Marzec...Czas kotów.

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Marzec...Czas kotów.

Post autor: Kiara »

Hi.
Budzi was przeciągłe miau i już wiecie,że wasz pupil szuka drugiej połówki.
Zaczynają się kłopoty.Ona chcę wyjść,gryzie wszystkich,drapie,skacze na parapety.
Zero spokoju a noc to koszmar.

Moja Minia ma pół roku i jakoś nie widzi mi się bym w tym okresie mogła ją dopuścić.
Oczywiście musi siedzieć w domu ale jak z nią wytrzymać?
Wymyślam różne zabawy ale najczęściej wychodzę z nich podrapana.Ostatnio dostałam w policze-miałam wielką krechę.

Po za tym organizm kotki nie jest jeszcze gotowy na przedtrzymanie ciąży? A co z jej instynktem?

Jednym słowem-nie lubię tego okresu.
Zastanawiam się nad czystką ale jest raczej za młoda?!

Pozdrawiam właścicieli kotów.
MIAU
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

No wlasnie juz sie boje jak moja kotka zacznie. Juz miala raz w tym roku ruje, lekarz powiedzial ze to przez ta zmiane pogody, teraz ma 6 miesiecy i tez jest za mala na sterylizacje, jakos trzeba bedzie przetrwac marzec
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: malwka »

właściciele kocurów też mają problem (jak ja), bo np mój Tupac teraz ciągle zwiewa. Trzeba go mieć ciągle na oku, bo łobuz jeden tylko szuka momentu kiedy by się tu wymknąć
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Kiara »

Czasami tak się dzieje,że kot już nie wraca a ty niewiesz co się stało.Moja kotka poszła i wróciła w złym stanie.Sąsiadka miała psy i nie chciała przyznać,że ją pogryzły.Teraz mam innego kota ale to już nie to samo.
alive
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2007, o 10:27

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: alive »

Kiara pisze:Po za tym organizm kotki nie jest jeszcze gotowy na przedtrzymanie ciąży? A co z jej instynktem?
Jednym słowem-nie lubię tego okresu.
Zastanawiam się nad czystką ale jest raczej za młoda?!
Radziłabym Ci wysterylizować kotke od razu jak skończy się jej ruja.Ja swoją kotke poddałam temu zabiegowi jeszcze przed pierwszą rują tj.w wieku 5m-cy i teraz nie mam z nią problemów .
Zastanów sie czy w ogóle jest sens mieć młode.Co z nimi zrobisz i po co poszerzać i tak znaczną juz populacje kotów?
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Feline »

ja mojego kocura wykastrowałam tak szybko jak było to możliwe
przemawiało za tym wiele argumentów
mój kot przebywa tylko w mieszkaniu i nie miałby możliwości się zbliżyć do żadnej kotki, nie chciałam go męczyć, tym bardziej, że na podwórku kręci się mnóstwo bezpańskich kotów, nie chciałam, żeby go czymś zaraziły albo poturbowały
poza tym opryskiwałby wszystko dookoła
przedwczoraj byłam u innego weterynarza bo mój stały własnie wyjechał i usłyszałam, że zrobiłam kotu krzywdę, i że powinno się co najwyżej sterylizować kotki a kocurki zostawić w spokoju
trochę się zmartwiłam, że zrobiłam źle, ale z drugiej strony chciałam mu oszczędzić przykrości
co wy myślicie na ten temat
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

a niby czemu mialo by to byc zle Kocury tez sie kastruje i nie ma chyba zadnego argumentu przeciwko takiemu zabiegowi
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Kiara »

Małych kotków to ja już miałam wiele.Wcześniej posiadałam starszą kotkę,która lubiła uciekać przez okno.Szły jak bułeczki (za darmo,bo to dachowce).Nie mam nic przeciwko zabiegowi ale wydaję mi się,że raz chociaż powinna mieć młode.Bo w przypadku psów jest to zalecane.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

Ale w przypadku kotow jest to mit i nie powinno sie go upowszechniac. To czy kotka miala mlode czy nie nie ma zadnego wplywu na jej zdrowie
alive
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2007, o 10:27

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: alive »

W przypadku psów równiez jest mitem,że suka powinna miec choć raz szczeniaki.
Ciąża,poród i odchowanie młodych jest wysiłkiem dla każdego organizmu i może wiązać się z zagrożeniem zdrowia matki.
Poza tym sterylizacja zapewnia,ze zwierzę nie zachoruje na ropomacicze czy inne choroby układu rozrodczego.
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Yeef »

Naszczęście marzec się już kończy oby z odejściem marca umilkły pomiałkiwania kotów Ile mozna tak miałczeć. Mój kocur z nocnych wędrówek wraca taki podrapany zawsze, jednak to mu w niczym nie przeszkadza i kolejnej nocy wyrywa się z domu.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Kiara »

Moja kotka próbuje ciągle uciekać.Tarza się po dywanie,nachalnie się łasi.A miauczeć nie przestaje.Mam tego już dosyć.Naszczęście Minie udaję się zatrzymać w domu.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

Moja kotka dostala dzisiaj rui, troche dziwny termin sobie wybrala :] Jutro jade z nia na zastrzyk bo spac w nocy nie mozna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości