Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Taka ciekawa usługa na jednym z portali aukcyjnych.
"Zdjęcia preparatów mikroskopowych.
Oferujemy usługę wykonywania zdjęć mikroskopowych.
Zdjęcia wykonywane są kamera Jenoptik, która zapewnia pełen profesjonalizm dzięki perfekcyjnej rozdzielczości kamery oraz idealnemu odwzorowaniu kolorów. Obrazy są wykonane pod mikroskopem firmy Leica, który, posiada doskonałą optykę z dużą ergonomią i niezawodnością. Zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości oraz bogatej grafice, zapisujemy na dodatkowym dysku (na życzenie przechowujemy przez okres 1 miesiąca) jest to gwarancja zachowania kopi oraz idealnego obrazu. Dzięki tak dobranej technice oraz wysokiej jakości sprzętu zdjęcia wykonywane przez nas są wręcz idealne i oddają rzeczywisty obraz widziany pod mikroskopem. Taka forma zapisywania zdjęć jest idealna zarówno w edukacji jak i standardowej archiwizacji preparatów.

Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiemy.
Zapraszamy do kontaktu. Wystawiamy FV.

Wszystkie zdjęcia są naszą własnością i są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć w jakikolwiek sposób.


Mnie osobiście zainspirowało to stwierdzenie:
". pod mikroskopem firmy Leica, który, posiada doskonałą optykę z dużą ergonomią i niezawodnością. Zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości oraz bogatej grafice."
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Ktoś coś wie, słyszał o tej kamerze?
Firma która robi dosyć różne produkty, a ta kamera to chyba jej jedyny wyrób z tej dziedziny.
Trochę mały rozmiar pikseli: 2.2 x 2.2, a miałaby kosztować ok. 120 zł, co więcej nie wiem po co, ale mnie kusi -)
Kamera TOOLCRAFT
Załączniki
Kamera TOOLCRAFT.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Jest taki zestaw ze Studarem na OLX
Zainteresowało mnie te 8 obiektywów, ale okazało się, że to różniste zwykłe achromaty PZO :-(

"Mikroskop biologiczny model PZO MB10" ID ogłoszenia: 419301839

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-biologiczny-model-pzo-mb10-CID628-IDsnlyT.html
Natomiast mam dwa pytania.
1. Nie mogę rozgryźć przeznaczenia/wykorzystania tego metalowego elementu zamontowanego zamiast głowicy (jak przypuszczam samoróbka lub część pryzmatyczna z czegoś wymontowana)
2. Jakaś kamera, ktoś kojarzy firmę, bo sprzedawca twierdzi, że bez jakichkolwiek oznaczeń (czyli najprędzej jakieś chińskie no name")
Załączniki
Studar przerobiony bez głowicy (NASADKA).jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Biolar za 700 zł
"Mikroskop laboratoryjny PZO z bogatym wyposażeniem
ID ogłoszenia: 426310331
"

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-pzo-z-bogatym-wyposazeniem-CID751-IDsQKN5.html
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Link] Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Oświetlacz/lampa warsztatowa - może ktoś coś podpowie w tym wątku?
post909392.html#p909392
Załączniki
Lampa i zasilacz ZSSR 1.jpg
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: phacops »

Jeśli ktoś chce mieć z Biolara, Studara czy MB30 mikroskop spolaryzowany w pełnym słowa tego znaczenia to jest kluczowa część.

Kod: Zaznacz cały

allegro.pl/mikroskop-mst-130-biolar-urzadz-polaryzacyjne-upo2-i7322637139.html
Górny analizator mogę zrobić lub pokazać jak się go robi na bazie zestawu stereoskopowego. Za naprawdę niewielkie pieniądze idzie zrobić w pełni sprawny mikroskop petrologiczny. Kupno używanego w w zakresie 2-3 tyś ogranicza się jedynie do modeli które albo są zabawkami bez kondensora, albo eksponatami muzealnymi.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Jestem zielony w polaryzacji (i technicznie, i teoretycznie) więc się nawet nie przymierzam do tematu.
Z ciekawości, co myślisz o tym kondensorze? Pewnie bym się pokusił, ale raczej u mnie leżałby tylko na półce i dawał satysfakcję, że mam
"Kondensor Lomo, Zeiss, Olympus, Nikon polaryzacja mikroskop ID ogłoszenia: 443836313 - 250 zł do negocjacji

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/kondensor-lomo-zeiss-olympus-nikon-polaryzacja-mikroskop-CID751-IDu2i6d.html
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: phacops »

Techniczne da się zamocować sam dorobiłem mocowanie na ten standard. Opcja do rozważenia jeśli ktoś nie ma absolutnie niczego. Dla mnie bardziej przyszłościowy jest model z filtrem na porcie świetlnym wtedy to można wprowadzić kondensor wyższej klasy i łączyć techniki. Sam mam kondensor aplantyczno achromatyczny. W zasadzie możesz poskładać sobie taki mikroskop na bazie PZO z użyciem tego stolika. Pewnie na ebaju by ładnie poszedł jako gotowy.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: kazub30 »

Kod: Zaznacz cały

allegro.pl/obiektyw-mikroskopowy-nikon-cfn-4x-i7390343335.html
allegro.pl/obiektyw-mikroskopowy-nikon-cfn-20x-i7390357032.html
Czy warto brać te obiektywy
marosik
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2018, o 05:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: marosik »

Witam wszystkich. Widzę że cisza od kilku lat?
A co myślicie o tym:

Kod: Zaznacz cały

allegro.pl/mikroskop-carl-zeiss-jena-amplival-i7395135382.html
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: planapo »

Uwazam ze jesli kupowac sprzet na start to sprawny. Niekompletny na pewno nie za te cene.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Biolar za 550 zł (do negocjacji)
OLX ID ogłoszenia: 465845029
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Linki do aukcji/ofert ciekawych części (Ebay, Allegro, inne)

Post autor: Boguslaw »

Jest taki stereoskopowy na OLX Mikroskop OMO oryginalne pudełko, świetny stan ID ogłoszenia: 466689127

Ponoć LOMO, ale na mikroskopie, okularach i obiektywach brak JAKICHKOLWIEK oznaczeń!
Kiedyś coś takiego już widziałem, ale dziwnie kojarzy mi się, że to jakaś chińszczyzna?

Jeśli zetknęliście się z czymś podobnym, to proszę o info lub linki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość