Matura - polski

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

w sumie moja zołza od polaka (która chciała nas przygotować do matury i do ich oceniania) zawsze sprawdzała całe wypracowania (rekord w mojej klasie za treść 2pkt.)
Beja napisał/a:
„tej Kordianie, która nie mogła się porozumieć z mężem”,
dobre

mi niestety niemiecki na pewno gorzej pójdzie niż na próbnej 100% a jutro ustny brrrrrrrr
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: Matura - polski

Post autor: Kopciuszek »

To ma być gradacja czy hiperbola ?heh co to wypracowania to podobnie jak poprzednicy-streszczony fragment i tylko na to liczę bo reszta ::)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

gradacja. idealnie tam pasuje, hiperbola jest bardzo naciągana
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Matura - polski

Post autor: Beja »

zielenica pisze:
Beja pisze:„tej Kordianie, która nie mogła się porozumieć z mężem”,
tak jest w ustawie?
Nie wiem, czy w ustawie, czy to radosna twórczość autora informatora.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Matura - polski

Post autor: Astacus »

Mam mieszane uczucia po tej maturce, zobaczymy jak to będzie.

Korczaszko pisze:to cos jest nie halo. zdaje się jak ma się 30% czyli maks z czytania + 1 pkt z wypracowania.
Może 6pkt, po to żeby dawać kolejne pkt, za zapis, kompozycję, język
No co wy, ja na próbnej miałem 4 pkt za rozwinięcie, kolega miał 3 i reszte punktów za język, styl itp. mieliśmy jak najbardziej przyznane. Może sie to wydawac słabo, ale zdałem na 53% wtedy i to mi w zupełości wystarczy. Punktów nie przyznają tylko jak sie ma 0 pkt. za treść bo wtedy sie uznaje, że praca jest nie na temat, jak sie ma 1 to już przyznają.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2008, o 18:11 przez Astacus, łącznie zmieniany 1 raz.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Matura - polski

Post autor: WojtekB »

Ja się modle o te 50%
Rozwinięcie miałem dobrze napisane (według mnie), a reszta jakoś pójdzie.
Z polskiego zawsze byłem taki sobie średniak
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Matura - polski

Post autor: Eklerka »

zielenica pisze:My mieliśmy na zakończenie roku mszę. i nocny maraton modlitw na Jasnej Górze XD
a to przez Ciebie takie korki były u mnie

sorry OT
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

ktoś tu wspominał, że wyniki są 23 czerwca kiedy w końcu słyszałam już 23,29,30 czerwca. ktoś wie na 100% nie moge tego znaleźć na cke (kilka razy juz szukałam) a zawsze zapominałam spytac nauczycieli
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Matura - polski

Post autor: WojtekB »

Ja słyszałem że 30 czerwca, ale o której godzinie to nie wiem.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Matura - polski

Post autor: zielenica »

Eklerka pisze:a to przez Ciebie takie korki były u mnie
tylko 4 autokary ze szkoły. i o 20:30 dojechaliśmy. chyba, że w klasztorze mieszkasz, owszem, tam były korki
Korczaszko pisze:ktoś tu wspominał, że wyniki są 23 czerwca kiedy w końcu słyszałam już 23,29,30 czerwca
eee tam od wyniku matur ma się tydzień na formalności ze studiami (? jak to wszystko w ogóle działa), więc dowiemy się prędzej czy później ^^

Korczaszko, 100% z niem? Dżizas XD niecierpię tego języka, mam uraz po klasie DSD z gimnazjum kozmozz taki wynik
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

zielenica pisze:eee tam od wyniku matur ma się tydzień na formalności ze studiami (? jak to wszystko w ogóle działa), więc dowiemy się prędzej czy później ^^
zależy do kiedy trwa rekrutacja, np. na SGGW można lgować się do 10. lipca, a 12 ogłaszają listy, nie wiem jak jest na innych moich uczelniach, dlatego martwię sie wynikami. Jak będę mieć po 100% (8)) to złoże tylko na jedną uczelnie i zaoszczędzę kasy
zielenica pisze:Korczaszko, 100% z niem? Dżizas XD niecierpię tego języka, mam uraz po klasie DSD z gimnazjum kozmozz taki wynik
przed próbną modliłam się o 70%, teraz mam nadzieję na 90% nie wiem jak to zrobiłam, myślałam, że w LO zgłupiałam, jeśli chodzi o niemiecki, ale moje sukcesy na konkursach w gimnazjum chyba nie były przypadkiem
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Matura - polski

Post autor: Beja »

Ogłoszenie wyników z matur jest na pewno 30 czerwca, ale co do godziny to nie wiem.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Matura - polski

Post autor: bedroom-bar »

każda szkoła sama sobie ustala godziny, zwykle to się chodzi po południu żeby nie otrzeć się o rówiesników
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości