Matma podstawowa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tentyp4444
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2017, o 20:23

Matma podstawowa

Post autor: tentyp4444 »

Czy można się dostać na WUM z rozszerzeniem z biologii i chemii i matmą podstawową (w założeniu, że wszystkie byłyby na około 90%)? Proszę o odpowiedź, szczególnie osoby, które znają takie przypadki?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matma podstawowa

Post autor: Nitrogenium32 »

4 osoby z mojej klasy dostały się na WUM (lek, lek-dent), a nikt z nas nie rozszerzał matematyki, więc owszem, da się. Tyle że to osoby, które napisały maturę naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Dlatego też jeśli ktoś nie rozszerza matematyki i chce iść na WUM, powinien napisać maturę podstawową z matematyki na 100% (żaden problem) i cisnąć biologię i chemię tak, żeby mieć co najmniej 85-90% z matur.
tentyp4444
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2017, o 20:23

Re: Matma podstawowa

Post autor: tentyp4444 »

A czy uważasz, że z rozszerzeniem byłoby dużo łatwiej? Wiele osób tak twierdzi, a ja się dziwię, bo biologia i chemia są naprawdę ciężkie do napisania na ponad 90%, a jeszcze mieć do tego matmę rozszerzoną. w dodatku 100% podstawy (możliwe do osiągnięcia) jest równe 70% rozszerzenia (to już nie jest takie łatwe z tego co wiem, znam osoby, które po 3 latch nauki tylko matmy i fizyki rozszerzonych miały raptem 80% z tej matematyki). Mógłbyś mi wytłumaczyć ten paradoks"?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matma podstawowa

Post autor: Nitrogenium32 »

Im więcej ktoś sobie bierze egzaminów maturalnych, tym słabiej się do nich przygotuje, bo się rozdrabnia na kilka przedmiotów. Dlatego też najlepiej napisać bardzo dobrze biologię i chemię, a matematykę podstawową na 100%.
tentyp4444
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2017, o 20:23

Re: Matma podstawowa

Post autor: tentyp4444 »

Bardzo dziękuję za pomoc &#128513
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości