Lwów ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: Lwów ;)

Post autor: pawel-mzg »

2 czy 5 studentow to troche mala proba i niezbyt miarodajna statystyka z niej wyjdzie.

Lepsza uczelnia na dodatek w stolicy bedzie miala lepszych wykladowcow, lepsze kontakty i lepszy sprzet. Studenci zdajacy teraz LEP dostawali sie na medycyne 6 lub czasem wiecej lat temu - na Ukranie to czasy dyktatury Kuczmy, komunizmu i Pomaranczowej Rewolucji - innymi slwoy niezly bajzel.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Statystyka to statystyka i nie zagłębiałabym się w ten temat, gdybym była na Twoim miejscu.

W ogóle nie jesteś obiektywny Pawle.
Nie wiem, czemu macie takie parcie w tym Kijowie na studentów z Polski, ale mnie osobiście nie przekonują wasze lepsze kontakty", bo co to niby za argument?
"Lepszy sprzęt"? Kurcze, to co wy tam takiego macie?
Dajecie każdemu nowemu studentowi medycyny stetoskop Littmannaa w gratisie, czy co?
A na zakończenie studiów dołączacie usg 4D do dyplomu?
No bzdura kompletna.
Nie to się liczy dla lekarza, naprawdę.
"Lepsi wykładowcy", tak? . Proszę Cię Paweł nie pogrążaj się.
Nawet gdyby byli najlepsi, to jak już udowodniły statystki w żaden sposób nie przekłada się to na wasze wyniki w Polsce.

Proszę Cię odpuść już ten temat, jak ktoś będzie chciał pójść na studia do Kijowa, to po prostu pójdzie.
Taką kampanią nikogo nie zachęcasz.
Już nie raz tu pisałam, że nie chcę się z nikim kłócić, bo dla mnie to nie jest żaden wyścig, uważam że ten kto jest rozsądny i tak wybierze Tarnopol.
Pozdrawiam.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Statystyka to statystyka i nie zagłębiałabym się w ten temat, gdybym była na Twoim miejscu.

W ogóle nie jesteś obiektywny Pawle.
Nie wiem, czemu macie takie parcie w tym Kijowie na studentów z Polski, ale mnie osobiście nie przekonują wasze lepsze kontakty", bo co to niby za argument?
"Lepszy sprzęt"? Kurcze, to co wy tam takiego macie?
Dajecie każdemu nowemu studentowi medycyny stetoskop Littmannaa w gratisie, czy co?
A na zakończenie studiów dołączacie usg 4D do dyplomu?
No bzdura kompletna.
Nie to się liczy dla lekarza, naprawdę.
"Lepsi wykładowcy", tak? . Proszę Cię Paweł nie pogrążaj się.
Nawet gdyby byli najlepsi, to jak już udowodniły statystki w żaden sposób nie przekłada się to na wasze wyniki w Polsce.

Proszę Cię odpuść już ten temat, jak ktoś będzie chciał pójść na studia do Kijowa, to po prostu pójdzie.
Taką kampanią nikogo nie zachęcasz.
Już nie raz tu pisałam, że nie chcę się z nikim kłócić, bo dla mnie to nie jest żaden wyścig, uważam że ten kto jest rozsądny i tak wybierze Tarnopol.
Pozdrawiam.
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: Lwów ;)

Post autor: pawel-mzg »

Kapsaicyno, rozsądna osoba zastanowi się dwa razy zanim wybierze pośrednika który zaproszenia od uczelni wysyła za pobraniem .
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lwów ;)

Post autor: Medycyna Lwów »

miałem w swojej grupie 2 os. które się przeniosły z lwowa właśnie na płatne na 3 rok - obie te osoby wciąż są na 3 roku (ja kończę właśnie 5) - nie wiedziały dosłownie nic - zero - żadnej wiedzy z nauk przedklinicznych, przerażały ich nasze kolokwia, na które trzeba się w ogóle uczyć. Nie życzę im powodzenia, bo albo skończą te studia kiedyś albo i nie. Strach się bać. Że nie zdają LEPu też mnie dziwi, skoro sam dla próby napisałem 1 arkusz po 4 roku i zdałem go na 135 pkt, więc sorry.
Zauważam jedynie bardzo niebezpieczną tendencję (nawet wśród dalekich znajomych, którzy kasę mają, ale nie mogą się dostać w Polsce na medycynę nawet płatną), próbują poprzez łatwe dostanie się na Ukrainę zostawać lekarzami. Pytanie tylko jakimi? bez LEPu nie mają po co wracać kto ich gdziekolwiek przyjmie? Dlatego radziłbym zachować rozsądek i na siłę nie pchać się w medycynę, to nie są studia dla każdego i to nie sa studia takie jak każde inne a ta tendencja jest po prostu niebezpieczna i szkodliwa dla przyszłych pacjentów.
Tyle.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

?
Zaproszenia wysyłamy kurierem.
Poza tym nie jestem posrednikiem.
Naprawdę chcesz,żebym zrobila ci antyreklame?
brana
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 12:24

Re: Lwów ;)

Post autor: brana »

A jak to wyglada w przypadku studentow stomatologii? Jaki egzamin musza przejsc i jakie sa ich statystyki ?
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

absolwenci stomatologii, na chwilę obecną, czekają w kolejce na nostryfikację około 2 lata niestety nostryfikację zdają nieliczni.
wszystko wynika z ogromnych różnic programowych, czasem nawet przedmioty inaczej się nazywają.
nawet kiedy studenci stomatologii przenoszą się do Polski po kilku pierwszych latach studiów, to są cofani o rok lub nawet dwa ze względu na różnice w programie.
warto tą kwestię dobrze przemyśleć.
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Kamilu masz rację, w związku z tym, że sama przeniosłam się z Ukrainy i na większość różnic programowych, które mi wytyczono, chodziłam razem z innymi ludźmi z Ukrainy, tylko z innych miast, nie będę tu pisać z jakich, bo nie chcę robić ludziom przykrości ale masz całkowitą rację jeśli chodzi o poziom. smutne to ale prawdziwe.
zasq
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2012, o 17:03

Re: Lwów ;)

Post autor: zasq »

Hej,
Statystyka to statystyka, jak Paweł z Kijowa zaznaczył, jest to mała próba tak niestety tylko tyle osób zdało notyfikacje, wiec są to dla mnie wybitne jednostki studiujące na UA. Osobiście chciałbym zęby próba była większa, wtedy odchylenie byłoby jeszcze większe/ smutne ale prawdziwe. nie chce tu nikomu nic odradzać, każdy zrobi jak chce, wybierze to czy inne miasto. Nie ma co się prze zbywać gdzie jest wyższy poziom, bo to nie wy o nim decydujecie tylko statystyki ukraińskich studentów. nie chcielibyście zobaczyć waszychd Uczelnie na Ukrainie prezentują taki sam żałosny poziom i NIE MA RÓŻNICY MIEDZY KIJOWEM, TARNOPOLEM, LWOWEM czy IVANOFRANKIVSKIEM (chociaż kto wie, na jednych jest beznadziejnie na innych jeszcze bardziej do d***). Ciesze się również ze tudzież rożne osoby rozpisujące się na tym forum jak to nie jest wspaniale chcą pomoc swoim krajanom w dostaniu się na studia, ale proszę nie bierzcie za to kasy.


PS nim wybierzesz się na Ukrainę, zadzwoń proszę do dziekanatów polskich uczelni i zorientuj się ile teraz należy czekać na notyfikacje. Może się to przydać w prostej kalkulacji czy się po prostu opłaca.

PS2: Na każda uczelnie możesz pojechać sam i przyjmą Cie z otwartymi rękoma, nie potrzebujecie żadnych pośredników no chyba ze nie masz co zrobić z kasa.
Ad do PS2: we Lwowie już cie nie przyjmą z otwartymi rękoma, tam maja nawal Polaków, wiec im nie zależy czy ktoś się dostanie lub nie.
brana
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 12:24

Re: Lwów ;)

Post autor: brana »

kapsaicyna pisze:absolwenci stomatologii, na chwilę obecną, czekają w kolejce na nostryfikację około 2 lata niestety nostryfikację zdają nieliczni.

Co znaczy czekaja w kolejce"?
I czy kazdy jednak zdaje ta nostryfikacje( nie wazne po ilu razach ), czy sa osoby, dla ktorych jest to za trudne ?
kapsaicyna
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2012, o 23:43

Re: Lwów ;)

Post autor: kapsaicyna »

Hej.
Po prostu na nostryfikację się czeka.
W zeszłym roku, jak się przenosiłam, pytałam o nostryfikację w dziekanacie i powiedziano mi, że na chwilę obecną, u nas czeka się na termin dwa lata, ale jest was na tej Ukrainie cała armia, więc ciężko powiedzieć, co będzie za rok, dwa"
Największe problemy z nostryfikacją mają studenci stomatologii.
Czy w końcu zdają? Nie wiem.
Po jakimś czasie kontakt się urywa.
Z tego co mi wiadomo, większość pracuje w gabinetach ale jako asystenci.
Pozdrawiam!
patrycja93
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2012, o 19:03

Re: Lwów ;)

Post autor: patrycja93 »

Hej
jestem żywo zainteresowana nawiązaniem kontaktu z osobą, która w tym momencie studiuje na kierunku lekarskim we Lwowie (1/2 rok), w celu pozyskania informacji z pierwszej ręki. Chodzi mi o info typu: jak wygląda procedura rekrutacyjna, życie na Ukrainie i co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na studia. Jeśli posiadasz takie informacje i chcialbys/chcialabys sie nimi ze mna podzielic to będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek przydatną informację, która cokolwiek bedzie mi w stanie ułatwić. ?Mój numer to:502034054 Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości