LEKARSKI W POZNANIU

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
toczekvolvox
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 22:11

LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: toczekvolvox »

Hej, dostałem się w tym roku na ten kierunek na AM w Poznaniu Czy jest na tym forum osoba, która również dostała się w tym roku na ten kierunek ? Może się poznamy i może będziemy w tej samej grupie, choć z języka jestem słaby i test nie poszedł mi zbyt dobrze :):):)):):):):) Pozdrawiam, papaty jeśli ktoś chce jakieś wskazówki dotyczące np. jak się przygotowywałem do matury z biologii i chemii, żeby je dobrze zdać to chętnie wysłucham pytanialtapapa

Vinci: szkoda, ze nie mamy dzialu matrymonialnego.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2006, o 21:53 przez toczekvolvox, łącznie zmieniany 3 razy.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: vegul »

no to zdradz jakies szczegoly, moze jakies wskazowki itp co do przygotowania sie na mature z chemii biologii, a ile miales z tych przedmiotow pozdro
toczekvolvox
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2006, o 22:11

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: toczekvolvox »

z biologii 84% a z chemii 92 %
w tym roku przyjmowali od 166 punktow ze srednia 5,2
ja mialem srednia 4,5 , wiec jakbym mial 166 nie zostalbym przyjety hehe
jak sie przygotowywalem ?
przede wszystkim nie uczylem sie na slepo tzn duzo czasu poswiecalem na studiowanie wymagan egzaminacyjnych z chemii. Na wymagania egzaminacyjne z biologii nie spogladalem, poniewaz tam pisaly raczej ogolne rzeczy.
Co do korypetycji, nie warto ich brac po to aby przerobic caly material z danego przedmiotu.
Na korypetycje przychodzi sie z zagadnieniami, ktorych nie rozumie sie. Ja mialem dodatkowe lekcje z chemii przez 2 miesiace przed matura. To mi wystarczylo. Nigdy nie jest tak, ze nic nie rozumie sie z przedmiotu, ktory zdaje sie na maurze. Moja kolezanka miala w klasie maturalnej okolo 4 godzin dodatkowych zajec z biologii i chemii w tygodniu Sama sie przyznawala, ze nie miala czasu aby rozwiazac wszystkie zadnia, ktore zadala jej korypetytorka. Na lekarski sie nie dostala ]
Aha i wazne sa czeste przerwy na odpoczynek podczas nauki :):):) ja np uczylem sie przy telewizorze i od czasu do czasu spogladalem na jakis program badz serial.
Pozdrawiam


hej a co mi Vinci dodal ? do mojego postu na gorze ? :):)[/list]
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: vegul »

hheeh nie wiem co ci dodal, dzieki a mozesz jeszcze napisac jakie testy rozwiazywales, jakie podreczniki czytales i na co w poszczegolnych przedmiotach zwrocic uwage, pozdro
a tak swoja droga gratuluje wyniku
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: rabbit »

176 pkt no no, duzo chciałabym miec tyle.ltmarzyciel kiedy się zacząłes uczyć bioli i chemi ? byles na biol chem ?
maturzysta

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: maturzysta »

dobry Boze tyle procent to ja podejrzewam ze nie bede miała ze wszystkich przedmiotów razem wzietych a tez sie wybieram na AM :(
ola

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: ola »

hu hu gratulacje kolego :) no wiec jako ten ktroy juz to wszystko przchodzil zradz ramowy plan przygotowan dzięki ktorym osiagnales taki wynik :D godny pozazdroszzenia :) tez zawsze marzylam o AM . i bede probowala w tym roku . tylklo pomoz jak sie zabrac do tego zeby wszyło? :P z góry dziękiz a rady :):) pozdrawiam i zycze powodzenia na studiach :) i skrobnij jak tam po pierwszych dniach :D :)
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: Asia:) »

wooow gratuluję i zazdroszczę P chociaż wiem, tu nie ma co zazdrościć tu się trzeba do roboty brać P
ma ktoś pomysł jak to zrobić, żeby chęci i zdolności do nauki przychodziły mi wcześniej niż o 21-22? bo niestety jak o tej porze biorę się do nauki to niedługo potem zjawiają się moi rodzice wielce niezadowoleni z tego,ze jeszcze nie śpię P no zresztą - kiedyś trzeba się położyć, żeby następnego dnia wstać do szkoly.
kapsel

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: kapsel »

Czesc mam 2 pytanka:
1-czy mozna sie przeniesc z latwoscia z jednej AM do drugiej oczywiscie na terenie Polski
2- czy istnieje mozliwosc reaktywacji studiow jesli ktos je przerwal kilka(2-3)lata temu z waznych powodiow osobistych.Jesli tak to prosze napiszcie gdzie mozna takiego czegos dokonac.-ktora uczelnia w Polsce respetkowalaby cos takiego i jakie by musialy byc spelnione warunki.Oczywiscie zalezy mi na tym zebym nie musial zdawac po raz kolejny egzaminu wstepnego,bo juz raz go zdawalem i sie udalo,ale z wiekiem zapomina sie pewne rzeczy.
Prosze pomozcie!
madzia

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: madzia »

po pierwsze gratulacje! mam pytnie ktore juz tu zadano, a mianowicie mógłbys napisac z jakich ksiazek z czemii korzystales?pa
;]

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: ;] »

z biologii 84% a z chemii 92 % :-)
w tym roku przyjmowali od 166 punktow ze srednia 5,2
tzn. Że kaŻda akademia patrzy nie tylko na punkty z matury ale teŻ na średnią? KaŻda akademia tak robi
Kojot'
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2007, o 16:15

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: Kojot' »

] pisze: tzn. że każda akademia patrzy nie tylko na punkty z matury ale też na średnią? Każda akademia tak robi
Średnia jest brana pod uwage jako dodatkowe kryterium rekrutacyjne w przypadku równej ilości pkt przez osoby które zajmują ostatnie miejsce na liście rankingowej
Jak dla mnie liczą sie wiodące przedmioty tj. chemia&biologia,średnia to sprawa drugoplanowa
według mnie oczywiście
:]

Re: LEKARSKI W POZNANIU

Post autor: :] »

No więc jeŻeli mam tyle samo punktów co inna osoba ( i zajmujemy ostatnie miejsce na liście) to i tak się dostanę nawet jak mam średnia 3.2 a druga osoba 5.0?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości