Lekarski niestacjonarny CMUJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arietis
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:01

Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: Arietis »

Witam, dziś złożyłam dokumenty na lekarski niestacjonarny (brakuje tych kilku pkt:( ) i kiedy stałam w kolejce do dziekanatu obiło mi się o uszy, że niestacjonarni mają inne katedry, innych wykładowców i że ogólnie poziom nauczania jest niższy niż na studiach stacjonarnych
Czy to prawda? Najchętniej poznam opinie osób które są po pierwszym roku, dzięki)
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: per_pedes »

bzdura. te same katedry, ci sami wykladowcy, ci sami cwiczeniowcy, te same kolokwia i egzaminy.
bondgirl
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:42

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: bondgirl »

Dobra rada- nigdy nie słuchaj plotek rozsiewanych w kolejce do dziekanatu w lipcu w tych kolejkach stoją głównie pierwszoroczni zapytaj ludzi z wyższych lat, najlepiej znajomych
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: Iwill »

Może to mało mądre pytanie, ale czy będąc na niestacjo leku, można być członkiem kół naukowych ?
bondgirl
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2012, o 13:42

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: bondgirl »

Jasne, że można Na pierwszym roku niekoniecznie znajdziesz na to czas, chociaż Koło anatomiczne w drugim semestrze jak najbardziej spoko
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: lycha13 »

Ktoś sie dostał już na niestacjo? po dzisiejszej liście stwierdzam że próg jest zbyt kosmiczny
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: Iwill »

Ja sie wpisałem awaryjnie
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: lycha13 »

Iwill, duzo Ci brakuje?
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: Iwill »

lycha13, o leku stacjo na CMUJ w tym roku nie myślę , wciąż mam szanse na lek stacjo w Katowicach, stąd nazywam mój wpis awaryjnym.
biedronka69
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2014, o 11:59

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: biedronka69 »

Czy ktoś wie może, jakie są aktualne opłaty na CMUJ za studia niestacjonarne, kierunek lekarski, rok IV i wyżej? Będę wdzięczna za informacje, ponieważ doszukanie się ich na stronie oficjalnej graniczy z cudem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: randomlogin »

To sa jeszcze lata, ktore szly za 18k/rok (na peqno 5 i 6, 4 chyba tez) i AFAIK umowa nie przeqiduje wzrostu w trakcie, wiec tak zostalo.
Natomiast na stronie - dla odmiany zupelnie bez problemu - mozna znalezc nr tel do dziekanatu studiow nieatacjo, na pewno odpowiedza jak zadzwonisz.
EDIT: bo mam nadzieje o to pytasz, a nie o to ile za lata 4+ beda placily osoby idace teraz?
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: jerrymate »

Żeby nie zakładać nowego tematu, a moje pytania dotyczą właśnie niestacjonarnego lekarskiego, to zadam je tutaj:

1. Czy na CMUJ trudniej dostać akademik jeśli dostałem się na niestacjonarne?
2. Czy ogólnie ludzie na roku jakoś gorzej traktują tych z niestacjonarnych? I tak samo, jaki jest stosunek wykładowców do studentów z niest.?
3. Czy po poprawieniu matury w przyszłym roku mogę przejść wtedy na 2 rok lekarskiego ale na stacjonarne? Czy są do tego jeszcze jakieś inne wymagania?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Lekarski niestacjonarny CMUJ

Post autor: randomlogin »

1. Nie, kryteria sa takie same. Ale jesli stac cie na niestacjo, to i na mieszkanie w lepszym miejscu niz akademiki CMUJowe cie stac (D i tak nie dostaniesz na 1. roku, stacjo czy nie, a z A/B/C sie kawalek jedzie jednak.).
2. Jest pewien legendarny asystent, nie wiem nawet czy jeszcze pracuje, ktory swoje zdanie wyraza dosc otwarcie. Cala reszta - nie sadze. Zreszta co komu po czyims zdaniu na kogokolwiek temat, wiekszosc egzaminow jest testowych, jak napiszesz tak masz.
3. Mozesz. Nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 102 gości