Leśnictwo - raczej Poznań

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
lend
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2011, o 21:25

Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: lend »

Witam, mam zamiar studiować Leśnictwo
na maturze zadje
Podstawa, j ang.
oraz Fizyka Rozszerzona.
Chciałem się dopytać jak wyglądają studia Leśnicze, i gdzie najlepiej iść, jak później z pracą i na jaką prace moge liczyć i ile moge zarobić. Jakie specjalizacje są najbardziej przyszłościowe?
Czy na Leśnictwie jest dużo Chemii?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Poznań - Leśnictwo

Post autor: WojtekB »

Poznań - Leśnictwo

O pracę ciężko w tym zawodzie a co do chemii to chyba jej mało jest (bardziej rozwinięta jest biologia: botanika, zoologia i ekologia, a poza tym informatyka, trochę też zarządzania i ekonomii oraz nauk pokrewnych z geografią).
lend
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2011, o 21:25

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: lend »

Hm skoro o pracę ciężko, no to nie ma to chyba większego sensu? A jak za granicą? I jeżeli już znajdziemy prace to na co można liczyć?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: WojtekB »

lend pisze:Hm skoro o pracę ciężko, no to nie ma to chyba większego sensu? A jak za granicą? I jeżeli już znajdziemy prace to na co można liczyć?
Za granicą to nie wiem, najlepiej zajrzeć na forum, bo tutaj już dawno żaden leśnik nie zaglądał (przynajmniej nie zauważyłem żadnego).
kkkarlll
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, o 22:58

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: kkkarlll »

Witam
Czy na leśnictwie w Poznaniu wśród przedmiotów jest fizyka?
Wiem, że w Krakowie jest, a co do Poznania, nie jestem pewna.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: KamilB »

Czy na leśnictwie w Poznaniu wśród przedmiotów jest fizyka?
Fizyka na leśnictwie raczej jest wszędzie
kkkarlll
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, o 22:58

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: kkkarlll »

a czy jest to fizyka na poziomie bardzo podstawowym? Da się jakoś ją zaliczyć bez bólu?
helicobacter
Posty: 38
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 09:00

Re: Leśnictwo - raczej Poznań

Post autor: helicobacter »

Co do fizyki na kierunkach przyrodniczych mniej związanych ze stricte fizyką przedmiot ten jest traktowany nieco bardziej ulgowo, a sama tematyka zdaje się być dopasowana do kierunku (czyli materiał zajęć zawiera tylko niektóre zagadnienia - przydatne w zawodzie).

Informuję, iż jest całkiem prawdopodobne, że Uniwersytet Warmińsko- Mazurski będzie organizował dodatkowy nabór na kierunek LEŚNICTWO.




Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości