materiały II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

materiały II rok

Post autor: Anielka »

Sprzedam materiały z II roku medycyny: książki, wydrukowane wykłady, notatki- wszystko, co potrzebne by bardzo dobrze i bezpoprawkowo przejść przez II rok Dokładne informacje na temat materiałów dla zainteresowanych prześlę na priv.
degra
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2011, o 21:55

Re: materiały II rok

Post autor: degra »

Korzystając z okazji, by nie dublować postów :
mam do sprzedania nowiutką biochemię Bańkowskiego, wyd. II 2013 – nowe, ksero

Gorąco zachęcam do kupna!:)
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: materiały II rok

Post autor: photoshopek »

A tak ogólnie to jakie książki przydają się na II roku?
Tzn. z jakich najczęściej korzystają studenci? Ganong czy duży Traczyk?
degra
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2011, o 21:55

Re: materiały II rok

Post autor: degra »

Postaram się streścić :
Fizjologia - konieczny jest duży i mały Traczyk. Ganonga nie miałam, ani razu nie czułam potrzeby korzystania z niego. Natomiast bez dwóch pierwszych pozycji bym się nie obeszła. Na egzaminie wchodzi giełda.
Patofizjologia - wykłady + giełda całkowicie wystarczą.
Biochemia - niby preferowany jest Harper, ale ja z niego mało co potrafiłam zrozumieć. Do zdania potrzebny jest Bańkowski + wykłady, na upartego druga opcja wystarczy. Jeżeli potrzebne są jakieś szczegóły to krąży pdf ze Stryerem, który jest ok.
Etyka - dostępny pdf Szewczyka, krąży opracowanie (marne), ale da się z nim zdać nawet na 4 przy dobrej wyobraźni i fantazji.
Historia medycyny, socjologia, prawo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne - nic
Biologia molekularna - może przydać się Drewa do zrobienia prezentacji, ale to też niekoniecznie. Na zaliczenie uczysz się z zebranych prezentacji od różnych grup i jest git.
LNMK - potrzebujesz skryptu i giełdy.
Biostatystyka - prezentacje, ale najwięcej dają przerobione giełdy. Tak naprawdę wszystko co tutaj mamy to giełdy, reszta to czarna magia.
Psychologia - asystenci dają do skserowania obowiązujące rozdziały, a i tak na zaliczeniu jest test z dwoma wersjami.
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości