Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: remek116 »

To ja mam takie pytanie w sprawie E600, czy mam rozumieć, że koszt dostarczenia tego egzemplarza do Polski to minimum 770$ ?
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: closeitup »

jest dokladnie tak jak piszesz.
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: remek116 »

To to jest w ogóle jakaś okazja"? W świecie i czasach gdzie wysłanie samego siebie za ocean tanimi liniami lotniczymi nieraz kosztuje mniej przesłanie mikroskopu za kwotę powyżej 2000 zł to powoli zaczyna zahaczać o problemy na tle psychicznym. Takie koszty wysyłki mają raczej sens przy zakupach za 20000$ i przesyłaniu do Europy samochodu osobowego.

Domyślam się, że przesyłka mikroskopu objęta jest pewnie dodatkowymi opłatami, cłami, VATami, i miliardem innych bzdurnych podatków i stąd ta cena. Przepraszam was ze taki off top, ale poczułem potrzebę wygadania się i publicznego wyrażenia mojego niezrozumienia.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: closeitup »

to jest okazja dla kogos kto mieszka w USA. Jak masz znajomosci to mozesz na wlasna reke zorganizowac transport. ten mikroskop niemal nigdy nie jest w licytacji od 1$.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

Fakt, przeoczylem wliczenie w koszty wysylki ceny minimalnej mikroskopu - dosc czesta praktyka na ebayu. Koszt wysylki z USA paczki na palecie wazacej ponad 200 kg to 600-1000$ Microphopta (w sumie ~40kg) kilka lat temu scignalem za 300$, takze ten ktos lekko przesadzil z cena E600 to ok. 20-25 kg w tym secie.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: closeitup »

[at]: kupiłeś?

ebay.com/itm/NIKON-V-IM-MAG-MODULE-FOR-E-800-MICROSCOPE-/201910763981?hash=item2f02d1c1cd%3Ag%3AupMAAOSw42dZBP4J&nma=true&si=4zgFLnqcjVdB9TqdqtYE0VVaQYo%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: closeitup »

ebay.com/itm/Nikon-Plan-Apo-40x-1-0-0-17-Oil-Infinity-Corrected-Microscope-Objective-/391768727863?hash=item5b373c6137:g:HxAAAOSw42dZA3dF

pierwszy raz widze taki obiektyw. bardzo rzadko spotykany. nawet nie wiedzialem, ze nikon robil taka 40-ke. cena jednak bardzo wysoka.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

[at]: kupiłeś?
Nie, przeoczylem Szkoda, pierwszy raz go widze choc cena wysylki byla lekko zawyzona bo 600$ to zaplacilem za sprowadzenie e800 na palecie. To juz chyba bardziej by sie oplacalo kupic z mikroskopem. Tak czy tak dzieki za pamiec

Inna historia z ebaya, tym razem kupowalem niemikroskopowa czesc:

- kupilem przedmiot, zanim zaczalem sprawdzac tracking to dostalem zwrot kasy,
- tracking, nie dzialal, wiec gosc zwrocil kase,
- spytalem go czy moge kupic jeszcze raz bo mi na nim zalezy, a cena byla dobra
- moge, kupilem drugi. nie doszedl,
- pytam dlaczego nie doszedl, facet mowi ze przeciez doszedl i jestesmy kwita,
- no jak kwita jak nie doszedl? on myslal ze doszedl i ja place za ten pierwszyzebysmy byli kwita drugiego nie wyslal,
- nie mam kasy i nie mam przedmiotu, a pierwszy jak sie okazalo wyladowal gdzies w Rosji ze statusem doreczone".

wlamanie na konto? Macie jakies pomysly? Skad tamten adres? Chyba, ze sie dalem zlapac na jakiegos wała.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: closeitup »

przyznam, ze nic nie rozumiem z Twojego opisu, ale zadam kilka dodatkowych pytan.

Kupiles przedmiot i dostales za niego zwrot kasy, czyli pieniedzy nie straciles?
Kupiles ten sam przedmiot drugi raz (czyli facet mial wiecej tej samej rzeczy) i wplaciles kase za druga sztuke, ale tym razem facet nie wyslal bo widzi ze pierwsza wyslana sztuka dotarla?

Rozumiem, ze placiles przez Paypal i za kazdym razem wybierales swoj adres jako adres wysylki?

W takim razie jestes kryty bo przy pierwszym przedmiocie juz dostales kase spowrotem (bo rzecz byla wyslana na inny adres niz wybrales placac przez Paypal). Przy drugim przedmiocie nalezy Ci sie przedmiot, albo zwrot pieniedzy bo to jest osobna transakcja i nie mozna jej wiazac z pierwsza (zreszta niezrealizowana). Otworz spor na Paypal.

Odnosnie zmieniacza to obawiam sie, ze nie zobaczysz go przez nastepne kilka lat. Chyba, ze zaraz wyplynie 5x drozej.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: planapo »

Dobrze zrozumiales, myslal ze placac drugi raz wplacam za pierwszy przedmiot, ktory jednak doszedl, a nie za kolejna sztuke. No, rosyjskiego adresu na pewno nie wybieralem, jednak jak patrzylem teraz na paypal to przy pierwszej transakcji nie figuruje zaden adres, przy drugiej jest. Dziwne bo przeciez nie da sie nie wybrac adresu.

Dzieki za sugestie.

Poczekamy zobaczymy. Tak samo myslalem jesli chodzi o 60x WI - w krotkim czasie pojawily sie 3, a potem - racja - dlugo dlugo nic.
Awatar użytkownika
elgin1
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2015, o 21:40

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: elgin1 »

Hej. Nie wiem czy to miejsce na takie pytanie ale wie ktoś co to może być za filtr ?
ebay.pl/itm/Carl-Zeiss-910137-Teaching-Microscope-/172099478957?hash=item2811eda5ad:g:W4sAAOSwG-1WumK9
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: mikrotom »

ebay.pl/itm/Nikon-CFN-Plan-Apo-20-0-75-160-0-17-Objective-Lens-PLanApo-/152530701215?hash=item238389cb9f:g:HJ0AAOSwtGlZBcgL

to jest dobra cena
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, i

Post autor: mikrotom »

ebay.pl/itm/Nikon-CFN-Plan-Apo-100-1-40-Oil-160-0-17-Objective-Lens-PLanApo-/152530691150?hash=item238389a44e:g:FVQAAOSwrhBZBcVA
to też dobra cena
sam bym kupił jak bym nie zamieniał systemu 160 na 00
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość