Leśnictwo - Kraków

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
parkiett
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:59

Leśnictwo - Kraków

Post autor: parkiett »

Hej! Wybiera się ktoś z was na leśnictwo do Kraka?

i mam jeszcze takie pytanko od kiedy będzie mozna się rejestrować na stronie uczeli? Będzie podana jakaś data?Troche ciemna jestem w tych sprawach, dlatego też się pytam.

pozdrawiam
gby
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2009, o 07:59

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: gby »

Hej, chodzi Ci o lesnictwo na AR w Krakowie?
Jakiś czas temu myślałam czy nie składac tam papierów (jakbym nie dostała na analitykę medyczną), ale z każdym dniem jestem coraz mniej chętna, żeby tam iść - nie mam przekoaniania do tych studiów i bardziej interesuja mnie inne tematy z biologii. (:
Słyszałam, że z pracą jest później ciężko jak nie ma się skończonej szkoły lesnej (ja jestem po liceum) i że w takim wypadku trzeba robić jakies dodatkowe coś. ale nie wiem czy to prawda. Jak się nie dostanę tam gdzie chcę to może się spotkamy na lesnictwie (:

Pozdrawiam
eM
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2009, o 16:40

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: eM »

Ja sie wybieram na OZL do Krakowa:) a rejestrowac sie mozna od 1 czerwca do 7 lipca
Anka1704
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009, o 17:19

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: Anka1704 »

hej:P
To znowu ja mam kilka pytań:/ i w sumie nie mam kogo sie poradzić.
1)który kierunek według Ciebie jest trudniejszy GL czy OZL?
2)przy rekrutacji to od razu podaje daną specjalność na która chce isc ?a jesli tak to na GL czy OZL jest łatwiej sie dostać?
3)Hmm trochę sie waham miedzy: leśnictwem a techniką rolniczą i leśna. i kolejne pytanie który kierunek jest trudniejszyi czy któryś jest szczególnie jakoś opłacalny obecnie:P:P
. Z góry dzieki:) Pozdrawiam
eM
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2009, o 16:40

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: eM »

Wiekszosc przedmiotow na OZL i GL jest takich samych lub podobnych. Na OZL uczy sie wiecej o ochronie, a na GL o maszynach i sprzetach. Moim zdaniem łatwiej jest na OZL i tam tez podobno łatwiej sie dostac. Z tego co czytałam na innych forach i słyszałam tu i ówdzie, leśnictwo obecnie słabo sie opłaca, ale oczywiscie zalezy co sie komu i jak trafi. To raczej kierunek dla ludzi których to naprawde interesuje. Ale tu juz chyba powinni sie wypowiedziec ludzie, którzy troszke tam studiuja:)
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: Danas »

gby pisze:że z pracą jest później ciężko jak nie ma się skończonej szkoły lesnej
to czy masz skończone technikum leśne nie ma jakiegoś znaczenia po studiach. Jeśli chcesz być leśniczym w lasach państwowych to lepiej iść na GL.
merilla
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2009, o 20:41

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: merilla »

wiem ze juz niedługo wyniki rekrutacji, ale ile mniej wiecej ptk trzeba było miec w ubiegłych latach żeby się dostać na GL
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: karteczka88 »

hej, jakie są przedmioty na 1 roku bo nigdzie nie moge znaleźc jakiegos planu albo rozkładu zajęc
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Leśnictwo - Kraków

Post autor: WojtekB »

karteczka88 pisze:hej, jakie są przedmioty na 1 roku bo nigdzie nie moge znaleźc jakiegos planu albo rozkładu zajęc
Program kształcenia:
Studentom proponowane są wszystkie, właściwe uczelni akademickiej, formy kształcenia. Oprócz tradycyjnych wykładów i ćwiczeń kameralnych, znaczna część godzin dydaktycznych przeznaczona jest na seminaria specjalizacyjne i zajęcia fakultatywne. Zdobytą wiedzę teoretyczną studenci mają możliwość zweryfikować i utrwalić w praktycznym zastosowaniu w ramach ćwiczeń terenowych. Odbywają się one przeważnie w lasach doświadczalnych Wydziału Leśnego położonych w Beskidzie Sądeckim wokół malowniczej Krynicy Górskiej.
Podczas pierwszego roku studiów wykładane są głównie przedmioty podstawowe: matematyka i statystyka matematyczna, fizyka, chemia, fizjologia roślin drzewiastych, botanika leśna z dendrologią, zoologia leśna i ekologia. Właściwe przygotowanie z przedmiotów podstawowych jest gwarancją efektywnego studiowania przedmiotów kierunkowych, które ująć można w 8 grup problemowych: siedliskoznawstwa leśnego, hodowli lasu, ochrony ekosystemów leśnych, techniki i inżynierii leśnej, użytkowania zasobów leśnych, geomatyki w leśnictwie i zarządzania w leśnictwie.
Swoje zainteresowania i pasje naukowe studenci mogą rozwijać w licznych sekcjach, w ramach prężnie działającego, Koła Naukowego Leśników.
wl.ur.krakow.pl

Słaba ta strona leśników z Krakowa (łatwiej się znajduje informacje na innych uczelnianych stronach).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości