Limit miejsc- 200 czy więcej???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: altruistka11 »

Mam takie pytanie i nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Dlaczego skoro limit miejsc wynosi 200 na akademię przyjęto ponad 400? strasznie mnie to nurtuje i ciekawi
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Grzybu123 »

Witam,
Ostatnia osoba miała 245 punktów. W rankingu była bodajże 432. Zatem
przyjeliśmy w tym momencie 432 osoby. Ponieważ znaczna część osób
wybierze inne kierunki lub nawet inne uczelnie Komisja Rekrutacyjna
przyjęła od razu dużo więcej osób. Natomiast ile osób faktycznie nie
dostarczy nam dokumentów lub po dostarczeniu je następnie zabierze tego nie jestem w stanie przewidzieć.
Oto oficjalny mail z rektoratu UM w Łodzi. Druga tura będzie normalnie 226 osób chyba czyli tylko, jeśli zrezygnuje więcej niż 200 osób będzie spadek progu. (Tzn moim zdaniem na pewno będzie, ale już nie tak silny jak na innych uczelniach).

Niestety informacja ile osób zostawiła deklaracja jest ściśle tajna. No więc nic tylko czekać.

Pozdrawiam.
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Frsh »

Dlaczego? Bo i tak nie zapełnią 200 miejsc 400 osobami. UMed w Łodzi ma lepszych matematyków niż reszta uczelni po prostu. Albo przynajmniej takich którzy liznęli statystykę i prawdopodobieństwo. Średnio 1 osoba składa na co najmniej 3-4 kierunki, zwłaszcza na lekarskich - nie znam nikogo kto spadł poniżej 5 kierunków w 4 różnych uczelniach.

Jako przykład zobaczcie sobie Białystok. Z 200-iluśtam osób zakwalifikowanych, papiery złożyło . 26.
Asmodeus90
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2009, o 00:03

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Asmodeus90 »

Hej:)
No właśnie jak to jest z tymi progami System w I turze pokazał, że wymagane miejsce, aby zostać zakwalifikowanym to 429. Czy to znaczy, że jeżeli obecnie moje miejsce w rankingu to 477 to 48 osób musi zrezygnować
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Frsh »

Asmodeus I tak, i nie. Tzn na liście musi zostać 48 miejsc (albo więcej. nie wiem dokładnie jak potem łódź rozwiązuje tą sprawę, ale zakładam że raczej tak jak Bydgoszcz, czyli najlepsze dopasowanie - jesli masz np. 10 osob z punktacja taka jak Twoja, a jest 6 miejsc, to przyjmuja wszystkie 10. Jesli jest takich osob 10, a maja tylko 4 miejsca, to zamykaja liste).
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Grzybu123 »

Asmodeus90 pisze:Czy to znaczy, że jeżeli obecnie moje miejsce w rankingu to 477 to 48 osób musi zrezygnować
Niestety musi zrezygnować 277 osób. Około. Ale nie denerwuj się myślę że osoby z miejsca około 500 mają szansę się dostać. Sam jestem 527 i ciągle wierzę

MATH :po wytasowaniu chętnych, statystycznie zajmiesz 150 pozycje. Ciekawe co?

PS. 241 czy 242 punkty?
Frsh pisze:nie znam nikogo kto spadł poniżej 5 kierunków w 4 różnych uczelniach.
Z ankiety wynika że tak średnio każdy składa na 3,2 uczelnie jak na razie. Ja mam nadzieję że nie będzie aż takiego boom na Łódź i uda mnie się jakoś wskoczyć do tej wymarzonej 200
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Frsh »

Z ankiety wynika że tak średnio każdy składa na 3,2 uczelnie jak na razie. Ja mam nadzieję że nie będzie aż takiego boom na Łódź i uda mnie się jakoś wskoczyć do tej wymarzonej 200
Na pewno będzie większym boom niż w Białymstoku , ale o to akurat nie trudno. Prawda jest taka, że zobaczymy o ile tak na prawdę spadną progi 17.07. Historycznie patrząc na sprawę potem są zazwyczaj zmiany kosmetyczne o 1-2, może 3 pkty.
Asmodeus90
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2009, o 00:03

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Asmodeus90 »

Grzybu123 miałem 242 pkt Sądzisz, że jest to możliwe aby próg spadł jeszcze chociaż o te 3 pkt, jeżeli w sumie przyjęli ponad 400 kandydatów
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Grzybu123 »

Asmodeus90 pisze:Grzybu123 miałem 242 pkt Sądzisz, że jest to możliwe aby próg spadł jeszcze chociaż o te 3 pkt, jeżeli w sumie przyjęli ponad 400 kandydatów
Właśnie nie chcieli się pochwalić ile przyjęli. Tak jakby w tym roku ogłosili odrazu I i II listę rankingową. No mam nadzieję, że spadnie jeszcze o te 5 - 6 punktów. Z tym że po pierwszej liście to pewnie złożyli wszyscy, co się na inne uczelnie nie dostali więc Ci ponieżej 250 no i tutaj może być problem teraz.

Pozdrawiam, wszystko się okaże już niedługo
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: altruistka11 »

a może ktoś posiada info o przybliżonej ilości osób które zadeklarowały się na lek w Łodzi? albo przynajmniej numer przyjętego, o ile go wam podano.
DK175
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2007, o 20:00

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: DK175 »

Ja mam 230 i także wierzę Wiem, że szanse są znikome, ale wolałbym studiowac na lekarskim niż na woj-leku Przecież w zeszłym roku rekrutacja zakończyła się na 222 więc może aż tak drastycznie progi nie wzrosną.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Ranger »

Progi w tym roku są masakryczne i raczej wątpię, że próg w Łodzi spadnie chociaż o 5 pkt. Tym bardziej, że już przyjęli tyle osób na zapas. No, ale zawsze jakaś nadzieja jest
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Limit miejsc- 200 czy więcej???

Post autor: Grzybu123 »

Ranger pisze:Progi w tym roku są masakryczne i raczej wątpię, że próg w Łodzi spadnie chociaż o 5 pkt. Tym bardziej, że już przyjęli tyle osób na zapas. No, ale zawsze jakaś nadzieja jest
Nie no na lekarski to chociaż o te 5 punktów MUSI ]

PSNiech co 3 osoba pójdzie gdzie indziej wtedy zwolnie swoje 3 miejsca na innych uczelniach, nic więcej mnie nie potrzeba

EDIT : Dokładnie to co 2,7 osoba niech zrezygnuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości