Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: czytowazne »

Lenka07 pisze:Hejka wszystkim ! nie wiem czy oglądaliście już przykładową nową maturę ze strony CKE. Powiem wam, że praktycznie większość zadań jest na logiczne myślenie. Może znacie jakieś książki, które ćwiczą tego typu zadania ?
Wydaje mi się, że to wszystko są zadania z poprzednich matur P

Co do książek - vademecum nie polecam, zawsze miałam wrażenie, że tam jest za mało wszystkiego. Ja się przygotowywałam z Operonu i Nowej Ery, ale dużo pozytywnych opinii słyszałam o WSiPie. Chociaż nie wiem jak to się teraz ma do nowego programu.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Seeba »

WSiP oferuje na razie tylko książki do starej podstawy programowej.
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Ilendil »

Witam,

od siebie mogę dodać, iż miałem (mam) do czynienia ze wszystkimi wyżej wymienionymi książkami. Zbiory witowskiego już kończę, na co dzień uczę się z operonu (jako podstawa) oraz nowej ery (niektóre działy są bardziej czytelne dla mnie w tej książce niż w operonie i vice versa). Do rozszerzenia dokupiłem sobie na zalecenie korepetytorki Biologię Campbella - ponad 1200 stron A4 czystej wiedzy (natomiast zdarzają się błędy w tłumaczniu). Człowiek w Campbellu jest świetnie zdrobiony, wiele dodatkowych rzeczy można się dowiedzieć, natomiast takie działy jak botanika, zoologia moim zdaniem beznadziejnie. Polecam jednak ze względu na grafiki, które to tomisko oferuje. Teraz zabieram się powoli za trening przed maturą Bukały.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: czytowazne »

O ile się nie mylę to ten zbiór jest zlepkiem zadań maturalnych, które można znaleźć w internecie. Tu jest podzielone na działy, to na plus. Część zadań na pewno pokrywa się z Witowskim. Pewnie dołożyli zadania z matury 2013, dali nowa okładkę i gotowe. Raczej się nie opłaca kupować.

Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Ilendil »

W takim razie nie kupuję. A skąd jeszcze warto przerobić zadania? Jakieś zbiory typu 444 zadań maturalnych polecacie? Czy coś innego? Witowski mi się kończy, więc poza arkuszami warto by było coś znaleźć jeszcze.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: czytowazne »

Hm, te wszystkie zbiory są dość podobne. Ja korzystałam jeszcze z Tydzień po tygodniu do matury i zbiorów zadań wzorowanych na maturalnych np matury operonu. (nawet mogę sprzedać )

Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Ilendil »

-MatMati- pisze:Boże jak niektórzy piszą to aż się załamuje.tyle macie materiału zrobionego a ja nawet to co robimy w szkole nie nadążam samemu robić zadań ze zbiorów bo są też inne przedmioty nie wiem kiedy wy to wszystko robicie.po nocach czy jak?

Ilendil a Persone masz z biologii? To warte zakupu jako utrwalenie i poszerzenie wiedzy taki zbiór zadań z olimpiad/egzaminów na farmacje/ lekarski i zadania z matur
Akurat mam rok przerwy od nauki, ponieważ nie dostałem się na lekarski (chemia 92%, biola 60%) i poprawiam tylko biologię, w związku z czym od listopada udało mi się przerobić cały materiał. Przy takiej ilości wolnego czasu każdy by tyle zdążył zrobić :p
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: makebelieve »

Prosiłabym o pomoc co do książek z biologii.
Mam w szkole Nową Erę, dokupuję Operon i Personę i nie wiem co jeszcze. Mam Mały atlas anatomiczny Aleksandrowicza- dokupić Hosera? Bo jak czytam opinię to jest bardzo dobry ale mam tego Aleksandrowicza i nie wiem jak bardzo one się od siebie różnią. No i jakie części warto kupić z Bukały i Lewińskiego?
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: klasyk »

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że Operon jest taki sobie.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Seeba »

Podręcznik z operonu jest bardzo dobry. Może pod względem graficznym nie jest najlepszy, ale treść jest jak najbardziej w porządku.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: makebelieve »

Mi się podoba układ graficzny i generalnie jak go przejrzałam to jest spoko.
Kurczę, strasznie dużo jest tych książek i ciężko się na coś zdecydować, a nie chcę mieć 20 książek i drobnić się w każdej A już połowa 2 klasy to przydałoby się skompletować wszystko.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: Smile_Forever »

Ja tam nigdy na układ graficzny w podręcznikach nie zwracałam uwagi, koncentrowałam się na treści Operon był pierwszym podręcznikiem z którego się uczyłam, odpowiadał mi, dużo bardziej niż kolejna seria, którą poznałam, czyli WSiP (nie ukrywam, że nie byłam z niego zadowolona). Nowa Era mi też też bardzo podobałam, PWN też, chociaż ten ostatni zawiera z niektórych działów zdecydowanie za dużo szczegółów, które się nie przydają
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Matura 2015 - Biologia i Chemia - Jakie książki?

Post autor: czytowazne »

Lewinski to rozszerzona wersja operonu, jest dość stary i z tego co wiem nie ma go w regularnej sprzedaży. Ja byłam zadowolona z części poświęconej anatomii człowieka, botanice i genetyce. Nie opłacało się zagłębiać w biochemie bo podawał zdecydowanie za dużo niż trzeba było wiedzieć w lo choc tłumaczył wszystko po kolei w bardzo dosłowny sposób. Zoologi nie udało mi się nigdzie dostać, ale słyszałam, że jest niezła.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości