Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kasiak
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2007, o 12:49

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: kasiak »

I to chyba jest pocieszające dla jednych i drugich To będzie najważniejszy egzamin do zdania, bez punktów, ocen i indeksów. Nikt nie zapyta o tryb studiowania, a o umiejętności. No i tyle
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:jasne, ale neistety nie zawsze,
Kołki są też wśród dziennych. Nawet takich z niezłą średnią. To już raczej wina uczelni bo nie wyłapuje głąbów.
Kaamil pisze:taa zakompleksieni to sa chyba ludzie z niestacjonarnych, bo w wiekszosci nie maja tyle odwagi przyznać sie w grupie,
moim zdaniem to nie kwestia odwagi. Traktujesz studentów niestacjonarnych jakby śmierdzieli albo mieli trąd. Prawda jest taka, że w życiu jest różnie i różne są przyczyny tego, że dana osoba znalazła sie na studiach płatnych.
Kaamil pisze:A moja opinia o płatnych studiach podziela 90% studentów stacjonarnych i możesz anzywać mnie jak chcesz i tego nie zmienisz.
zawiść to nasza polska cecha Wiem, że niektórych boli, że ktoś płaci i studiuje Bycie studentem medycyny to żadna nobilitacja a jak sie za wysoko głowę nosi można nią walnąć o futrynę i dorobić sie krwiaka (jak to mawiał pewien pan profesor, którego studenci WUMu spotykają na 3 roku i dopiero po stażu mija im szok z tym spotkaniem związany).

Studentom stacjonarnym radzę wziąć sie do nauki bo jeszcze was płatni wyprzedzą (niektórych to by dopiero żółć zalała).
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze: Kołki są też wśród dziennych. Nawet takich z niezłą średnią. To już raczej wina uczelni bo nie wyłapuje głąbów.
znajomy jest na CMUJ, ponad połowa grupy to jacyś olimpijczycy, wszyscy mają kosmiczne średnie, ale jak przychodzi zrobić coś praktycznego, zbliżyć się do pacjenta, zdiagnozować coś, krew pobrać itp, to z 14 osób 10 wymięka, 3 podobno nawet mdleją na widok krwi.
i sobie można o kant dupy oceny z indeksu roztrzaskać
Morfeusz pisze:Kaamil napisał/a:
taa zakompleksieni to sa chyba ludzie z niestacjonarnych, bo w wiekszosci nie maja tyle odwagi przyznać sie w grupie,


moim zdaniem to nie kwestia odwagi. Traktujesz studentów niestacjonarnych jakby śmierdzieli albo mieli trąd. Prawda jest taka, że w życiu jest różnie i różne są przyczyny tego, że dana osoba znalazła sie na studiach płatnych.
nie przyznają się, bo wiedzą jak będą traktowani tak mi się wydaje a poszli na niestacjonarną, bo mieli na to pieniądze jakbym ja miał tyle pieniędzy to bym myślał o studiach za granicą ( inie mówię tutaj o Lwowie:) )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:a poszli na niestacjonarną, bo mieli na to pieniądze
bo ich rodzice wzięli kredyt albo całe wakacje kładli papę w Anglii/stali na zmywaku w Irlandii.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:
MatiGl pisze:a poszli na niestacjonarną, bo mieli na to pieniądze
bo ich rodzice wzięli kredyt albo całe wakacje kładli papę w Anglii/stali na zmywaku w Irlandii.
w takim razie zrobili najgłupszą rzecz z możliwych. jak jest taka sytuacja w domu, to dużo lepiej, i taniej by wyszło, jakby rok w domu posiedział, poprawił maturę i poszedł na normalne studia załapał sie na stypendia i obywa się bez kredytów.

nie zrozum mnie źle, nie uważam, że płatne studia to zła rzecz, sam całe szczęście jestem w takiej sytuacji, że rodziców będzie stać na utrzymanie mnie w Warszawie, a na żadne stypendia socjalne się nie łapie. ale żeby takie czesne opłacać to by sobie nie mogli pozwolić, siedziałbym rok w domu i poprawiał maturę zresztą nawet jakbym bardzo ładnie prosił i zapłaciliby czesne za studia niestacjonarne, to musieliby zapomnieć o własnym normalnym życiu, wtedy ich życie sprowadziłoby się do egzystencji, a mam jeszcze 2 młodszych braci

ja się jednak zgadzam z Kaamilem, niech się normalnie dostaną, naprawdę lepiej im i ich rodzinie to na zdrowie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:załapał sie na stypendia i obywa się bez kredytów.
Nie każdy sie łapie. Ogólnie mówiąc dzięki płatnym te stypendia w ogóle są ]
MatiGl pisze:ja się jednak zgadzam z Kaamilem, niech się normalnie dostaną, naprawdę lepiej im i ich rodzinie to na zdrowie wyjdzie.
uważam, że jak na studia zarobią mają prawo studiować i płacić.

W Stanach wszyscy płacą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Medycyna Lwów »

Kaamil: Ja ide na niestacjonarne, nie robie i nie bede z tego robil zadnej tajemnicy! Poza tym mysle, ze nie bede gorszym studentem bo mialem na maturze/egz kilka/kilkanascie ptk mniej.
ciekawe, mam nadzieję ze nie mówisz tylko tak teraz tylko to zrobisz.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: MatiGl »

Morfeusz pisze:uważam, że jak na studia zarobią mają prawo studiować i płacić.
wcale im tego prawa nie zamierzam odbierać, niech studiują
Morfeusz pisze:W Stanach wszyscy płacą
w stanach mają możliwość wzięcia bardzo nisko oprocentowanych kredytów na studia, które spłacają dopiero po studiach, przynajmniej jeśli chodzi o medycynę gdzieś czytałem, że u nich w sumie kończąc residency( 4-5 lat), kończą też spłacać kredyt za studia. ale nam się ciężko do USA porównywać.
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: aquirre »

z tego co tu piszecie wynika ze ludzie ze stacjonarnych to zgnile BUFony
i takie wywyzszanie sie przez wysmiewanie gorszych tylko o nich zle swiadczy co ?
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: spideros »

aquirre: Tez odnosze takie wrazenie, ale odziwo tylko tutaj na forum WUM pisza takie rzeczy. Moze to, ze mieszkaja teraz w Wawie plus to, ze studiouja med w glowie im zawrocilio A ja zawsze uwazalem, ze takie rzeczy sa bez znaczenia, coz chbya sie mylilem. Dobrze, ze do Wawy nie ide
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

Ok,dzieki za info. Przynajmniej wiem ze nie bedzie latwo.

Kaamil pisze:Po za tym mam swoje zdanie na temat kończenia medycyny za kasę.
No wiesz, sama z checia bym studiowala na dziennych, tylko jest taki problem - brakło mi punktow. Dostalam sie na inna uczelnie na dzienne ale to mnie nie urzadza bo oprocz tego ze chce studiowac medycyne to sa jeszcze inne rozne mniej powiazane ze studiowaniem sprawy ktore za mnie wybraly miejsce studiowania. No ale coz, masz prawo sadzic co chcesz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Padre Morf »

spideros pisze:Moze to, ze mieszkaja teraz w Wawie plus to, ze studiouja med w glowie im zawrocilio
No niektórym zawróciło i uważają, że medycyna to elitarne studia a lekarz to elitarny zawód. Mój kolega z roku był bardzo elitarny. Potem na pediatrii go obrzygało dziecko z mdłościami i sie elitarność skończyła.
spideros pisze:A ja zawsze uwazalem, ze takie rzeczy sa bez znaczenia, coz chbya sie mylilem.
bo są.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: MatiGl »

aquirre pisze:z tego co tu piszecie wynika ze ludzie ze stacjonarnych to zgnile BUFony
i takie wywyzszanie sie przez wysmiewanie gorszych tylko o nich zle swiadczy co ?
nikt się z nikogo nie wyśmiewa, jak już zostało napisane przez Morfeusza, płacisz, studiuj.

a, że różne osoby wymieniają różne opinie to chyba dobrze o forum świadczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości