Literatura lek/lek-dent

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
entropiaa
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 20:17

Literatura lek/lek-dent

Post autor: entropiaa »

Witam, nie znalazłam podobnego wątku tu na forum, wiec zakładam nowy. Nie jestem pewna, czy będzie gdzieś podana lista potrzebnych książek na 1 rok UM (gdyby ktoś mógł powiedzieć, gdzie to można znaleźć), a jeżeli nie, to może wspólnymi siłami stworzymy listę niezbędnych materiałów na przedmioty z pierwszego roku? Wypadało by się niedługo rozglądnąć za pożyczeniem, czy odkupieniem książek
Z góry dzięki za oświecenie
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Literatura lek/lek-dent

Post autor: Lintki »

W zakładce uczelnia są różne przedmioty wymienione i musisz kliknąć na któryś np. anatomia.
entropiaa
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 20:17

Re: Literatura lek/lek-dent

Post autor: entropiaa »

Dziękuje, a mógłbyś mi skopiować tą listę z facebooka? Bo ja nie jestem z leka, tylko lek-dent.
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Literatura lek/lek-dent

Post autor: Lintki »

1.Anatomia - to oczywiście A. Bochenek - wszystkie 5 tomów + klinika z Graya + atlas - ale który jest najlepszy to już wam nie podpowiem bo zdania w tym temacie są podzielone (najpopularniejsze to Sobotta, Neter i Gilroy)
2. Histologia - W. Sawicki, spotkałam się też z opiniami, że Zabel jest sensowny
3. Chemia - skrypt uczelniany Pasternaka - w zupełności wystarczy.
4. Biofizyka - tutaj podstawą jest skrypt (ręcznie pisany przez jakiegoś studenta - nie jest nawet podpisany), do kupienia od starszych studentów albo w ksero w akademiku nr 4. jeżeli chodzi o książki to niestety nie pomogę bo nigdy nie widziałam żadnej P
5. Angielski - w zależności od asystenta
6. Komunikowanie w medycynie - brak książek
entropiaa
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 20:17

Re: Literatura lek/lek-dent

Post autor: entropiaa »

Bardzo Ci dziękuje!
liliae
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:26

Re: Literatura lek/lek-dent

Post autor: liliae »

A moze ktos podalby ksiazki obowiazujace na oba semestry na stomie ? Co warto zakupic aby ten 1 rok byl lzejszy troszeczke ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości