Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
anka282
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2018, o 23:56

Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Post autor: anka282 »

Cześć, wiem, że takich tematów jest sporo, ale proszę o pomoc w wyborze uczelni. Dostałam się do Zabrza i Wrocławia na lek i nie wiem co wybrać. Bliżej mam do Zabrza, ale kadra jest chyba mniej prostudencka niż we Wrocławiu. Jest tu ktoś studiujący lek w Zabrzu/Wrocławiu i może napisać:
- jaka jest atmosfera na uczelni-czy faktycznie Wrocław jest bardziej prostudencki?
- czy dużo osób odpadło po pierwszym roku?
- czy nie żałujecie wyboru uczelni?
Dziękuję za wszystkie wskazówki, bo wybór jest trudniejszy niż myślałam
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Post autor: ślązakzimportu »

Skończyłem w tym roku medycynę w Zabrzu i zdecydowanie nie polecam.
SUM jest uczelnią antystudencką, na znaczą część zajęć (około 1/3) trzeba dojeżdżać do Bytomia, Sosnowca, Katowic, Tarnowskich Gór - bez samochodu jest to niewykonalne. Sytuacja z dojazdami na zajęcia do innych miast to znak rozpoznawczy SUMu, nigdzie indziej takiej paranoi nie uświadczysz.

Zabrze jako miasto samo w sobie całkowicie nieprzyjazne, typowo przemysłowe, bez jakiejkolwiek rozrywki dla studentów.

Podsumowując, nie popełniaj tego błędu który ja popełniłem 6 lat temu i nie idź do Zabrza.

Jeżeli będziesz miała jakieś pytania jeszcze, to śmiało możesz tutaj albo na priv.

Pozdrawiam
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Post autor: ślązakzimportu »

Poniżej umieszczam link do artykułu, który potwierdza że Zabrze jako miasto upada.
W ciągu najbliższych 30 lat, ponad połowa mieszkańców stąd ucieknie.
Zabrze jako miasto nie ma przyszłości, dlatego lepiej zastanowić się 2 razy nad tym z jakim miastem wiąże się na najbliższe 6 lat.
[mod]Proszę podawać skrót informacji bez podawania odnośnika[/mod]
Verill
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2018, o 15:07

Re: Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Post autor: Verill »

To bardzo przykre, zwłaszcza, że przecież Zabrze jest kojarzone z kardiologią, z Religą .
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Lekarski- Zabrze czy Wrocław?

Post autor: ślązakzimportu »

Owszem jest kojarzone z kardiologią, z Religą, a teraz z Zembalą ale Zabrze jako miasto nie wykorzystało swojej szansy i jest też katastrofalnie zarządzane.

Zabrze jest najbardziej zadłużoną gminą w województwie śląskim.

Kod: Zaznacz cały

zabrze.com.pl/i,zabrze-najbardziej-zadluzona-gmina-w-wojewodztwie-slaskim,100,908529.html
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości