liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Krówka

liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: Krówka »

Czym spowodowana jest róŻnica w ilości krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet?
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: Rafał »

ponieważ kobiety narażone są na comiesięczną utrate krwi spowodowaną owulacją.
Dlatego ich organizm produkuje nieco więcej czerwonych krwinek aby nadrobić te straty.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: KIM »

Rafa&#x142 pisze:Dlatego ich organizm produkuje nieco więcej czerwonych krwinek
hehe ciekawa teoria.
Kobiety maja mniej erytrocytow
Moze mezczyzni maja wiecej, gdyz generalnie z zalozenia sa nastawieni na wiekszy wysilek fizyczny?
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: Rafał »

KIM pisze:hehe ciekawa teoria.
to nie jest teoria tak poprostu jest.

Rafa&#x142 pisze:Dlatego ich organizm produkuje nieco więcej czerwonych krwinek aby nadrobić te straty.
te straty poprostu są uzupełniane przed utratą (można tak opwiedziec) e ten sposub podczas utraty krwi ilość erytrocytów nie spada tak bardzo
BIOBOY
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2006, o 08:30

krwinki

Post autor: BIOBOY »

Mężczyźni mają więcej krwinek czerwonych od kobiet i dzięki czemu mogą wykonać większą pracę fizyczną. A co do tego dlaczego kobiety mają mniej erytrocytów to nie wiem ale moja propozycja to - od dawna rolę przywódczą w plemionach mieli mężczyźni i byli upoważnieni do najcięższych prac więc na drodze ewolucji mają więcej krwonek czerwonych od kobiet.
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: Rafał »

BIOBOY pisze:Mężczyźni mają więcej krwinek czerwonych od kobiet i dzięki czemu mogą wykonać większą pracę fizyczną.
troche mi sie to wszystko pomieszało mogłem najpierw sprawdzić i sie upewnić ale czasu nie było. Więc sorry za błąd

Ale dalej zostaje przy tym ze różnica w ilości krwinek jest spowodowana występowaniem miesiączki u kobiet oczywiscie nie wykluczając tego że w wynikiu przystosowania organizmu faceci maja wiecej erytrocytów.

[ Dodano: 29-01-06, 15:20 ]
jak coś wiecie wiece to sprostujcie mój umysł
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: Aniaww »

W czasie miesiączki organizm usuwa przede wszystkim błonę śluzową macicy, zróbcie z wydzieliny preparat, to nie jest krew, apapka która ma cechy budowy komórkowej.

Owszem, traci też trochę krwi, ale podobno jest tego wszystkiego koło szklanki na miesiąc. Dlatego nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Powodem różnicy jest oczywiście inna budowa ciała, większa masa, wieksza ilość tkanki mięśniowej - a więc oglnie to co było wyżej - nastawienie ciała na wysiłek fizyczny.
student med
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2010, o 09:02

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: student med »

Dlaczego kobiety maja mniej krwinek czerwonych od mężczyzn?

Hormonem pobudzającym komórki macierzyste do aktywacji erytropoezy jest erytropoetyna.
Aby erytropoetyna mogła działać prawidłowo, musi być „pobudzona” przez hormon działający promotorowo – testosteron, produkowany głównie przez jądra i korę nadnerczy.
Kobiety produkują mniej testosteronu, a co za tym idzie wytwarzają mniejsza ilość erytropoetyny.
Teoria o „krwawych miesiączkach” jest nieprawdziwa !

pozdrooo
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: liczba krwinek czerwonych u męŻczyzn i kobiet

Post autor: doktorka »

student med, dzieki Ciltoklon i trzask czolem o ziemie, gdyz wielki dziw malowal sie na mej twarzy, gdym czytala powyzsze farmazony (szczegolnie podobalo mi sie stwierdzenie, ze mezczyzni maja wiecej erytrocytow, bo maja wieksza mase:D co to ma w ogole do rzeczy, przeciez jest mnostwo kobiet o wiekszej masie niz niejeden mezczyzna, a nadal-maja one mniej RBC. zastanawia mnie tez, co maja do rzeczy miesnie?o_O)

student med, teoria o miesiaczkach jest prawdziwa, ale tylko przez pare dni w miesiacu] jakies 2.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości