Matura - Fizyka

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
TO JA

Re: Matura - Fizyka

Post autor: TO JA »

No niestety nie zgadzam się z większością z wasMatura z fizyki była znacznie trudniejsza niŻ w zeszym roku.Wierzcie miJestem na I roku fizyki medycznej.
Poprawiałam mature z fizyki,chemii i biologi(zeby dostac sie na medycyne) .Fizyka była sporo trudniejsza.Lubię fizykę i na studiach teŻ mi dobrze idzieJednakŻe nie zgodzę się ze stwierdzeniem,Że była łatwa.
Agunia:)

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Agunia:) »

Moja mama jest egzaminatorem z fizykiPrzygotowywała kilka osób do olimpiad fizycznych.Kilku laureatów wyszło od niej.I właśnie takie wybitne osoby stwierdziły,Że fizyka była bardzo trudna.
Przy czym nie chcę was denerwować,ale usłyszałam wczoraj od mamy,Że jeśli ktoś twierdzi,Że było łatwe to prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z poziomu egzaminu i stopnia trudności i się przejedzie jak zobaczy wyniki.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Medycyna Lwów »

Aguniu, Agusiu - to co każdy psize to sa pewne przypuszczenia. Dziwię się, ze dla olimpijczyków była trudna, więc mozna to raczej wsadzic miedzy bajki. Nie byłą trudna i to ejst opinia wieskzosci ludzi, a co do wyników - fizyka to nie polski czy historia i biologia gdzie ejst pewna tolerancja odpowiedzi. Tu jak w matematyce jets albo dobrze albo źe wiece nie wiem skad twoje żale. Twoja mama zna osoby ktorym sprawdza prace, ze wie co myślą Hmm czyli jets cos nie tak.
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: Matura - Fizyka

Post autor: sztyga20 »

A jak myślicie, przyczepią się mi na fizyce za to, że zamiast oznaczyć znaczkiem prądu przemiennego oba końce uzwojenia pierwotnego dałem jeden znaczek ale symetrycznie po srodku (jakby co bede zasłaniał się dysleksją)?

[ Dodano: Sob Maj 19, 2007 18:32 ]
A jak myślicie, przyczepią się mi na fizyce za to, że zamiast oznaczyć znaczkiem prądu przemiennego oba końce uzwojenia pierwotnego dałem jeden znaczek ale symetrycznie pomiędzy nimi (jakby co bede zasłaniał się dysleksją)?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Medycyna Lwów »

tak naprawdę to oni sie czepiaja wsyztskiego, szczegółnie jak widzą ze bedize niezły wuynik, choc wg mnie nie powinni. Ja oczywiscie w tym zadaniu zaznacyzłem zły obwód a dobrze biegunowosć /. No ale trudno się mówi.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Matura - Fizyka

Post autor: paol »

Kaamil pisze:tak naprawdę to oni sie czepiaja wsyztskiego, szczegółnie jak widzą ze bedize niezły wuynik, choc wg mnie nie powinni. Ja oczywiscie w tym zadaniu zaznacyzłem zły obwód a dobrze biegunowosć /. No ale trudno się mówi.
Ja podobnie - zły obwód, ale dobra biegunowość. Teraz to już w zasadzie nie ma znaczenia. Matura była łatwa dla tych, którzy umieli, reszta może mówić, że była łatwa, bo kojarzy, że coś takiego gdzieś słyszała.

Na szczęście my umieliśmy
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: Matura - Fizyka

Post autor: sztyga20 »

Hehe, ja zaznaczyłem dobry obwód ale biegunowości poznaczyłem przy wszystkich obwodach. Nie wiem czy mi uznają te wzory do pędu chyba nie i źle mam napisane przy cechach sił jądrowych, nie znałem ich więc napisałem:siły jądrowe są bardzo silne - może egzaminator będzie miał poczucie humoru, haha!
Agunia:)

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Agunia:) »

No jednak się z wami nie zgadzam.Większość osób twierdzi,Że była trudna.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura - Fizyka

Post autor: badger »

sztyga20 pisze:"siły jądrowe są bardzo silne - może egzaminator będzie miał poczucie humoru, haha!
kumpel na maturze z historii zamiastpręgierz napisałdrągal ciekawe czy egzaminatorzy mają aż takie poczucie humoru
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: Matura - Fizyka

Post autor: sztyga20 »

Hehe, no to też dobre. Po maturze próbnej z biologi pani nauczycielka wybierała najlepsze teksty, pamietam kilka:witamina K odpowiada za szczęście", było pytanie dlaczego młode dziweczeta trzeba szczepić przeciw różyczce, odpowiedz:chroni je to przed przedwczesnym zajściem w ciążę", był jeszcze rysunek przedstawiający układ krwionośny i limfatyczny, trzeba było porównać, była odpowiedznaczynia krwionośne są w kupie najlepsze było o jelicie cienkimjelito cienkie snuje się niczym długi wąż i zwija się i rozwija jak harmonijka"

A wracając do tematu, no rzeczywiście, żeby tą mature z fizyki trzeba się w tym przedmiocie naprawdę orientować zwłaszcza, że trzeba było w niektórych zadaniach połączyć w sensowna całość kilka zagadnień.
Moi niektórzy znajomi mówią, że była łatwa bona pewno zdałem - ale czy tylko o to chodzi?
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Regis »

sztyga20 pisze:Moi niektórzy znajomi mówią, że była łatwa bona pewno zdałem - ale czy tylko o to chodzi?
No coś w tym jest Miejmy nadzieje tylko że wystarczy żeby się dostać tam gdzie chcemy
Apropo tych sił jądrowych to się nie śmiejcie - ja napisałem podobnie coś w stylubardzo silne (jedne z największych sił w przyrodzie) Bo tak zawsze na fizyce mówili, także moim zdaniem mogą to zaliczyć
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura - Fizyka

Post autor: Medycyna Lwów »

Regis pisze:"bardzo silne (jedne z największych sił w przyrodzie) Bo tak zawsze na fizyce mówili, także moim zdaniem mogą to zaliczyć
też tak napisałem, w zeszycie mam tak i musza tą zaliczyć
QQ

Re: Matura - Fizyka

Post autor: QQ »

hmm a odpowiedzWystępują między oddziałwyującymi na siebie jądrami atomowymi zalicza ? mam pytanie do wykresu, narysowalem to 50V, ale zrobile cosinusoide i zaznaczylem tez wartosci -50V. :D jak mi to ocenia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości