Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Matura 2012

Post autor: any_way »

D0KT0REK pisze:Aktualnie robimy układ oddechowy także jesteśmy trochę w tyle
Pocieszę Cię, że my jesteśmy w połowie ukł. pokarmowego. Już chyba nie można być bardziej opóźnionym
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura 2012

Post autor: Stalowy »

takahiro pisze:[at] zapomniałem o zoologii, też była w I klasie. Nie jest wymagana? O proszę, nawet nie wiedziałem. Ale przez nie jest wymagana masz na myśli że przynależność systematyczna a nie jakieś właściwości czy zastosowania tak?
A swoją drogą czytałem gdzieś, że podobno (ale to były bardzo duże PODOBNO) od następnego roku UJ będzie szykował się do wycofywania tej matmy. możliwe?
"Nie wymagana to za dużo powiedziane - często powtarzanym pytaniem jest to o podział roślin wyższych (okrytonasienne, nagonasienne itd.). Warto wiedzieć co jest iglaste, a co liściaste. Dobrze też wiedzieć który zwierzak czym jest - ssakiem, ptakiem, czy robakiem

Nie trzeba jednak, jak wspomniał Collo, umieć tej całej systematyki - protistów, owadów i innych pierdół. Niemniej wydaje mi się (poprawcie, jeśli biofizyka zeżarła mi mózg i się mylę), że trzeba wiedzieć jak wygląda klasyfikacja systematyczna - grupa, podgrupa itd. Gdzieś pamiętam, że rozwiązywałem zadanie, gdzie była podana drabina systematyczna i trzeba było tam określać co jest grupą, a co gatunkiem itp.

Ponadto pamiętajcie o cyklach kilku pasożytów (zarodziec malarii, tasiemce itd.) - to też jest ulubiony wręcz temat maturalny starych, siwobrodych gentlemanów z komisji
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

any_way pisze:
D0KT0REK pisze:Aktualnie robimy układ oddechowy także jesteśmy trochę w tyle
Pocieszę Cię, że my jesteśmy w połowie ukł. pokarmowego. Już chyba nie można być bardziej opóźnionym
Ja tak samo, ale nie jestem opóźniony w materiale, a wręcz idziemy stosunkowo szybko. Wszystko zależy od rozłożenia godzin w liceum.


Mi się wydaje, że trzeba znać przykłady różnych organizmów i umieć określić ich gatunek i grupę.

Na pewno nie trzeba wiedzieć jacy są przodkowie danego organizmu sprzed 10tys lat i nazw łacińskich, tylko w miarę się orientować co to gad, płaz i umieć odróżnić ich budowę.

btw Stalowiontko_5, widzę, że nie jesteś zbytnio ambitny, bo nie uwzględniłeś religii PR na liście zdawanych przedmiotów Jeżeli wybierasz się na WUM, to możesz mieć z tego powodu duże problemy z dostaniem się. /
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2012

Post autor: Collo »

woicieh pisze: btw Stalowiontko_5, widzę, że nie jesteś zbytnio ambitny, bo nie uwzględniłeś religii PR na liście zdawanych przedmiotów Jeżeli wybierasz się na WUM, to możesz mieć z tego powodu duże problemy z dostaniem się. /
Stalowiontko_5 a wiedza o tańcu PR? Bez niej się nie dostaniesz!
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

any_way - a ile macie biologii w trzyletnim cykluP? my co roku 3 w tygodniu podobno to minimum na rozszerzenie:P

Stalowiontko_5 - a ty chyba poprawiasz maturę?:P jakie miałeś wyniki w tamtym roku i gdzie planujesz się dostaćP?
I czemu akurat wybraliście rok 2017 z kogo się nabijacie:P?

co do systematyki do nie trawię wiedzy o roślinkach. które żyły kiedyś tam .lt paproci, itd< nuuda
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

D0KT0REK, jak to gdzie? do wafki?
Miał coś koło 97% z każdego, ale przy ujemnych punktach za małe powołanie niestety mu zabrakło. Czemu 2017? Wiem, że to optymistyczna wersja, ale jak sie nie uda to można i w 2018 i 2019 próbować.
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Matura 2012

Post autor: Remek »

Jakby nie było, ja też piszę maturę w 2012 roku, będę pisał biologie, chemię i angielski na rozszerzenie wymogi to 2x ponad 90 i 1x ponad 80 przynajmniej w Manchesterze, gdzie jeszcze poza Manchesterem złożę papiery, to nie wiem, może Oxford?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Matura 2012

Post autor: Zielona cytryna »

Remek, pfii to nic przy WUMie
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Matura 2012

Post autor: paaula »

Remek pisze:poza Manchesterem złożę papiery, to nie wiem, może Oxford?
Jeszcze jest Hogwart do wyboru
Awatar użytkownika
blackup12
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2009, o 13:42

Re: Matura 2012

Post autor: blackup12 »

Ale po co sie uczyć do matury? Przecież w 2012 koniec świata będzie
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: Matura 2012

Post autor: elkon »

paula0809 pisze:
Remek pisze:poza Manchesterem złożę papiery, to nie wiem, może Oxford?
Jeszcze jest Hogwart do wyboru
Na Hogwart trzeba maturę z religii rozszerozną. Nie wiadomo czy podoła.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura 2012

Post autor: wojtak »

Dobra dobra, Wy sobie odpoczywajcie, a ja będę miał mniej rywali do pokonania na uczelni -)
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Remek pisze:Jakby nie było, ja też piszę maturę w 2012 roku, będę pisał biologie, chemię i angielski na rozszerzenie wymogi to 2x ponad 90 i 1x ponad 80 przynajmniej w Manchesterze, gdzie jeszcze poza Manchesterem złożę papiery, to nie wiem, może Oxford?
Jak na medycynę to chyba lepiej cambridge, poza tym skąd wiesz jakiego dostaniesz offera?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości