MATURA 2016 - opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Anka.pl
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2008, o 14:38

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Anka.pl »

Mam pytanie dotyczących literówki na maturze z biologii. Jak to z nimi jest? Czy zaliczą mi nazwę z dodatkową literą w środku (literówka), która nie zmienia sensu wypowiedzi?
flexi
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:38

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: flexi »

A jeśli o rybie i ptaku napisałam splaszczone bocznie ciało zamiast oplywowy kształt ciała ?

Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: flavien »

Moim zdaniem była bardzo nieschematyczna. Nie spotkałem się wśród dotąd rozwiązywanych arkuszy z takim naciskiem na ochronę środowiska. Łuski też były w sumie trochę nowością, ale im sprostałem. Niestety, na niektórych trudnych zadaniach poległem. No nic, zobaczymy
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: kubut »

Pisałam nową i uważam, że arkusz był dość przyjazny. Na pewno spartoliłam ostatnie zadanie z parkami wrrrr ale nie mam do siebie żalu, bo choćbym miała jeszcze dodatkowe 3 miesiące, wątpię bym poświeciła choć chwilę uwagi temu działowi Zdziwiło mnie tylko że akurat to zadanie było za 2pkt.

Flexi, nie jestem egzaminatorem, ale wydaje mi się, że byłoby ok. Ja z kolei zastanawiam się czy uznają mi drzewo w łańcuchu pokarmowym. Taka bzdura no, że też się rozproszyłam no
migelo
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:59

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: migelo »

A czemu drzewo nie jest okej? Bo ja też tak wpisałem

Awatar użytkownika
flavien
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 14:31

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: flavien »

Też mam drzewo
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: kubut »

No bo prosili konkretnie o dzięcioła trójpalczastego, a on żeruje na iglakach. Także drzewo jako takie jest poprawne, ale nie dość konkretne chyba. No nic, zobaczymy.

Ale luje mi zamotały z tymi analogiami i homolgiami u ptaków i gadów, wcześniej odnosząc się do ryb. Niech ich szlag
meridon123
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 19:37

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: meridon123 »

Rok temu była chyba trochę łatwiejsza
cytoplazma11
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2014, o 11:34

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: cytoplazma11 »

Jeśli w zadaniu z zapisem genotypów heterozygotę zapisałam jako Bg/bG to błąd?
meridon123
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 19:37

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: meridon123 »

Moim zdaniem nie
czarkopieczarko
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 13:09

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: czarkopieczarko »

Tragedia Mam nadzieję, że w kolejnym roku będzie trochę bardziej przyjazny arkusz niż w tym, bo po upublicznieniu klucza przez Witowskich już wiem, że na 100% będę w przyszłym roku poprawiać Cała nadzieja w chemii, w której czuję się świetnie . Powodzenia wszystkim w piątek!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: randomlogin »

Janek pisze:Tak, ten absurdalny podział jeszcze potrwa z kilka lat dopóki maturzyści piszący maturę wg starych zasad stracą możliwość do jej poprawy.
Osoby piszace wg starych zasad nie straca mozliwosci jej poprawy po tym jak przestanie obowiazywac ich stara podstawa. Just sayin.
Awatar użytkownika
Criminally
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2013, o 18:13

Re: MATURA 2016 - opinie

Post autor: Criminally »

Też myślicie, że zapis karbaminohemoglobiny jako karbOaminohemoglobiny i użycie tego samego słowa w zadaniu o tej wymianie gazowej spowoduje 0 pkt? Najbardziej bolą takie głupie błędy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości