Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: randomlogin »

OK, CMUJ (moje podworko, to znam ceny, innych mi sie nie chce sprawdzac teraz) - 24tys/rok niestacjonarych. Do niedawna bylo 18tys/rok. Rok studiow stacjonarnych kosztuje ministerstwo 25tys. wg ostatnich danych jakie widzialem. Tak, mam swiadomosc, ze akurat Krakow jest tani i na innych uczelniach niestacjo wychodzi drozej - wiec po podwyzkach przekracza zapewne to 25tys., ale to dlatego, ze realny koszt studiow po zmianie programu wzrosl - o podniesieniu poziomu finansowania tych studiow z ministerstwa tez sie juz mowi, bo 25tys. okazuje sie zwyczajnie byc za malo - po prostu to chwile potrwa, a ceny niestacjo uczelnie mogly podniesc od razu. Zreszta nawet jesli cena przekracza te 25tys., to nie o jakies zawrotne kwoty zwykle - nie o takie, jakie ludzie sobie wyobrazaja na pewno.
I tak, jest to offtopic - prosze o wybaczenie, ale nie pierwszy i nie ostatni na tym forum, a warto pewne rzeczy demitologizowac IMO.
Awatar użytkownika
smerfetka
Posty: 80
Rejestracja: 11 mar 2013, o 16:06

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: smerfetka »

Kto idzie na stome do Poznania?
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: mimbla00 »

smerfetka pisze:Kto idzie na stome do Poznania?
Ja
orsay
Posty: 44
Rejestracja: 7 sie 2012, o 08:45

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: orsay »

Można odświeżyć temat?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Argentum »

Glina pisze:Czy ma ktoś Tydzień po tygodniu z chemii (Zielona Sowa) ?
Nie zgadzam się z odpowiedzią w jednym zadaniu. Mogłby ktos to sprawdzić?
Zadanie 10, strona 121. Tydzień 15 - Podstawy termochemii.

Odpowiedź z książki to - 193,596kJ/mol
mnie wychodzi: - 668,466 kJ/mol.


Zadanie dla osób nie mających książki:
Oblicz entalpię tworzenia glicerolu:
6 C + 8 H2 + 3 O2 2 C3H5(OH)3

na podstawie entalpii następujących reakcji:
[1] C + O2 CO2
[2] 2 H2O + O2 2 H2O
[3] 3 CO2 + 4 H2O C3H5(OH)3 + 3,5 O2

[1] delta H1 = - 393,51 kJ/mol CO2
[2] delta H2 = - 285,834 kJ/mol H2O
[3] delta H3 = 1655,4 kJ/mol C3H5(OH)3
Ja mam ten zbiór, szukałem odpowiedzi i trafiłem tutaj.

Przejrzałem wątek, wychodzi na to, że wszyscy mają źle, tylko ja mam dobrze.

-96,798kj/mol (w odp 2x więcej)
Pytają o entalpię tworzenia, w równaniu haczyk, więc trzeba podzielić na dwa. Błąd w odpowiedziach według mnie. JAk to jest z tym zadaniem?d
pesel

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: pesel »

Argentum pisze:Przejrzałem wątek, wychodzi na to, że wszyscy mają źle, tylko ja mam dobrze.

-96,798kj/mol (w odp 2x więcej)
Pytają o entalpię tworzenia, w równaniu haczyk, więc trzeba podzielić na dwa. Błąd w odpowiedziach według mnie. Jak to jest z tym zadaniem?d
Ta druga reakcja to rozumiem synteza wody (dwóch moli wody), czyli entalpia tej reakcji - 285,834 kJ/mol H2O * 2 mole H2O= 571.668 kJ. Pokaż ja wyszło Ci -96,798kJ/mol.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Argentum »

pesel pisze:
Argentum pisze:Przejrzałem wątek, wychodzi na to, że wszyscy mają źle, tylko ja mam dobrze.

-96,798kj/mol (w odp 2x więcej)
Pytają o entalpię tworzenia, w równaniu haczyk, więc trzeba podzielić na dwa. Błąd w odpowiedziach według mnie. Jak to jest z tym zadaniem?d
Ta druga reakcja to rozumiem synteza wody (dwóch moli wody), czyli entalpia tej reakcji - 285,834 kJ/mol H2O * 2 mole H2O= 571.668 kJ. Pokaż ja wyszło Ci -96,798kJ/mol.
Jednak 668,466 Rzeczywiście nie pomnożyłem 4x HtwH20

Bardziej ufam Tuskowi i Kopaczowej, niż zbiorowi tydzień po tygodniu z zielonej sowy, zatem podejrzliwie podchodzę do każdego zadania, jakie serwuje mi pan Kaczmarek

To już chyba 50 błąd w odpowiedziach d Jak można wypuścić takiego gniota?
Selenus

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Selenus »

Myślę, że jesteś na dobrej drodze. ale aby lepiej poruszać się w tym środowisku, konieczne jest uzupełnienie słownictwa w tak profesjonalnym przedmiocie, ponieważ bez znajomości terminów nie można uciec. Myślę, że mógłbym doradzić chemię w Warszawie z korepetytorem , wtedy może okazać się przydatny duży wybór lekcji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości