitas »

Z bohenka można się uczyć, ale to trochę jak próbować zabić muchę miotaczem ognia w domu na firance Da się ale trzeba mieć skilla albo być szalonym xd Wykłady to taka ołowiana packa na muchy, Pituchowa, Skawina to żelazna packa, Narkiewicz to plastikowa packa, a Gray to plastikowa packa z systemem samonaprowadzającym i wyrzutnią sieci pajęczej xd

Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Lekarski - książki

Post autor: Infinitas »

Mi gej najbardziej podpasował, tylko jak ktoś zbyt ambitny jest to może mu przeszkadzać np. że co drugą stronę jest jakiś błąd( nie wyolbrzymiam xd) i amerykanska anatomia się miejscami różni, ewentualnie kilka ważnych rzeczy pominie, bo jako jedyna nie jest na podstawie bohenka Najbardziej optymalnie jak ktoś chce iść na łopatkę to wykłady + andżej/janusz/janina/streszczenia z bohenka i jak się dobrze nauczy to jest dosyć sporo punktów z kolokwium. No ale ja jestem gupi, więc wolałem książkę dla amerykańskich dzieci z trisomią xd

wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Lekarski - książki

Post autor: wkatarzyna »

No cóż, trudno. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
purplelipstick
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 12:09

Re: Lekarski - książki

Post autor: purplelipstick »

Podbijam pytanie o 2 rok.
Co jest najlepsze do mikrobów, parazytów i immunów?
Murray na mikro, a Gołąb na immuny wystarczą? Ktoś korzystał z podstaw immuno Ptaka?
Z góry dzięki za sugestie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości