Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura 2012

Post autor: julia.....:):) »

elkon, to masz tempo .Jeszcze masz czas do matury się uczy w trzeciej klasie W pierwszej i drugiej ucz się systematycznie a ferie to są od odpoczynku
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: Matura 2012

Post autor: elkon »

wiesz co Julia. przepieprzyłam 3 lata gimnazjum na fuckaniu systemu". mam fajne wspomnienia, świetnych ludzi poznałam, ale mimo 93/100 punktach na egzaminie gimnazjalnym i potem dostaniu się do wymarzonego LO to ciągle musze sobie coś udowadniać. z chemii nie mam żadnych zaległości, robię wszystko na bieżąco - ale na biologię (szczególnie przy moim dosyć intensywnym koncertowym życiu) musze poświęcać więcej czasu, więc chcę ponadrabiać, żeby w 3 klasie nie musieć uczyć się wszystkiego od nowa.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

elkon pisze:a ja jestem rok od Was młodsza {matura2013 pozdrawia}} a mimo wszystko już zaczynam intensywnie się przygotowywać. póki co mam zamiar przez ferie powtórzyć to co do tej pory miałam na lekcjach biologii, bo na semestr niestety ledwie trzy. a podobno większość na maturze to pierwsza klasa - przynajmniej moja pani profesor tak marudzi.
Mi się wydaje, że raczej większość jest w 2 klasie.
Na twoim miejscu poszerzałbym wiadomości.
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: Matura 2012

Post autor: elkon »

ja właśnie byłam pewna, że jest więcej człowieka na maturze. a tu moja biologica przedstawia swoje skomplikowane dedukcje, że skoro kiedyś tam było coś tam to my na sto pro będziemy miec większość 1 klasy.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

2 klasa to nie tylko człowiek jest jeszcze metabolizm, komórka, fizjologia roślin, doświadczenia itd (przynajmniej u mnie), a to są ważne pod względem matury rozdziały.
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: Matura 2012

Post autor: Maggda_W »

u mnie np w pierwszej kalsie byla komorka i czlowiek
druga klasa konczylismy czlowieka genetyka ekologia trzecia klasa zoologia i botanika
Awatar użytkownika
takahiro
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, o 18:37

Re: Matura 2012

Post autor: takahiro »

Moja nauczycielka wzięła z nami w I klasie komórkę, wirusy bakterie protisty itp, grzyby, rośliny. Teraz w II zrobiliśmy metabolizm i jesteśmy w połowie człowieka. Na III zostanie nam ekologia, ochrona, genetyka i chyba tyle. Mi tam taki rozkład materiału odpowiada.
Co prawda z I klasy z komórki pamiętam dość sporo, ale z systematyki już nic. ech szykuje się ciężka powtórka.
A te kursy o których piszecie naprawdę pomagają? bo sam zastanawiam się czy od kwietnia nie zapisać się na biologię żeby w miarę systematycznie wszystko powtarzać ale albo źle przeczytałem albo płaci się za cały rok z góry a to trochę dużo. Także jak myślicie opłaca się na tą biologię czy może lepiej na te kursy z chemii?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2012

Post autor: Collo »

takahiro pisze:Co prawda z I klasy z komórki pamiętam dość sporo, ale z systematyki już nic. ech szykuje się ciężka powtórka.
Systematyka nie jest wymagana na maturze
takahiro pisze:Moja nauczycielka wzięła z nami w I klasie komórkę, wirusy bakterie protisty itp, grzyby, rośliny. Teraz w II zrobiliśmy metabolizm i jesteśmy w połowie człowieka. Na III zostanie nam ekologia, ochrona, genetyka i chyba tyle. Mi tam taki rozkład materiału odpowiada.


A gdzie zwierzęta?
Ja wczoraj miałem owady i dowiedziałem się, że poczwarka to po łacinie pupa
takahiro pisze:A te kursy o których piszecie naprawdę pomagają? bo sam zastanawiam się czy od kwietnia nie zapisać się na biologię żeby w miarę systematycznie wszystko powtarzać ale albo źle przeczytałem albo płaci się za cały rok z góry a to trochę dużo. Także jak myślicie opłaca się na tą biologię czy może lepiej na te kursy z chemii?
Jak wszystko rozumiesz, to nie widzę potrzeby zapisywania się na jakiekolwiek kursy. Samemu można wszystko powtarzać i chyba lepiej zacząć od 3 klasy, bo to co powtórzysz w tym kwietniu, pewnie zapomnisz do maja
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Matura 2012

Post autor: biologiczka_6 »

ej nie przejmujcie się aż tak maturą ,mamy jeszcze szmat czasu by się dobrze przygotować.Ja jestem w drugiej klasie a przerobiliśmy dopiero :zwierzaki,rośliny i tkwimy w metabolizmie.Nie ruszyliśmy :ekologii,człowieka,tkanek zwierzęcych .
Awatar użytkownika
takahiro
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, o 18:37

Re: Matura 2012

Post autor: takahiro »

[at] zapomniałem o zoologii, też była w I klasie. Nie jest wymagana? O proszę, nawet nie wiedziałem. Ale przez nie jest wymagana masz na myśli że przynależność systematyczna a nie jakieś właściwości czy zastosowania tak?
A swoją drogą czytałem gdzieś, że podobno (ale to były bardzo duże PODOBNO) od następnego roku UJ będzie szykował się do wycofywania tej matmy. możliwe?
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Matura 2012

Post autor: Gajek »

Z tym niewymagana to trochę nad wyraz powiedziane, bo może nie jest wymagana ale informacje które w niej znajdziecie się przydadzą na maturze. Np. zadanie z przechowywaniem krwi w wolach pijawek z udziałem hirudyny
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2012

Post autor: Collo »

Gajek pisze:Z tym niewymagana to trochę nad wyraz powiedziane, bo może nie jest wymagana ale informacje które w niej znajdziecie się przydadzą na maturze. Np. zadanie z przechowywaniem krwi w wolach pijawek z udziałem hirudyny
O hirudinie już napisałem w jednym temacie:
Colloportus pisze:Systematyka nie jest wymagana, ale w tym przegląd i znaczenie oprócz systematyki jest właśnie znaczenie, czyli np. z tego możesz się dowiedzieć gdzie wykorzystywane są pijawki, co to jest hirudina itp. itd.
Mi chodziło o czystą systematykę taką jak np. te wszystkie podziały protistów na kilkanaście grup )
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

Hej, ja też maturzysta 12
Zdaję bio, chem, fiz (wszystko na R).
w ogóle, to pocieszyliście mnie, że większość też zdaje fizykę R a nie matematykę. bo ost. słyszałem że fizykę wycofują na rzecz matematyki. ale jak wszyscy zdaja Fiz PR. tzn ze jednak fizyka się liczy
ja wybieram się na lekarski do Łodzi (bo w niej mieszkam XD).
Podręczniki operon:)
w I klasie przerobiliśmy cały (bakterie, wirusy, zwierzatka, rosliny) prócz ekologii.
Aktualnie robimy układ oddechowy także jesteśmy trochę w tyle
Chemia w naszym LO jest cudowna także nie obawiam się o nią.
Gorzej z fizyką XD chciałbym w 3 klasie wziąć korki, ale nie znam dobrego korepetytora który nie bierze więcej niż 30zł/1h./
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości