Masło czy margaryna?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Medycyna Lwów »

jak dla mnie należy zachować zdrowe proporcję i trochę margaryny i trochę masła (mam na myśli prawdziwe masało za ok. 4 zł, a nie pseudomasła z biedronki). Ja tak przynajmniej robię. I margaryna i masło mają swoje plusy i minusy.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: fimona »

otoz to. wczesniej o tym wspominalam. maslo powinno miec min zawartosc tluszczu 82% od ej granicy jest dla mnie maslo, jako tako. a najlepiej jak mama zrobi ze smietany tzn maszynka zrobi ale to tez trzeba troche swojego wkladu pracy

ciekawostka: kupilam ostatnio maslo. na opakowaniu napis: z dodatkiem mleka! eheczyli z czego sie robi maslo, skoro dodanie mleka to taki wielki atut
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: yeast »

Dawifd pisze:Przeczytałem skład margaryny i nigdzie nie było wspomniane o metalach cieżkich, typu rtęć, iryd, miedź, żelazo (czasami dodają), czy ołów.
OK, ale zdajew sie, ze kwasy nienasycone sie jakos utwardza na niklu, czy cos w ten desen.

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 11:29 ]
Dawifd pisze:I masło nie jest zdrowsze od margaryny. Może i inaczej smakuje, niż maslisko, ale jest zdrowsze.
No wkalnie podobno nie, ani nie ma witamin odpowiednich, a kwasy nienasycone sa w zlej izoformie.
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Dawifd »

yeast pisze:
Dawifd pisze:Przeczytałem skład margaryny i nigdzie nie było wspomniane o metalach cieżkich, typu rtęć, iryd, miedź, żelazo (czasami dodają), czy ołów.
OK, ale zdajew sie, ze kwasy nienasycone sie jakos utwardza na niklu, czy cos w ten desen.
Tak utwardzane są w niklu, ale wtedy powstaja nasycone tłuszcze i wtedy można nazwać to coś masłem
Poza tym, nikiel nie rozpszcza się w tluszczach
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: ika006 »

Dawifd pisze:Tłuszcze tak naprawdę są przydatne tylko, kiedy glukozy zabraknie. Wtedy są trawione, a tak to nic nie dają. Tylko brzuszek
Tłuszcze wchodzą w skład błony komórkowej komórek, pełnią funkcję izolacyjną, budulcową itd.
Więc poza brzuszkiem dają coś jeszcze.

W smaku wolę margarynę. W domu wszyscy lubią masło, więc jem masło, a w szkole, jak kupuję bułki to z margaryną.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Jakusz »

Dawifd pisze:2 sprawa jest taka, że masło otrzumyje się z margaryny
Czy ty w ogóle wiesz jak robi się masło? Bierzesz śmietanę, taką zebraną ze świeżego mleka prosto od krowy i ubija się ją, aż rozbije się emulsję i rozdzieli fazę tłuszczową od fazy wodnej. Masło wypada z tej mieszaniny i zbiera się je po prostu. Jeśli masz silny mikser możesz spróbować sam zrobić w domu masło. Kup śmietanę słodką 40% i ubijaj.

Margaryna jest produktem zupełnie syntetycznym, gdyż dodaje się do niej np. witaminy - masło uzyskane tradycyjna drogą nie wymaga wzbogacania.

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 12:43 ]
Dawifd pisze:Tak utwardzane są w niklu, ale wtedy powstaja nasycone tłuszcze i wtedy można nazwać to coś masłem
A to jest skrajna głupota. Utwardzany tłuszcz rośliny to masło według Ciebie?

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 12:45 ]
Dawifd pisze:Poza tym trochę sie wystraszyłem twojego komentarza, że wolisz cholesterol od jak to określiłaś metali ciężkich,
Widzisz. cholesterol jest niezbędny do zachowania ciągłości błon komórkowych - organizm nie jest w stanie się bez nie obyć, więc Twoje zdziwienie do wcześniejszej wypowiedzi jest bezzasadne.

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 12:46 ]
Dawifd pisze:Poza tym, nikiel nie rozpszcza się w tluszczach
Ale to nie ma nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: marzenka »

JakubikF pisze:Dawifd napisał/a:
Poza tym, nikiel nie rozpszcza się w tluszczach

Ale to nie ma nic do rzeczy.
Właśnie, część tych katalizatorów po prostu w margarynie zostaje. Nigdy nie jest tak, że wyeliminuje się wszystkie cząsteczki metali ciężkich. To jest nieekonomiczne, gdyby tak się stało, to proces produkcji margaryny byłby bardzo kosztowny, i w efekcie margaryna byłaby
droższa niż masło ]

A ludzie kupują margarynę w większości nie dlatego, że im smakuje, czy że jest niby zdrowsza (choć wcale nie jest ) ale dlatego, że jest tańsza po prostu - taka kilogramowa Delma np. kosztuje tyle co kostka dobrego masła (czyli coś około 4 złotych ).
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Dawifd »

JakubikF pisze: [ Dodano: Pią Cze 12, 2009 12:43 ]
Dawifd pisze:Tak utwardzane są w niklu, ale wtedy powstaja nasycone tłuszcze i wtedy można nazwać to coś masłem
A to jest skrajna głupota. Utwardzany tłuszcz rośliny to masło według Ciebie?
1.) Częsciowo tak.
Oleinian gliceryny utwardzany wodorem (katalizatory niklowe) przeksztalca się w stearynian gliceryny, czyli związek nasycony.
Związki nasycone znajdują się głównie w oranizmie zwierzęcym, a nienasycone w roślinnym. Tak przynajmniej twierdzi moja nauczycielka od biologii.
Czyli można takowe coś częsciowo masłem nazwać można.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: yeast »

Dawifd pisze:Tak utwardzane są w niklu, ale wtedy powstaja nasycone tłuszcze i wtedy można nazwać to coś masłem
Masla sie nie utwardza, utwardza sie margaryne, bo robi ja sie z olejow roslinnych. Jedno z drugim ma niewiele wspolnego.

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 13:48 ]
Dawifd pisze:Czyli można takowe coś częsciowo masłem nazwać można.
Nie, nie mozna.
sui
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2008, o 14:16

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: sui »

Biorąc pod uwagę tak duże różnice zdań, ja zawsze wybieram margarynę z masłem Wiem, że może nie jest tam wiele masła, ale mimo wszystko mi smakuje
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Korczaszko »

fimona pisze:a najlepiej jak mama zrobi ze smietany tzn maszynka zrobi ale to tez trzeba troche swojego wkladu pracy
mleko świeżo od krowy do słoika 5litrowego, bujasz nim i po 0,5 h zaczyna się wytrącać masło a bujanie swietna sprawa

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 15:11 ]
chociaz to moze nie bylo swieze mleko a jakas sietanka zebrana ale bujalo sie, bujalo
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: fimona »

u, Korczaszkowa, to podziwiam =D ja sie w takie cos nie bawie wole wlac smietane do maszynki i w ciagu kilku minut jest maslo potem jakiąs trawe sie dorzuci i jest maslo ziolowe!

ale naprawde gratuluje i podziwiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Masło czy margaryna?

Post autor: Korczaszko »

głęboka wieś na wschodzie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości