lekarz / staż w Warszawie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Avarie
Posty: 36
Rejestracja: 29 lip 2012, o 17:05

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: Avarie »

Slowik, ale ja znam Warszawę, znam też odrobinę realia tych szpitali, bo już drugi rok jestem tam na praktykach i naprawdę nie widzę powodu, żeby łódzkie mogły się wstydzić. Podobnie pewnie jest w innych miastach, bo poziom dużych, wieloprofilowych szpitali jest w Polsce zbliżony. W Warszawie są też przecież te mniejsze, zupełnie przeciętne.
Dobre zarobki - fakt, ale i koszt życia wyższy. Ceny mieszkań w Warszawie każą się zastanawiać, czy nie taniej jest mieszkać zupełnie gdzie indziej i dojeżdżać. Będziemy też pracować w takim zawodzie, w którym zarobki wszędzie są wysokie i pozwalają godnie żyć (choć na pewno nie mówię tu o osobach 0 r.ż.).
Duże i znane miasto? Dla mnie to nie jest plusem. Nie jest też minusem. Ot, po prostu fakt.

Serio, nie wiem co tak mocno ciągnie ludzi do stolicy, bo jak spojrzeć na to krytycznie to wszystko można osiągnąć w każdym innym dużym mieście. No chyba, że ktoś wymarzył sobie jedną, konkretną klinikę, ale znowu nie każda znana klinika jest w Warszawie. Gdybym chciała być kardiochirurgiem - zapewne marzyłabym o Aninie, pediatrą czy neonatologiem - CZD lub ICZMP w Łodzi, onkologiem - Gliwice?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

Slowik pisze:
Avarie pisze:Czyli muszę tych ich pytać co im ta Warszawa daje
No, bez przesady. Duże, nowoczesne (?) szpitale, dobre zarobki (w Warszawie generalnie zarabia się więcej, niż w innych miastach, ale nie wiem, jak to jest z zawodem lekarza), duże, znane w świecie miasto.
Kolega przeniósł się ze szpitala Wojewódzkiego na terenie mazowsza z interny (konflikt z ordynatorem) do Wawy i na etacie na spec. zarabia połowę mniej. Warszawa = większa konkurencja, więcej lekarzy = można mniej płacić.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: geronimo22 »

co do zarobków to Kaamil ma świętą rację - ludzie żyją mitem że jak Warszawa to nie wiadomo jakie kokosy. A tu zwykłe prawo popytu i podaży - skoro masa lekarzy pcha się do Wwy pracować to znaczy że jest w kim wybrać. Więc ich pozycja aż taka rewelacyjna nie jest.

A jak na prowincji ? Mało kto się tam chce zapuścić, nawet i tu na forum słychać co i rusz lekceważące tony o powiatowej internie itd. I dzięki takiemu podejściu młodych lekarze w tych powiatowych szpitalach nie mają konkurencji i spokojnie sobie pracują bez żadnej obawy o utratę pracy, co więcej - dyktują dyrektorom warunki bo jak nie - z miejsca mogą odejść do sąsiedniego powiatowego szpitala bo w terenie z pocałowaniem ręki biorą lekarzy z papierami (bo ich ciągle brak).
Znam np. powiatowy szpital w malutkiej mieścinie na mazowszu, zwyczajni lekarze bez żadnych tam cudów, doktoratów i szalonych umiejętności wyciągają spokojnie na kontraktach po 15 000, ordynatorzy jak sobie wpiszą dyżury to i do 30 000/m-c mogą dojść, jeśli tylko chce im się tkwić w szpitalu masę czasu.
Nie muszę chyba mówić co takie zarobki oznaczają w Polsce poza wielkimi miastami - jest się królem życia którego na wszytko stać.
No i poza tym komfort życia jest inny - poczynając od mniejszego tłoku, braku korków i pędu jak w Wawie a kończąc na tak prozaicznych (ale ważnych dla wielu) kwestii jak to że ludzie w takim małym mieście lekarza znają i wiedzą że to pan doktor i ostrożnie z nim trzeba bo nigdy nie wiadomo. W takiej Wwie można być hiperspecem a pozostaje się kompletnym anonimem.
Tyle.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: a_niap »

Z zarobkami jest różnie, ja do tej pory spotkalam sie raczej z tym ze w Warszawie zarabia się wiecej, ale to od małej liczby osób tak słyszałam (porownywali z tym co zarabiają ich znajomi z grupy ze studiów którzy zostali w Wawie) wiec to pewnie zależy gdzie.

Ładnie opisujecie szpitale powiatowe, aż chce się tam pracować Jest tylko drobny szczegól - dostać się tam na specjalizacje.
Nie wiem jak to wyglada w Mazowieckim i jak są rozkladane miejsca na poszczegolne szpitale, ale np: w Malopolsce prawie wszystkie miejsca zgarnia Kraków, a w pozostalych - nawet nie takich małych miastach - zostaje 1-2 miejsca na konkre3tną specjalizacje albo w ogóle bo nie ma kto szkolić.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: geronimo22 »

a_niap pisze:Z zarobkami jest różnie, ja do tej pory spotkalam sie raczej z tym ze w Warszawie zarabia się wiecej, ale to od małej liczby osób tak słyszałam (porownywali z tym co zarabiają ich znajomi z grupy ze studiów którzy zostali w Wawie) wiec to pewnie zależy gdzie.
ale co znaczy więcej ? do czego to ktoś odnosi ? bo żeby cokolwiek porównywać to trzeba mieć jakieś dane i wtedy można coś kwalifiwkoać więcej-mniej itd.

Ja podałem ten przykład znanego mi powiatowego szpitala z pensjami powiedzmy 15 000 dla lekarza specjalisty. Dysponujesz jakimiś danymi co do Wwy dla specjalisty ? Chetnie bym się zorientował
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: a_niap »

Nie mam konkretnych liczb, pisze to co mi mówili znajomi którzy pracują w szpitalach w małym mieście a porównywali swoje zarobki do zarobków swoich znajomych, którzy zostali w warszawie - tym ze to głównie na stażu (nie dopisałam wcześniej)

Specjalizacje chyba więcej zalezy jaka specjalizacja a nie gdzie

Nie znam liczb z warszawy, znam mniej wiecej w swoim miescie (120tys mieszkancow to nie wiem czy sie kwalifikuje jako małe") - o takich kwotach jak pisaliście dwa posty wyżej nikt nie słyszał
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

więcej się absolutnie nie zarabia, chyba że ktoś pracuje w 100 m-cach vs ktoś kto pracuje tylko w szpitalu w powiecie.

A szp. powiatowe mają wolne m-ce na podstawowe dziedziny i chętnie (z braku laku) przyjmują też na etat.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: geronimo22 »

oczywiście, właśnie przez to że mają braki kadrowe (bo gdzieżby tam młodzież lekarska chciała w teren, muszą być w stolycy, a jak ) to mozna tam zdobyć dużo lepsze warunki zatrudnienia.
Z nauką też lepiej, bo to liniowe, frontowe szpitale gdzie nie ma cackania się i tłumu profesorów i docentów tylko zwyczajni lekarze do roboty więc młodziak tam leczy a nie nosi probówki profesora
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: geronimo22 »

a_niap pisze:
Nie znam liczb z warszawy, znam mniej wiecej w swoim miescie (120tys mieszkancow to nie wiem czy sie kwalifikuje jako małe") - o takich kwotach jak pisaliście dwa posty wyżej nikt nie słyszał
zależy jeszcze na ile szczerze ktoś o tych zarobkach mówi
Bo np. znam lekarza (ordynator) który zarabia doskonale ale gdy i dziś i dawniej spytać go o zarobki zawsze jest to samo: płacz jak to słabo płacą. Normalnie jakby kto uwierzył to gotów jakąś zapomogą z MOPS wspomóc
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: nuitsa »

sorry za pytanie, ale -na staż przyjmowanym się jest według średniej z całych 6 lat ?
Czy jednak większe znaczenie ma zameldowanie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

skoro o tym dyskutujemy to zameldowanie ma kluczowe znaczenie
madzik_maja
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:04

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: madzik_maja »

czy ktoś słyszał może o zmianie wymaganego czasu zameldowania w warszawie przed odbyciem stażu? z jednego roku na 6 lat?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarz / staż w Warszawie

Post autor: Medycyna Lwów »

tak, od przyszłego roku od marca musi być co najmniej 6 letnie zameldowanie. Obecnie doszło do takiej patologii, że staż w Wa-wie robią w większości osoby po innych uczelniach raptem o rocznym meldunku tutaj (wszystko jest jawne na listach stażowych, więc nie są to moje wymysły).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości