Literatura do matury

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
xiuu
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, o 18:17

Literatura do matury

Post autor: xiuu »

Witam, poszukuję książek do nauki biologii do matury. Polskie podręczniki mają to do siebie (nie mówię też, że zagraniczne nie), że mają błędy. Siłą faktu niektóre są całkiem niezłe - np. seria Lewińskiego, natomiast poszukuje jednej, super książki. Angielski znam (bardzo) dobrze, więc bariera językowa to raczej nie będzie występowała w kontakcie z książką.

Wiem, co teraz pomyślicie, ale

Kod: Zaznacz cały

global.oup.com/education/product/9780198392118/?region=international
1.jpg
1.jpg (8.93 KiB) Przejrzano 426 razy
czy ta książka, która raczej ma program zbliżony do polskiej matury, która przygotowuje do IB może być pomocna? Czy to jednak gruba przesada? Zależy mi najbardziej na tej książce, wygląda na niezłą, ilość stron też mówi sama za siebie. Polskie repetytoria z nowej ery, wsipu czy operonu wychodzą mi nosem.

Proszę o pomoc osoby, które rzeczywiście mogły mieć styczność z w/w książką etc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
daria_anne
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, o 18:31

Re: Literatura do matury

Post autor: daria_anne »

A może po prostu książki ze studiów dotyczące kolejno różnych działów w botanice Brody sporo o roślinach i ich budowie -wiadomo ze systematyka raczej niepotrzebna. Anatomia i fizjo - maly Traczyk raczej spokojnie na poziomie matury itd

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Literatura do matury

Post autor: Nitrogenium32 »

xiuu pisze:Wiem, co teraz pomyślicie, ale.. ernational czy ta książka, która raczej ma program zbliżony do polskiej matury, która przygotowuje do IB może być pomocna?
Ehh. Po co robić z igły widły? Nie wiem, czy program IB pokrywa się z programem polskiej matury, ale raczej nie. Standard Level (SL) to 150 godzin, a Higher Level (HL) to 240 godzin. Jeśli ktoś w liceum ma 6 godzin tygodniowo biologii przez dwa lata rozszerzenia (+1h w pierwszej klasie), daje to z grubsza 400 godzin, czyli zdecydowanie więcej niż w przypadku IB.

Poza tym książka ta kosztuje w przeliczeniu na polskie złote z grubsza. 220 zł. Dla porównania: (Nowa Era) komplet podręczników i kart pracy oraz zadania maturalne kosztuje z grubsza 210 zł, a (OPERON) komplet podręczników i vademecum kosztuje z grubsza 190 zł. Cena zbliżona, ale program i język - inne.

Nie ma jednej, super książki na polskim rynku. Niestety.
daria_anne pisze:A może po prostu książki ze studiów dotyczące kolejno różnych działów w botanice Brody sporo o roślinach i ich budowie -wiadomo ze systematyka raczej niepotrzebna. Anatomia i fizjo - maly Traczyk raczej spokojnie na poziomie matury itd


Ciekaw jestem, kto miałby siłę czytać sobie fragmenty podręczników do cytofizjologii, histologii, biochemii, mikrobiologii, botaniki, zoologii, anatomii, fizjologii, genetyki, biotechnologii, ekologii oraz ochrony środowiska. Na takie rzeczy może sobie pozwolić osoba przygotowująca się do OB i to właśnie w tym celu. Zwykły maturzysta nie ma prawa sięgać po podręczniki z dziedzin, z których nie opanował podstaw - w przeciwnym razie wygląda to tak, jakby dziecko sięgało po książki z półki, której jeszcze nie dosięga.

Jednak najważniejszą rzeczą jest horrendalna różnica w treści. W Zarysie. Brody (jak i w innych podręcznikach do botaniki farmaceutycznej) jest taka anatomia roślin, która się licealistom w ogóle nie śniła.
daria_anne
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, o 18:31

Re: Literatura do matury

Post autor: daria_anne »

W zasadzie przy moim porównaniu na studiach częściowo materiał pokrywał sie z operonem

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Literatura do matury

Post autor: Anthrax »

Po pierwsze: zależy co studiujesz
Po drugie: sama napisałaś, że tylko częściowo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości