Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
xRoberto
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:30

Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: xRoberto »

Witam.
We wrześniu idę do 3 klasy LO dla dorosłych (miałem teraz rok przerwy z powodów zdrowotnych). Niestety z matematyki jestem słaby, a nauczyciel jest do. niczego. Nie nie rozumiem, a jak chcę dopytać, to nigdy nie miał czasu, żeby tłumaczyć.
Generalnie wszystko sprowadza się do tego, że zaczynam naukę właściwie od zera. Nie mam książek (jedyne co to repetytorium Grega Matura na 100%"), notatki z lekcji się nie nadają do niczego więc nawet nie biorę ich pod uwagę.
Z jakich książek/stron internetowych korzystać? Czy kupić jakiś podręcznik/repetytorium? Oczywiście będę również rozwiązywał arkusze maturalne z cke.
Niestety zakup drogich pozycji w nieokreślonej ilości odpada, bo finansowo klapa

Chcę się dostać na medycynę i satysfakcjonowałby mnie wynik na poziomie minimum 85-90%. Wiem, że to bardzo ambitnie, ale co poradzić. Skoro matematyka jest obowiązkowa to wolę nad nią się bardziej pomęczyć niż dodatkowo tracić czas na chemię czy fizykę, z których też leżę.

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: Nitrogenium32 »

xRoberto pisze:Chcę się dostać na medycynę i satysfakcjonowałby mnie wynik na poziomie minimum 85-90%. Wiem, że to bardzo ambitnie, ale co poradzić. Skoro matematyka jest obowiązkowa to wolę nad nią się bardziej pomęczyć niż dodatkowo tracić czas na chemię czy fizykę, z których też leżę.
A czy przypadkiem chemia nie jest obowiązkowa na medycynę? Trzeba się przede wszystkim skupić na biologii i chemii, a nie na matematyce. Bez dobrego wyniku z chemii w życiu się nie dostaniesz.

Ze swojej strony mogę polecić podręczniki i zbiory pana dra Krzysztofa Kłaczkowa (wyd. Pazdro), obecnie już niestety nie są na rynku, bo były do starej podstawy programowej. Dobrym zbiorem jest też zbiór Kiełbasy, ale ja osobiście z niego nie korzystałem.

Ale ciągle się zastanawiam, po co ta matematyka na lekarski, skoro tam wcale nie ma tej matematyki. Już bardziej na farmację przydałoby się rozszerzenie z matmy.
xRoberto
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:30

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: xRoberto »

Tam gdzie chcę składać liczą się punkty z 2 przedmiotów do wyboru z 4. Czyli matematyka, biologia, fizyka, chemia.
Skoro to mają być 2 przedmioty, to uznałem że skoro matematyka jest i tak obowiązkowa to się na niej skupię i oczywiście dodatkowo na biologii, bo to chyba samo przez się rozumie, że jeśli medycyna to biologia.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: Razar »

Matmy rozszerzonej nauczyłem się sam w domu bez korków z podstawą w szkole w 6 miesięcy, więc można. Korzystałem z książek do rozszerzenia państwa Kurczab (wyd. Pazdro). 3 podręczniki i 3 zbiory i tylko tyle.

xRoberto
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:30

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: xRoberto »

Ok, w takim razie będę musiał się w nie zaopatrzeć i brać się do roboty. Dziękuję za odpowiedź
xRoberto
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:30

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: xRoberto »

Ok, w takim razie będę musiał się w nie zaopatrzeć i brać się do roboty. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: Mårran »

Powodzenia! Jeśli masz jakiekolwiek, choćby minimalne, predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych, a do tego popracujesz, to w rok spokojnie dasz radę.
Pani Buka
Medyk 300

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: Medyk 300 »

Kiedy skończyłeś szkołę, że zabierasz się za matematykę rozszerzoną?
To jest możliwe się nauczyć, życzę Ci powodzenia.
Tylko trzeba być wytrwałym i systematycznym.
Kiedy inni idą na piwo, Ty liczysz delte
Kiedy inni idą do klubu potańczyć, Ty liczysz funkcje kwadratową.

xRoberto
Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:30

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: xRoberto »

Niestety predyspozycji nie mam, ale jestem wytrwały i mam konkretny cel przed sobą, który chcę osiągnąć
Szkoły jeszcze nie skończyłem. Skończyłem 2 klasę rok temu i musiałem przerwać. We wrześniu wracam do 3 klasy i w maju matura
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: ryniofit8000 »

Matma rozszerzona nowej podstawy programowej ponoć jest sporo cięższa. Osobiście uważam, że najłatwiejszą maturą z tych 4 do wyboru jest chemia.
arnagorn
Posty: 33
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:27

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: arnagorn »

Zdawałem matme w poniedziałek i stwierdzam, że była bardzo skomplikowana i jak ktoś nie wpadł od razu na typ rozwiązania to lipa. Matura bardzo czasochlonna i na myślenie. Wolę chemię

Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Matematyka rozszerzona w 1 rok na medycynę

Post autor: Razar »

Racja, ostatnia matura z matematyki była strasznie pracochłonna.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości