Matura-częśc ustna :)

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Ustny polski

Post autor: naso »

Ratunku! Właśnie zabieram się za pisanie prezentacji na egzamin z polskiego. I już na wstępie pojawił się problem: nie wiem, jakie książki mam umieścić w literaturze przedmiotu. W pracy omawiać będęChłopów",Boską komedię i wierszUrszula Kochanowska (zastanawiam się jeszcze nadFaustem"). Jak mam szukać interesujących mnie książek? A może zna ktoś książkę, w której omawiane są obrazy zaświatów?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Andzia »

Dziady, Mistrz i Małgorzata. Niedobre?
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: naso »

Andzia pisze:Mistrz i Małgorzata. Niedobre?
Nie wiem, nie czytałam.

[ Dodano: Pią Wrz 21, 2007 12:26 ]
W którym rozdziale jest ten opis? Wiem, że będę musiała przeczytać całą książkę, chcę tylko zorientować się, czy ten opis będzie mi odpowiadał.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Anielica88 »

Te ksiakzi sa naprawde bardzo dobre lecz znaim sie zabierzesz za pisanie pracy przeczytaj je zeby pozniej nie miec problemow z wykorzystaniem je w temacie.
Literatura podmiotu to nic innego jak ksiazki z ktorych korzystasz w czasie omawiania tematu , czyli w twoim przypadku Mistrz i Małgorzata , Dziady
Natomiast literatura przedmiotu to wszelkie słowniki typu słownik postaci literackich itp.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Gosiaczek »

wcześnie się zajmujesz przygotowaniem prezentacji
ja swoją napisałam tydzień przed maturą

Posłuchaj radyAnielicy88, i przeczytaj wszystkie pozycje z literatury podmiotu a literatura przedmiotu nasunie Ci się sama popytaj bibliotekarki - one mają doświadczenie w pomaganiu maturzystom

pozdrawiam
życzę owocnej pracy
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: naso »

Gosiaczek pisze:wcześnie się zajmujesz przygotowaniem prezentacji
Tak, ale to dlatego, że został mi tydzień na ostateczną decyzję co do tematu prezentacji. Chcę się więc zorientować, czy będę umiała znaleźć odpowiednie źódła, żeby potem nie okazało się, że wybrałam temat, na który nie mam nic do powiedzenia.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Marzena »

A może ktoś poda propozycje jakich tekstów literackich można urzyc opisując koncepcje życia szczęśliwego ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Anielica88 »

wpisz sobie na google to haslo to wyskocza ci rozne stronki i tam powinnas znalezc lektury ktore sa dopasowane pod tym terminem. ja dokladnie tak smao robilam. naprawde nie jest to trudne i szkoda wywalac pieniadze w bloto by ktos inny ci ja napisal zwlaszcza ze mozesz to zorbic sama i miec ulatwienie przy uczeniu sie jej. jestes wtedy bardziej zorientowana w temacie. pozdrawiam
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Matura-częśc ustna :)

Post autor: Kopciuszek »

Witam Maturzystów:) Przygotowujecie sie do egzaminów ustnych ?:) bo ja jeszcze nie i szczerze powiedziawszy ich się najbardziej boję a najbardziej najbardziej polskiego cały czas skupiam sie na pisemnych, jak nie zdam ustnych to sobie tego nie wybacze hehehe Pozdrawiam i jestem z Wami :):):):):):)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Korczaszko »

ee polski? będę mieć czas po chemii, 12 dni na napisanie pracy. Ale mam temat który mnie interesuje i nie mam lęku przed występami (ach równy rok temu grałam Kasiunie II w akademii szkolnej i było fajnie)

co do niemieckiego tu jest gorzej chodziłam cały rok do szkoły językowej, więc troche pocwiczyłam mówienie. Ale mówienie po niemiecku trochę mnie stresuje. Choć zapewne będzie lepiej niż na obozie jezykowym, gdzie na widok Niemca zżerała mnie trema i nawet nie odmieniałam czasowników

chociaż ustnych nie ma co się bać, większość osób je zdaje
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: fimona »

no 6 pkt to sie nie tzreba napracowac ] chociaz dla mnie to troche wstyd by bylale to dla mnie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Korczaszko »

fimona pisze:chociaz dla mnie to troche wstyd by bylale to dla mnie
dla mnie też ale lepsze to niż 5
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura-częśc ustna :)

Post autor: Batha »

tylko polskiego, angielski jest w miarę przystępny
zdało by się już uczyć prezentacji- tylko 8 dni mi zostało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości