liceum w Wawie profil bio-chem

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Sharik
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2013, o 11:12

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Sharik »

Kurczę. widze że same pozytywy D ale z drugiej strony nie chce sie zarobic na śmierc". jezeli chodzi o jezyki to z angielskiego przyzwyczailam sie ze szkola niczego nie uczy, a niemiecki to u mnie makabra! wiec im latwiejszy tym dla mnie lepiej. Mówisz że Frycz? a ty gdzie skladalas papiery
Mint
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:29

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Mint »

Witam.
Myślę o zdawaniu w przyszłości na lekarski na WUM.
Wiecie może jak zmienią się wymagania na uczelnię? Obecnie przy rekrutacji biorą pod uwagę biologię rozszerzoną, chemię rozszerzoną i mat/fiz podstawę. Ale jak to będzie działało za 3 lata?
Zastanawiam się też bardzo poważnie nad wyborem liceum. Przewiduję ok. 180-185 punktów, więc chyba mogę się porwać na wybór jednego z najlepszych (dwa pozostałe oczywiście na niższym poziomie, ale w tej chwili szukam liceum pierwszego wyboru). Moim warunkiem jest to, żeby szkoła znajdowała się w pobliżu linii metra. Wydaje mi się też, że większy sens ma trzecie rozszerzenie fiz/mat niż np. angielski.
Myślałam o Hoffmanowej, bo ma dobrą reputację, a z tego co widzę Wy też ją polecacie. Jednak martwi mnie poziom języka angielskiego (nie ma podziału na grupy pod względem zaawansowania?), zastanawiam się też na jakim poziomie uczą fizyki i matmy (Czy wystarczy na rozszerzoną maturę? I czy w ogóle rozszerzona matura z matmy/fizyki da mi więcej punktów na studia? Wciąż nie wiem jak za 3 lata wyglądać będzie rekrutacja). Proszę o Wasze opinie na temat tej szkoły.
Inna szkoła, która - ku mojemu zdziwieniu - przedstawiła bardzo sensowną ofertę, to Staszic. Biologii uczy tam nauczycielka, która przez wiele lat ptacowała w Hoffmanowej, a na podstawie rozmowy z nią mogę powiedzieć,że wydaje się bardzo sympatyczna i kompetentna. Poza tym, rozszerzenie z matmy stoi z pewnością na wysokim poziomie, co rozwiałoby moje wątpliwości odnośnie matury z tego przedmiotu. Oprócz tego mają dobrze wyposażone laboratorium chemiczne i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych (nie wiem jak będzie w Hoff, bo przecież od tego roku się przenoszą).
Nie ukrywam, że od zawsze wzbraniałam się przed Staszicem. Ma opinię szkoły, w której ogromny nacisk kładzie się na naukę, a w dodatku słynie z matmy i fizyki - a mnie przecież interesuje głównie biologia. Jednak wizyta na dniu otwartym nieco zmieniła moje podejście. Niestety, niewiele słyszałam o ich klasie przyrodniczej, nie wiem, jak uczą biologii i chemii, a Hoffmanowa to Hoffmanowa - opinię ma dobrą (pytanie tylko - czy rzeczywiście dobrze uczy, czy uczniowie uczą się sami). Mimo wszystko boję się też, że nie dam sobie rady w Staszicu - chociaż matematycznym kaleką nie jestem, ale przecież olimpijką też nie.
Przepraszam za długą wypowiedź, ale stoję przed najważniejszym wyborem w moim dotychczasowym życiu. Nie chciałabym tego zepsuć. Proszę Was o radę i, w miarę możliwości, odpowiedzi na moje pytania. Może Wasze opinie pomogą mi rozwiać wątpliwości? Jaką szkołę polecacie, może którąś z tych, których tu nie wymieniłam? Rekrutacja już niedługo! Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: 1sacca1 »

Czesc Mint, jestem z Krakowa, chodzę do liceum. Zupełnie nie znam Waszych liceów, nazwy sa dla mnie zupełnie obce.
Nie znam warszawskiej oferty, ale mysle tak na chłopski rozum.
Skoro na medycyne do Krakowa i Warszawy wymagaja trzech przedmiotów na maturze, to tak zostawią w przyszłości. To ich odróżni od tych gorszych uczelni, które wymagaja tylko dwóch przedmiotów. Jakby zmniejszyli wymagania do 2 przedmiotów, to zrobia się mniej ważni, nie uważasz? Strywializują ofertę.
Jeśli bedziesz miała rozszerzenie z matematyki albo fizyki, to lepiej napiszesz maturę podstawową z matematyki lub fizyki, to jest logiczne. Jak się ma po 3 godziny majcy, to się gorzej napisze maturę niz przy 6 godzinach majcy.
Więc kieruj się rozszerzeniami z przedmiotów wymaganych na medycyne, a jezyk angielski olej.
I gdzieś się dostaniesz na medycynę, uczelni nie brakuje. Moze do nas , tylko w Krakowie liczy się rozszerzona fizyka albo podstawowa matematyka.
Mint
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:29

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Mint »

1sacca1, dzięki za odpowiedź
Tak myślę, że trzeba skupić się na przedmiotach związanych z medycyną, dlatego już odrzucam szkoły, które oferują rorszerzony angielski (np. Czacki).
Zastanawiam się, czy na WUM nie zaczną wymagać rozszerzonej fizyki/matematyki, bo wtedy dużo poważniej rozważałabym pójście do Staszica, który z tych przedmiotów słynie. Jeśli mogłabym zdawać podstawę i dostać za nią tyle samo punktów do rekrutacji, to spokojnie wybrałabym Hoffmanową. Tam są klasy z rozszerzoną fizyką/matematyką, więc do matury podstawowej i tak byłabym dobrze przygotowana.
Po prostu nic nie wiem o:
a) poziomie matmy i fizyki w Hoffmanowej. Jakby co, to jest szansa zdawać rozszerzenie (z dobrym wynikiem), czy wiedza jest wystarczająca tylko do podstawy?
b) poziomie biologii i chemii w Staszicu. Czy ta ich klasa przyrodnicza to nie jest tylko przykrywka na kolejną klasę matematyczną?
Może ktoś ma jeszcze jakieś opinie?

Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Ath »

Mint, ja właśnie w tym roku tak jak ty muszę wybierać i mam podobne wątpliwości jak ty. Chodzi o tą fizykę i matmę, nie wiem jakie brać trzecie rozszerzenie, poza tym jest jeszcze sprawa angielskiego, który trochę zaniedbałam przez gimnazjum i wypadałoby się poprawić.

Wahałam się pomiędzy Batorym a Hoffmanową. Przez długi czas byłam bardziej przekonana do Hoffmanowej, ale po dniach otwartych w obu tych szkołach i rozmowach z kilkoma osobami zmieniłam zdanie. W tym momencie kompletnie nie wiem co robić, i chociaż już wydrukowałam podanie, to jeszcze można to zmienić. Kompletnie zgłupiałam i nie wiem co robić.
Mint
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:29

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Mint »

Ath, wybór nie jest prosty
Ludzie dziwią się, bo teorytycznie mam szanse dostać się do najlepszych liceów, więc z czym jeszcze mam problem"? Ale to nie jest takie proste. Moje marzenie to całkiem wyrzucić historię, wok i geografię, a rozszerzyć biologię, chemię, matmę i fizykę (no i angielski na przyzwoitym poziomie, bo w gimnazjum nauczycielka fatalna). Ale tak dobrze to w żadnej szkole nie ma Pozostaje wybierać między tym, co mamy, a żaden wybór nie wydaje mi się dobry, jeśli mam być szczera. No i tak siedzę skołowana, nie wiem gdzie się zapisać.

Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Ath »

widzieliście jakie wysokie progi? o_o

batory 168, hoffmanowa 177, a do czackiego progu nawet nie ma, bo trzeba mieć laureata, więc pewnie nie wszyscy laureaci się dostali

jak jest w innych szkołach to nie wiem, ale z tego co słyszałam to też wysoko, ciekawe czemu taka duża różnica w porównaniu do poprzednich lat, egzamin jakiś łatwy był czy jak?
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Hipstęł »

więc pewnie nie wszyscy laureaci się dostali
To akurat nie jest możliwe, laureaci mają zapewnione miejsca bez względu na wszystko, jeśli jest ich zbyt wielu, zwiększa się liczba miejsc/klas.

Wszystkich zaskoczył ten nagły skok progów, tym bardziej, że egzamin jeśli chodzi o poziom trudności nie okazał się wiele niższy, progi powinny wzrosnąć o 2/3pkt, a skoczyły o wiele za dużo.
Sharik
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2013, o 11:12

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Sharik »

Uffff. Stres związny z rekrutacją już za mną. Dostałam się do klasy mat-biol-chem w Hoffmanowe. Teraz jestem ciekawa kto idzie ze mną do klasy Może ktoś z Was? Chyba mają być 2 biol-chem-mat, ale mniejsza o to. Czekam na odp.
przyszłylekarz

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: przyszłylekarz »

ja mam 198 pkt polecacie cos?
Mustangowa

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Mustangowa »

Piszecie, że się podostawaliście-moglibyście może napisać opinie o tych liceach? Waham się między Staszicem i Hoffmanową, bardziej skłaniam się ku pierwszemu, chcę się w przyszłości dostać na weterynarię. Jak wygląda biologia i chemia w Staszicu? :)
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Weyland »

Ja jestem w liceum im. mikołaja reja. Atmosfera taka sobie, ale ludzie niektórzy w porządku. Gotów byłem zmieniać szkołę w połowie I klasy z wymienionych powodów, jednak zdecydowałem się zostać ze względu na poziom biologii. Mamy nauczycielkę, która uczy już dobre 20 lat, ma babka doświadczenie, ale też pasję. Dział przerabiamy w ten sposób, że kilka lekcji nam opowiada o danym zagadnieniu, podaje ważne szczegóły, pokazuje wykresy, schematy na rzutniku. Następnie przez kilka lekcji intensywnie robimy zadania maturalne (autentyczne z matur). Sprawdziany są fajne, gdyż same wycięte zadania z matur dot. danego zagadnienia, kilka ze zbiorów, kilka autorskich tej kobiety. W sumie na klasówkach jest ok. 20, czasem nawet 30 zadań. Jeżeli chodzi o biologię, to czuć postęp.

Natomiast chemii naucza nas flegmatyczna blondynka anorektyczka, ok. ponad 50 lat. Kobieta jest spokojna, tłumaczy trudne zagadnienia. Lekcje chemii przebiegają podobnie - robimy zadania maturalne, sprawdzian z zadań maturalnych i od czasu do czasu wtyknie jakieś z pazdry czy też witka.

Temat odkopałem dla przyszłych pokoleń".
Zoli

Re: liceum w Wawie profil bio-chem

Post autor: Zoli »

[b]Mint[/b],
Witam,
Po przeczytaniu twoich wcześniejszych postów, uważam, że obecnie jestem w bardzo podobnej sytuacji. Biorę pod uwagę te same szkoły, mam też zbliżone wymagania. Dlatego bardzo ciekawi mnie jakiego wyboru dokonałaś?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości