Lwów 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: Lwów 2011

Post autor: africa »

syriac na rozwiązanie problemu z nostryfikacją nie licz. Być może będzie ją można zrobić łatwiej, ale na pewno jej nie zniosą.
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

czemu na to liczę? śledzę temat służby zdrowia krajowej jak i zagranicznej i wniosek jest taki: duzy popyt na lekarzy, otwarte granice i i wieksze mozliwosci pracy zagranica (UE)
sciagaja miedzy innymi polskich lekarzy by uzupelnic braki np w niemieckich austriackich czy szwedzkich szpitalach (starzejace sie spoleczenstwo i systematycznie ubywa u nich lekarzy) to samo bd robic polska przyklad.ostatnio czytałem ze w zwiazku z tym polska chce zaczac sciagac hinduskich lekarzy, to czemu nie ulatwic wyksztalconym zza wschodniej granicy pracy to chyba lepsze niz sieganie az po daleka azje po personel medyczny
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: Lwów 2011

Post autor: africa »

Żeby znieśli nostryfikację to Ukraina musiałaby wejść do UE na co w najbliższym czasie nie ma co liczyć.
Nostryfikacja wprowadzona przez Polskę to obrona przed tym, aby mniej Polaków wyjeżdżało na Ukrainę, bo wiadomo że tutaj jest dużo łatwiej się dostać niż w Polsce, poza tym studia są dużo tańsze, na czym Polska traci.
A nostryfikacje znoszą już od wielu lat i jak na razie nie doszło do tego. Jedyne co się zmieniło to od tego roku można ją robić więcej niż 1 raz, bo do tej pory do nostryfikacji mogłeś przystępować tylko raz.
medykzab
Posty: 63
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 19:26

Re: Lwów 2011

Post autor: medykzab »

Mnie udało się dostać na med za 4ym razem :p No, ale nie żałuję, że po 1ej czy 2ej porażce nie zdecydowałem się na Lwów - chociaż myślałem o tym. Przeraziły mnie plotki(?) o korupcji, która tam panuje no i problemy z późniejszą nostryfikacją, gorszymi wynikami LEP-u studentów z Ukrainy itd itp. Rok, dwa czy nawet trzy to nie tak dużo jak się Wam wydaje, czasem warto się pomęczyć i spróbować dostać się w PL No, ale jak już tak bardzo niektórzy są zdecydowani to pozostaje mi życzyć Wam powodzenia!
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

równie dobrze mogło by być tak że miał byś 4 rok medycyny we lwowie za soba no ale generalnie nie ma co gdybac
krzysiek_k
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, o 12:33

Re: Lwów 2011

Post autor: krzysiek_k »

w tym tygodniu byłem we Lwowie złożyć papiery, jeżeli ktoś zastanawia się co i jak to po kolei,
tłumaczenia można robic na miejscu na Ukrainie komplet kosztuje dokładnie 300 hrywien więc zależy po jakim się kursie patrzy ok 120 zl
dalej nie ma problemu z dogadaniem się w dziekanacie po polsku
dziekanat jest na ulicy Piekarskiej ( Pekarska po ukraińsku )
najlepiej jechać taksówką ok 15 20 zl z dworca pkp na piechotę ok 2 godzinki max się idzie z dworca
dziekanat jest czynny od 9 rano ale wszystko zależy czy będzie P. Olena bo ona przyjmuje dokumenty ja czekałem do 15 na nią a byłem tam o 6 rano,
egzaminy zaczynają się od 15 sierpnia
to raczej wszytko pozdrawiam
magma1234
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:01

Re: Lwów 2011

Post autor: magma1234 »

Dzięki za info. a ile wynosi czesne na 2011/2012 na wydział lekarski? Na stronie uniwersytetu jest ze 4300 usd, czy to jest aktualne?
krzysiek_k
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, o 12:33

Re: Lwów 2011

Post autor: krzysiek_k »

tego akurat nie wiem na sto procent ale wydaje mi się ze trochę więcej tj 4500 usd plus
i to juz wiem na pewno ok 500 usd na akademik za cały rok
20 usd za rekrutacje
60 za ubezpieczenie zdrowotne
to chyba wszystkie koszty
Gocha9876
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2011, o 12:52

Re: Lwów 2011

Post autor: Gocha9876 »

Gdyby ktoś miał rozmowę wstępną koło 15 sierpnia, wybierał się w tym roku tam na lekarski, zamierza mieszkać w akademiku, jest z okolic kielc, etc to piszcie:) w sprawie tych studiów jestem narazie tylko teoretykiem bez praktyki, ale może akurat jakoś pomogę. Wypadałoby się nieco zintegrować, co by raźniej było na tym ukraińskim wygnaniu- gg 1038281:P pozdrawiam!
krzysiek_k
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, o 12:33

Re: Lwów 2011

Post autor: krzysiek_k »

siemanko ja mam 15 sierpnia wiec pewnie sie spotkamy
matikkk
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2011, o 22:19

Re: Lwów 2011

Post autor: matikkk »

hej, wybieram się do Lwowa złożyć dokumenty na lekarski krzysiek_k, Gocha9876, skąd jesteście ? może się jakoś razem skontaktujemy ?
krzysiek_k
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2011, o 12:33

Re: Lwów 2011

Post autor: krzysiek_k »

hej ja pochodzę z opolskiego najłatwiej wytłumaczyć, że pomiędzy Wrocławiem a Opolem. Co do kontaktu jestem jak najbardziej za, w grupie raźniej
pozdrawiam
sensuous
Posty: 22
Rejestracja: 5 lip 2011, o 16:27

Re: Lwów 2011

Post autor: sensuous »

Hey
Również rozważam studia na lekarskim we Lwowie
Składanie dokumentów jeszcze przede mną
Miło byłoby poznać ludzi, z którymi może będzie mi dane studiować )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości