Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

Witajcie!
Pytanie jak w temacie. Czy ktoś z was planuje zdawać przyszłoroczną maturę mając więcej niż 18/19 lat?
Pomyślałam, że fajnie byłoby założyć taki wątek (ku pokrzepieniu serc) dla staruszków zdających maturę w 2013, podzielić się doświadczeniami no i ogólnie wspierać w kryzysowych sytuacjach

Ja mam 23 lata i w 2013 mam nadzieję dostać się na kierunek lekarski. Obecnie pracuję i odkładam pieniążki bo wiadomo, realizacja marzeń tania nie jest Mam jakieś tam swoje obawy ale odkąd pamiętam chciałam być lekarzem. no więc spróbuję, co mi tam

Mam nadzieję, że znajdzie się choć kilka takich osób, bo zawsze miło komuś się wygadać a wiadomo, że najlepiej zrozumie nas osoba, która jest w podobnej sytuacji.
christofanow
Posty: 34
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:17

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: christofanow »

Witaj!

Również będę startował w 2013 i również nie będzie to moja pierwsza matura .

Co będziesz zdawać chemię, biologię, fizykę? Podstawy czy rozszerzenie? Ja mało ambitnie mam zamiar napisać chemię podstawę na powiedzmy 70%. Sonduję cały czas (ucząc się samemu) czy dam radę przygotować się do matmy R.
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

Biologia i chemia rozszerzone a fizykę to raczej sobie odpuszczę, z tego co wiem nie wszędzie jest wymagana.
Myślę, że jak poświęci się troszkę czasu to z każdego przedmiotu można się przygotować samemu (mam nadzieję bo ja chemii też uczę się sama ).
A można zapytać co planujesz po maturze? Jaki kierunek?
christofanow
Posty: 34
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:17

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: christofanow »

Ja uczę się do matmy R i łatwo mi to nie przychodzi ale będę próbował .
Planuję inżynieria biomedyczna lub inżynieria chemiczną i procesową ale jeśli dobrze napisałbym tę chemię i matmę to może nawet nad farmacją bym pomyślał bo temat mnie interesuje .

Hehe, jako, że uczysz się chemii R to liczę na drobną pomoc w razie problemów dla piszącego podstawę .
Ostatnio zmieniony 5 lip 2012, o 12:53 przez christofanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Flavia »

Starszaki.nie wiem czy się załapię, bo ja w przyszłym roku będę miała 20 lat

christofanow Podstawa jest naprawdę łatwa, spokojnie wyciągniesz ponad 90%, jak się przyłożysz. Do R spokojnie się przygotujesz, wiem, bo mówię o sobie, skoro w miesiąc nauki wyciągnęłam prawie 70% z R. Wystarczy kupić podręczniki, uczyć się robić zadania. Jeśli z pewnymi działami możesz mieć problem, to zawsze możesz zapytać korepetytora lub na forum-na biologu albo takim typowo chemicznym. Ludzie Ci pomogą.

Ja bd zdawać R biol i chemię. Myślałam o podstawie z fizyki, ale widzę, że raczej nie bd mi już potrzebna, więc skupię się na matematyce. Wstyd przyznać, ale miałam zagrożenie z tego przedmiotu w tym roku ++
Marthha91
Posty: 10
Rejestracja: 5 lip 2012, o 12:46

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Marthha91 »

Hej, świetny wątek! bardzo się cieszę, że powstał

Również w przyszłym roku będę pisać maturę z biologii, chemii oraz być może fizyki P, mój cel lekarski.
Aktualnie mam 21, więc na medycynę będę startować mając 22 lata, niekiedy zastanawiam się czy nie jest za pózno? co prawda mogę sobie pozwolić na te studia pod względem finansowym, ale martwi mnie trochę ten wiek

dzikatruskawka a Ty studiujesz? czy może już skończyłaś?
christofanow
Posty: 34
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:17

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: christofanow »

Flavia - ja mam spore problemy z motywacją. Matematykę R chciałem już pisać trzy lata temu ale po zakupieniu kilku podręczników, zbiorów zadań, zapisaniu do zakładek wielu stron dt. matematyki - nie zdołałem odnaleźć czasu na matmę i w zasadzie obudziłem się w okolicach maja.

Chemie miałem ostatni raz chyba pięć lat temu więc łatwo nie będzie. Jednakże czytając i pytając na tym forum - jednak chemia podstawowa jest do zrobienia - spróbuję .

[at] - co ma wiek do tego? Sądzisz, że po 22 roku życia zdolności poznawcze drastycznie spadają? Znam kilku ludzi, którzy szli na studia nawet po 40 roku życia i sobie poradzili jak inni . Poza tym sobie wypraszam ja się czuję w pełni zdolny do nauki pomimo takiego jak Twój wieku .
Ostatnio zmieniony 5 lip 2012, o 13:03 przez christofanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Acetylo »

christofanow pisze:Ja uczę się do matmy R i łatwo mi to nie przychodzi ale będę próbował .
Planuję inżynieria biomedyczna lub inżynieria chemiczną i procesową ale jeśli dobrze napisałbym tę chemię i matmę to może nawet nad farmacją bym pomyślał bo temat mnie interesuje .

Hehe, jako, że uczysz się chemii R to liczę na drobną pomoc w razie problemów dla piszącego podstawę .
Na farmacje trzeba chemia R biologia R
christofanow
Posty: 34
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:17

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: christofanow »

Acetylo pisze:
christofanow pisze:Ja uczę się do matmy R i łatwo mi to nie przychodzi ale będę próbował .
Planuję inżynieria biomedyczna lub inżynieria chemiczną i procesową ale jeśli dobrze napisałbym tę chemię i matmę to może nawet nad farmacją bym pomyślał bo temat mnie interesuje .

Hehe, jako, że uczysz się chemii R to liczę na drobną pomoc w razie problemów dla piszącego podstawę .
Na farmacje trzeba chemia R biologia R
Miałem bardziej na myśli kiedyś hen hen, za kilka lat.. Dokładnie za rok - jeszcze do matury mógłbym podejść w celu zdania R[Chemia, Biologia].
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

Fajnie, że coraz nas więcej
christofanow - u mnie też są problemy z motywacją no ale trudno, trzeba trochę fałdek przysiąść żeby efekty były. Poświęcimy ten rok na wkuwanie i za rok o tej porze będziemy opijać nowe studia
Marthha91 - OMG! Ty mni nawet nie pisz, że jesteś za stara, bo ja przy tobie to jestem babcia-emerytka Studia skończyłam, uzyskując tytuł licencja pielęgniarstwa a jako, że mgr nie widzę sensu na razie zaczynać, tak więc obecnie pracuję jako piguła
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: micra »

Witam:)
Ja również zdaję maturę za rok z przedmiotów biologia, chemia PR i niemiecki PR poprawiam (64% mnie nie zadowala). Jestem tegoroczną maturzystką ale pierwszy raz będę pisać biologię i chemię. Mam pewne obawy czy w ogóle poradzę sobie z nauką od zera.
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

micra - co tam se nie poradzisz, dasz radę Mamy cały rok na naukę, więc nic tylko dobrze rozplanować i jazda.
Marthha91
Posty: 10
Rejestracja: 5 lip 2012, o 12:46

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Marthha91 »

Słuchajcie macie już skompletowane książki do nauki?
Moja wiedza z przedmiotów które zamierzam zdawać jest raczej na marny poziomie, dlatego też już prawie od miesiąca siedzę w książkach, nauka nie sprawia mi problemu, motywacja jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości