Leki przeciwwymiotne

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Sunflower77 »

W jaki sposób cola może być przeciwwymiotna? Ja zawsze czytałam, ze jak ktoś ma chorobę lokomocyjną nie powinno się przed i w czasie podróży pić niczego gazowanego. A cola chyba taka jest Poza tym ile razy ja wypiję sprite/colę mi się przez bardzo długi czas odbija A to może raczej wywołać wymioty, a nie powstrzymać.
Jeżyk

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Jeżyk »

Nie było powiedziane, że Cola jest przeciw wymiotom spowodowanych chorobą lokomocyjną. Cola jest także dobra na grypę żołądkową, jednak nie polecam tego sposobu radzenia sobie z wymiotami. Dobry jest Vomitusheel to lek przeciw wymiotom o różnej etiologii. A na chorobę lokomocyjną najlepszy jest Aviomarin
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Sunflower77 »

na chorobę lokomocyjną najlepszy jest Aviomarin
Zależy dla kogo. Mnie prawie wcale nie pomagał. Avioplant jest znacznie lepszy.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: tin »

Aviomari zawiera dimenhydrynat, a Avioplant kłącze imbiru.
Pierwszy wydaje się być skuteczniejszy, ale jak widać i amatorów drugiego leku nie brakuje. Większość to autosugestia, ale dobór leku należałoby uzależnić od przyczyn i objawów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Padre Morf »

Je&#x17Cyk pisze:Dobry jest Vomitusheel to lek przeciw wymiotom o różnej etiologii.
to homeopatia, w dodatku na zatrucia pokarmowe.

Na wymioty spowodowane chorobą lokomocyjną najlepszy jest Aviomarin albo imbir. Na te wywołane chemioterapią i operacją - Zofran.
Jeżyk

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Jeżyk »

Morfeusz wiem, że studiujesz medycynę i znasz się na tym lepiej ode mnie, ale nawet lekarze przy grypie żołądkowej, którą leczy się przeważnie objawowo na wymioty polecają Vomitusheel.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Padre Morf »

tin pisze:Pierwszy wydaje się być skuteczniejszy, ale jak widać i amatorów drugiego leku nie brakuje.
Z tą skutecznością bywa różnie Kłącze imbiru działa przeciwwymiotnie i łagodzi nudności więc w chorobie lokomocyjnej jest jak znalazł.

Aviomarin ma konkretne przeciwwskazania - u osób z padaczką, kobiet ciężarnych, małych dzieci czy kierowców lekiem z wyboru będzie Avioplant. Zresztą to bardzo dobry lek.
Je&#x17Cyk pisze:Morfeusz wiem, że studiujesz medycynę i znasz się na tym lepiej ode mnie
studia to ja skończyłem parę lat temu, nawet zdążyłem specjalizacje zrobić
Je&#x17Cyk pisze:nawet lekarze przy grypie żołądkowej, którą leczy się przeważnie objawowo na wymioty polecają Vomitusheel.
a ja polecam picie wody z kranu. Na jedno wyjdzie a jaka oszczędność ]
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: fornix »

Je&#x17Cyk pisze:, ale nawet lekarze przy grypie żołądkowej,
o przy okazji mi się przypomniało
- czy w medycynie występuje w ogóle taka choroba jakgrypa żołądkowa"? bo mi się gdzieś o uszy obiło (sam już nie pamiętam gdzie) że ta nazwa używana jest tylko umownie w języku potocznym? czy to prawda?


pozdr.
River
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Padre Morf »

Grypa to choroba układu oddechowego spowodowana przez konkretne wirusy należące do Ortomyksowirusów. Jeśli przyczyną jest zupełnie inny wirus to takiego schorzenia grypą nazwać nie można.

Oczywiście lekarze używają tego określenia, bo utarło się w języku potocznym i jest rozumiane przez pacjentów.

Owagrypa żołądkowa jest wywoływana przez rotawirusy i bywa nazywana różnie. Funkcjonują m.in. nazwy: rotawirusowa infekcja układu pokarmowego, biegunka rotawirusowa, rotawirusowy nieżyt żołądkowo-jelitowy, rotawirusowa infekcja żołądkowo-jelitowa itd.
Wszystkie te nazwy są bardziej fortunne niżgrypa jelitowa".

W systemie ICD-10 schorzenie to figuruje jako nieżyt jelitowy wywołany przez rotawirusy (A08.0).
Jeżyk

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: Jeżyk »

Je&#x17Cyk pisze:nawet lekarze przy grypie żołądkowej, którą leczy się przeważnie objawowo na wymioty polecają Vomitusheel.
Morfeusz pisze: a ja polecam picie wody z kranu. Na jedno wyjdzie a jaka oszczędność ]
Jakoś mi Vomitusheel pomaga co prawda miałem potrzebę zażyć go tylko raz, ale mi pomógł
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: fornix »

Morfeusz, dzięki za odpowiedź!
Je&#x17Cyk pisze: Jakoś mi Vomitusheel pomaga co prawda miałem potrzebę zażyć go tylko raz, ale mi pomógł
Wiesz jeżyk, czasem ciężko odróżnić czy jest namlepiej ze względu na podane środki czy też organizm po prostu uporał się zagresorem":). Tego typu choroby mają to do siebie, że je po prostu trzebaprzeleżeć i same mijają (pewnie stąd te różne nazwy typutrzydniówka itp.),

mimo wszystko ja tam trochę w homeopatię wierzę - (bo tu chyba o wiarę przede wszystkim chodzi )

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

[Link] Leki przeciwwymiotne

Post autor: tin »

Morfeusz pisze:
tin pisze:Pierwszy wydaje się być skuteczniejszy, ale jak widać i amatorów drugiego leku nie brakuje.
Z tą skutecznością bywa różnie Kłącze imbiru działa przeciwwymiotnie i łagodzi nudności więc w chorobie lokomocyjnej jest jak znalazł.
Absolutnie nie kwestionuję działania imbiru. Sam preferuję leki roślinne jeśli jest możliwość ich użycia. Natomiast w tym przypadku pacjenci częściej sięgają po Aviomarin i to z ich relacji wyciągnąłem taki wniosek.
Wiadomo to dość subiektywne, bo oba preparaty choć róznią się składem zostały dopuszczone do obrotu jako leki nachorobę lokomocyjną i w tym kierunku działają.

Co do homeopatii zapraszam do tematu:
Homeopatia
Bo oczywiście poszukać nie łaska
thuc
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2009, o 20:04

Re: Leki przeciwwymiotne

Post autor: thuc »

witam!
postanawiam odgrzać stary temat gdyż potrzebne sa mi informacje jakie leki przeciw wymiotne są stosowane u osób które cierpią na lęk przed wymiotowaniem i czy te leki są skuteczne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości