Małopolska atlas anatomiczny

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

Cześć
Czy ma ktoś z Was atlas anatomiczny z 2006 roku (pzwl). Ja mam ten najnowszy i jest tam za dużo tablic. Mógłby mi ktoś podać numery tablic z atlasu, których trzeba się nauczyć?
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

Chodzi o gimnazjum. W nowym atlasie jest za dużo tablic, a nie jest podane jakie mają być- tyle że w wydaniu z 2006 roku.
PS. Przepraszam, ale nie ogarnęłam jeszcze edytowania XD
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: Lukas99 »

Trochę samodzielności - zajrzyj na stronę Kuratorium Oświaty w Krakowie, poza tym wydanie V (2011 - 2012 r.) jest identyczne z tym z 2006 r. - wiem, bo w ubiegłym roku też brałem udział w tym konkursie. Skup się nie tylko na obrazkach, ale też na tekście.
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: Lukas99 »

Uważaj tylko na VI wydanie (2015 r.) to właśnie jest zaktualizowana wersja i zwiększono liczbę stron oraz zmodyfikowano stare ryciny. Szukaj więc tych atlasów sprzed 2015 r.
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

.
Byłam już dawno na stronie i patrzyłam, więc wiem co i jak. Strona kuratorium i te regulaminy nie są mi obce
Mam atlas z 2014 roku, ale podobno jest w nim więcej tablic niż w tym z 2006. Nie wiedziałam tamtego atlasu, więc nie wiem jaka jest różnica. Powiedziała mi to koleżanka. Dlatego może uściślę pytanie: czy jest duża różnica między atlasem z 2006 a tym z 2014 roku, a jeśli tak, to jakie tablice są dodane?
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: Lukas99 »

Tablica LXV Język s. 130. Jeśli mieli osiem lat na korektę i nie poprawili błędów to nie powinno się chyba nic zmienić (podpis mięśni nr. 10 i 11 w części A).
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

Mam nadzieję
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: Lukas99 »

Powodzenia! Dopowiem jeszcze tak od serca: nie mam pojęcia jakie wiatry pognały Cię w objęcia tego konkursu, ale to nie jest konkurs biologiczny, tylko yhm. DZIWNY? Podręcznik do pierwszej pomocy jako lektura do konkursu przedmiotowego ? Delikatnie mówiąc nietrafiony pomysł. Nie rozszerzysz sobie horyzontów, jeśli będziesz chciała iść na biolchem (a uwierz mi bo na nim jestem), tylko będziesz przeklinała te wszystkie regułki nerwy, ośrodki mózgowe i tysiące zaleceń z pierwszej pomocy a oni ci wyskoczą pytaniem z zakresu studiów medycznych, jak w zeszłym roku i będą jeszcze ograniczać uprawnienia laureatów - co im szkodzi, że laureat nie pisze egzaminu z części, tylko z zakresu egzaminu gimnazjalnego - tak popularyzują naukę i motywują do kucia (bo ten konkurs na tym przecież polega). Gdzie się wchłania coś tam w kosmku jelitowym (okręg, zeszły rok): naczynie limfatyczne, żyła czy tętnica. Sorry, ale budowy chemicznej witamin (bo tak się klasyfikuje, czym co ma się transportować: kwasy tłuszczowe w limfatycznych, aminokwasy, peptydy i reszta czym innym) nie ma nawet na rozszerzonej biologii!
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

I tak rok temu było gorzej. Naturalna apteka. Chyba z 70 roślinek do wykucia, czego prawie wszystkie zawierały flawonoidy xd. Trzeba było wykuć, co polecała św. Hildegarda. MASAKRA.
Piszę ten konkurs głównie dlatego, że mam niezłą pamięć, a V LO samo do mnie nie przyjdzie. Poza tym anatomia jest fajna i nawet lubię się jej uczyć. Startuję jeszcze z polskiego i prawdopodobnie przejdę, więc się zobaczy.
W przyszłoście chciałabym być psychiatrą, więc i tak kosmki jelitowe będę miała w. jelicie a nie w mózgu pewnie. XD
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: Lukas99 »

Opisałem przypadek z konkursu 2014/2015 . Też miałem iść do V (zapewne chodzi Ci o Kraków ). Chodzę do najlepszego liceum w powiecie i jest mi dobrze jak pączkowi w maśle: z innych przedmiotów nie piłują, a moja nauczycielka od biologii wymyśliła SMS - owy RNA .
frodo4815
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2015, o 19:40

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: frodo4815 »

Hej, też drugi raz z rzędu poszedłem na biologię.
Co do kosmka rok temu, to przez odwołanie do tego zadania, moja koleżanka dostała się rok temu na finały .
[at] Nie widziałem jeszcze podręcznika do pierwszej pomocy na oczy, ma do mnie przyjść dopiero niedługo. Możesz go porównać z jakże ukochaną książką pod tytułem Domowe sposoby leczenia"? Czy łatwiej jest to wszystko ogarnąć, czy raczej przypomina to kucie wszystkich zastosowań owsa i nie można być pewnym do końca niczego, poza tym, że wszystko co jemy jest antyrakowe ^^?
Eh, też mi się marzy V LO i Kraków. Rok temu byłem finalistą, więc teraz chcę być laureatem, aby mieć tam zapewnione wejście. Starałem się też o szóstki z punktowanych przedmiotów, więc tak w sumie, to przeszedłem z biologii, chemii, fizyki, polskiego i angielskiego. I bynajmniej nie jest to fajne uczucie, bo nie wiem na czym się skupić mocno, a co olać
A psychiatria też mnie pociąga. Psychiatria albo chemia/biochemia.
Ach, te problemy gimnazjalistów. XD

P.S. Czy jeśli pójdziesz do piątki, to zamierzasz mieszkać w bursie/gdzieś indziej, czy też jesteś z Krakowa?
P. S. S. Jeśli przeszłaś z polskiego, to jak idzie czytanie Quo vadis"?
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

Przeszłam z polaka, a Qua Vadis już czytałam, więc teraz tylko powtarzam. Ogólnie przeczytałam je z WŁASNEJ WOLi i podobało mi się Xd
Mieszkam w Krk i mam niezły dojazd do piąteczki, więc jestem szczęśliwa. Przeszłam ogólnie z polaka i biolcy (moje ulubione przedmioty) i błągam o przejście, bo na egzaminie z anglika polegnę.
lidkapetrovska
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:37

Re: Małopolska atlas anatomiczny

Post autor: lidkapetrovska »

aha, i ta pierwsza pomoc jest fajniejsza od leczenia jedzonkiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość