matura próbna operonu

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: parva »

Cóż. Ja również nie chciałabym skończyć w jakiejś rzeźni I też nie jestem zbyt silna, zresztą mam lekką niedowagę, ale myślę, że na pewno jakoś sobie poradzimy Byle się na tą wetę dostać.
Im bliżej matury tym większe mam wątpliwości, czy się dostanę. A obawiam się, że po maturze próbnej z operonu te wątpliwości jeszcze się powiększą Ale może to i dobrze, może zmotywuje mnie to do nauki.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

a u mnie dyrekcja robi problemy i nawet nie wiem czy będę mieć tą próbna. w końcu nie możemy stracić tylu lekcjilt ścianagt
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: parva »

U nas za to sobie wymyślili, że muszę pisać w piątek zarówno biologię jak i chemię rozszerzoną, tzn oba przedmioty Ech
Ewelcia
Posty: 100
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 18:01

Re: matura próbna operonu

Post autor: Ewelcia »

w mojej szkole piszemy matury tylko z 3 przedmiotów obowiązkowych
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

i jak wam poszło wg mnie chemia była łatwa (co nie znaczy, że nie zrobiłam głupich błędów)
problem miałam z 1 (jak zawsze pierwsze musi mi sprawić trudność), z dimeryzacją propenu i z tym z paliwami. A błędy jak zawsze - nie spojrzałam na układ okresowy, robiłam na czuja - czyli źle, źle spojrzałam na wykres i takie tam ale nie jest źle. w maju będzie na pewno dużo gorzej
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Re: matura próbna operonu

Post autor: miodzio »

hej, a mozna w necie gdzies tę mature. Heh u mnie w szkole byla tylko z biologi, wosu, historii i gegry. I ja żadnej z nich nie pisalem, mimo ze chciałem z gegry rozszerzenie pisac ] . myslalem ze za tydzien i nie poszedlem poznniej do szkoly, zresza i tak bym pewnie fizyke pisal bo to moj obowiazkowy przedmiot (jedyny w szkole jestem)
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: matura próbna operonu

Post autor: martynka89 »

co do matury z chemii. mi tak sobie poszla, juz teraz wiem ze zrobilam pare glupich bledow/ a z biolii? z biolii nawet nawet mi poszla mam taka nadziejeP no ale wszytsko sie okaze jak wyniki dostaneD
ale nie ma co, trzeba wziac sie do pracy, bo czasu coraz mniejP
aga890808
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2007, o 16:00

pamiętacie pytania z chemii rozszerzonej???

Post autor: aga890808 »

ja dzisiaj pisałam biole rozszerzoną i dla mnie byla dość trudna / jutro mam chemie dlatego proszę o pytania. jak mozecie to piszcie na gg 4021059 albo na tym forum
Ewelcia
Posty: 100
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 18:01

Re: matura próbna operonu

Post autor: Ewelcia »

miodzio pisze:Już chyba znalazłem w necie, to jest to Czy mógłby ktos to potwierdzić
ja znalazłam taką stronę. na bank to tegoroczna matura ale arkusze będą dostępne dopiero od jutra te z fizyki ma się rozumieć
pan_ciastko
Posty: 159
Rejestracja: 29 paź 2006, o 12:19

Re: matura próbna operonu

Post autor: pan_ciastko »

Według mnie biologia rozszerzona była strasznie prosta. Tzn prawie wszystko było podane w tekstach, niewiele trzeba było mieć własnej wiedzy. Nie zrobiłam co prawda zadań z genetyki, tych krzyżówek bo tego jeszcze nie braliśmy, ale to były tylko 2 zadania. Spodziewałam sie czegos o wiele gorszego, myślałam że zrobią trudna żeby nas postraszyć i zmobilizować do nauki by na majowej wypaść dobrze, ale zobaczymy jeszcze w marcu. Za to słyszałam, że chemia była strasznie trudna, a pierwsze zadanie raczej nie podnosiło na duchu ale jak beda arkusze to sie jeszcze popatrzy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

chemia była bardzo łatwa to, że zrobiłam głupie błędy to nic nie znaczy powtarzałam trochę ponad tydzień i 70% mam na bank a może nawet 96% - więc pewnie gdzie tak w połowie. Wczoraj powtarzałam mangan, chrom, żelazo jakieś charakterysyczne reakcje, a tu takie banalne zadania O.o właściwa matura będzie zupełnie inna. arkusz biologi widziałam, bo obok siedziała akurat koleżanka z klasy pisząca bio (wszyscy siedzieliśm razem na sali gimnastycznej) i te rysunki mnie rozbroiły, ale skoro mówisz, że wszystko było w tekstach to wierzę (ale tak też jest na właściwej).
Pierwsze pytnie na chemii było zeschizowane, ale na pewno znajdzie się wiele osób dla których było łatwe ze zadanie ze strąceniówki napewno nie dałabym 6pkt - przecież ono było cholernie łatwe
Laurana
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2007, o 14:37

Re: matura próbna operonu

Post autor: Laurana »

biologia byla do napisania ale chemia jak dla mnie to katastrofa jutro pewnie bede sie z siebie smiac gdy zobacze klucz ale na maturce nie bylo mi do smiechu:) zrobil ktos 1 zad.?-)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

zrobiła, bo nie lubię zostawiaćluk. napisałam że potas ma elektrony walencyjne dalej od jąra niż azot,dlateg łatwiej je oderwać, dlatego łatwie będzie miał wartościowość V ale wydaje mi się że to nie jest dobrze. dwie koleżanki powiedziały żeazot nie ma orbitalu d i nie zrobi takiego stanu wzbudzonego żeby mógł utworzyć NCl5
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości