Matura - polski

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

z tego co wiem to najpierw się składa na uczelnie, a potem są wyniki
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

tylko szkoda, że klucza nie podali.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

no gadałam dziś z dyrektorem (kurde jak ja go lubię :p i drugiego dyra też ) mówił, że będzie 30 czerwca. u nas godzina prawdopodobnie ok. 12
batha pisze:z tego co wiem to najpierw się składa na uczelnie, a potem są wyniki
no niekoniecznie na SGGW można się logować od 4. czerwca do 10. lipca. wyniki są 30 czerwca. można wstrzymać się do wyników. Po co tracić te 85(?) zł, gdy potem się okaże, że mnie oblali (znam takie przypadki, że uznali, że prace są ściągane i chemie oblała trójka najlepszych chemików ze szkoły )
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Matura - polski

Post autor: zielenica »

Korczaszko pisze:mówił, że będzie 30 czerwca. u nas godzina prawdopodobnie ok. 12
to od ostatniej matury jakieś 42 dni czekania na wyniki. no, ostatni mam ustny, więc do wiem się od razu XD
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

przeczytajcie całość leżę i kwiczę
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

czyżby klucz był zły:D
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Matura - polski

Post autor: tin »

A czy nie wydaje wam się dziwne, że gazeta pisze o dwói choć na maturze są procenty
Trochę to za bardzo na pokaz zrobione i przez ignorantów
Samo czytanie ze zrozumieniem(gdzie egzaminowani sobie poradzili) i kilka punktów z eseju daje całkiem niezły wynik i nie trzeba być orłem.
Takich podpuch kiedy ja zdawałem tez było dużo i większość spreparowanych.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

w sumie dużo osób wciąż przelicza te % na oceny może i podpucha ale śmieszna też mi sie wydaje, że na te 30% napisać to żadna sztuka
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Matura - polski

Post autor: zielenica »

może za bardzo się rozpędzili z interpretacjami i jakiś kosmos napisali, to polonistka uznała - uczeń mądrzejszy ode mnie nie będzie - i ciach ciach punkty
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura - polski

Post autor: agatha_89 »

Albo ja jestem jakas nie takaale mnie ten artykuł zaniepokoił. Biorąc pod uwagę to,że mi ta praca nie poszła : jesli będa się sztywno trzymac klucza to z emna będzie krucho.
Z drugiej strony moja polonistka mówi,że w czasie sprawdzania wypracowan klucz zawsze się poszerza. Jednak w dużej mierze zależy kto będzie sprawdzac nasza prace. Bo nie wiem czy wiecie,ale nasza maturę z polskiego może sprawdzać nawet nayczycielka ucząca polskiego w szkole podstawowej,jesli ma uprawnienia do sprawdzania prac maturalnych, a wiadomo,że tacy nauczyciele, nie maja takiej wiedzy jak nauczyciele z LO i mogą trzymac się ostro klucza

Napawde ten artykuł mnie nie pocieszył z czytania ze zrozumieniem pewnie bede mieć 10/20 wypracowanie napisałam strasznie, wżyciu gorszego nie napisałam,a muszę z niego dostać 11 punktów by zdac maturę. Przykro mi,że to tak wszystko się poukładało, na świadectwie mam 4 z polskiego nigdy nie miałam problemu z tym przedmiotema na maturze wyszło tak jakbym była kompletna idiotkąco za kompromitacja żeby się teraz modlic byle by tylko zdac strasznie mi przykro z tego powodu . i mam nadzieje,że zdam.
Korczaszko pisze:wydaje, że na te 30% napisać to żadna sztuka
wydaję się nie chwal dnia przed zachodem słońca ! Ja znam ludzi, którzy nie zdali matury z polskiego, mam nadzieję,że do nich nie dołączę.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

przed chiwlą czytałam prześwietny artykuł na ten temat zaraz zarzucę cytata jak znajdę
Przykład z pracy maturalnej:W III cz. Dziadów A. Mickiewicza opisywane są cierpienia Polaków wywożonych do obozów koncentracyjnych na Syberii w czasie II wojny światowej". Dawniej – maturo, witaj za rok. Znajomy podkreślił i napisał na marginesie:rażący błąd rzeczowy". Każdy egzaminator podlega jednak kurateli tzw. weryfikatora. Weryfikator przyjrzał się zdaniu. – Kojarzy autora i tytuł, to już punkt – uspokajał rozjuszonego kolegę. – Wspomina o cierpieniach Polaków, przecież tak jest w istocie, trzeba to zaliczyć. Wysyłali ich Rosjanie na Syberię, też prawda. To już trzy słuszne stwierdzenia. Może trochę pomylił nazwę i czas, ale nie przesadzajmy, takie złe to znowu nie jest. Oceniamy zawsze na korzyść zdającego.
[ Dodano: Wto Maj 06, 2008 23:32 ]
agatha_89 pisze:wydaję się nie chwal dnia przed zachodem słońca ! Ja znam ludzi, którzy nie zdali matury z polskiego, mam nadzieję,że do nich nie dołączę.
a ilu takich znasz? i jakich byli szkół? wiesz co napisali? wg mnie teraz przesadzasz, jak pół mojej klasy. klucz zawsze sie poszerza! i jeśli Twoją pracę sprawdzą na początku to muszą do niej wrócić i poprawić. klucz do czytanie jest jakby tu powiedzieć gópi! argumenty mogły być inne i na pewno je też dodadzą. a mało komu pokrywają się wypracowania (w tym mi ), ale wiem, że egzaminatorzy nie są jakimiś potworami (swego czasu słuchałam 3 godzinną rozmowę z egzaminatorkami od chemii, oni na prawdę starają się wszystko podciągnąć. poza tym nie każdy może być egzaminatorem. najpierw musi sprawdzić kilka prac, później te ich sprawdzone prace są sprawdzane i recenzowane jak sobie egzaminator poradził. poza tym punktów nie przyznaje się/odejmuje tak hop siup do wszystkiego musi być opinia/recenzja)
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura - polski

Post autor: agatha_89 »

a ilu takich znasz? i jakich byli szkół? wiesz co napisali?
znam 5 takich osób, chodzili do róznych szkół, oczywiście nie do żadnych renomowanych ! Z resztą ja tez nie chodze do takiej szkoły ! to jasne,że nie wiem co napisali !
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Matura - polski

Post autor: Mrówek »

wojtas007 pisze:Ja słyszałem że 30 czerwca, ale o której godzinie to nie wiem.
o 9.00 i w necie na OKE z tymi kodami co dostaliśmy od dyrektorów szkół też będą o tej porze.

Zamiast wypracowania mogliby podać klucz było by łatwiej sprawdzić odpowiedzi. Ja pisałam ntOdy do młodości zobaczyłamLalkę i zwątpiłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości