matura próbna operonu

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Laurana
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2007, o 14:37

Re: matura próbna operonu

Post autor: Laurana »

jutro o 9 odp wiec sie przekonamy co i jak
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

czyli pomysł ze stanem wzbudzonym był dobry - szkoda, że nie mój
poszło mi nieźle 77%-90% zależy czy od tego jak zostaną potraktowane niektóre zadania. napisałam że z dimeryzacji propenu powstanie 2-metylopenta-1,3-dien (tylko teraz nie jestem pewna czy dobrywzór napisałam) i heks-3-eni tak się zastanawiam czyte odpowiedzi są napewno złe. kurde a miałam napisać cyklobutan
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: parva »

Ja pisałam biologię i muszę przyznać, ze spodziewałam się dużo trudniejszych zadań

Oglądałam dziś klucz odpowiedzi i nie do końca się z nim zgadzam. W zadaniu, w którym trzeba było wypisać funkcje jakie pełni błona komórkowa w komórce, napisałam, że oddziela ona protoplast od środowiska zewnętrznego i że buduje retikulum endoplazmatyczne odpowiedzialne m.in. za syntezę białek, kwasów tłuszczowych, sterydów, itp. Mam nadzieję, że uwzględnią moją odpowiedź, chociaż nie było jej w kluczu
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: Marzena »

ale oni podali przeciez tylko przyklad jezeli jest dobrze to napewno uwzglednia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

Klucz odpjest trochę dziwny a pyatnia były na prawdę łatwe, ale nie do końca precyzyjne. Ale próbę próbnej mamy już za soba mi dała tyle, że uświadomiła mi, że koniecznie muszę czytać dokładniej polecenia i sprawdzać wszystko w tablicach. Np zadanie z Zn(OH)2 początkowo napisałam reakcje z H2SO4 i KOH a tu zonk w pytaniu wyraźnie napisane że ma być reakcja z HCl i NaCl
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: matura próbna operonu

Post autor: Ann »

pani Korczaszko pisze:zrobiła, bo nie lubię zostawiaćluk. napisałam że potas ma elektrony walencyjne dalej od jąra niż azot,dlateg łatwiej je oderwać, dlatego łatwie będzie miał wartościowość V ale wydaje mi się że to nie jest dobrze.
Miałam identyczna odpowiedź ( tylko tam nie potas,ale fosfor:) ), ale z pierwszego zadania dostanę chociaż pkt za wypisanie konfiguracji elektronowych hehe Kilku nauczycieli skrytykowało ta maturę z chemii i mają racje, bo zadania były dość nietypowe, tego typu raczej nie pojawiały sie na maturze we wcześniejszych latach,bo robiłam już wiele arkuszy. Uważam, że nie była tak super łatwa, wyliczyłam sobie ok 74-80%, mam nadzieję, że w maju będzie trochę lepiej i dadząnormalne zadania biologię rozszerzoną dziś sama zrobiłam, bardzo prosta
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

już widzę, jak moja chemiczka w poniedziałek wburzona gada jaka ta matura była do kitu. (no tak fosfor ) i też mam nadzieję, że na właściwej pójdzie mi lepiej (minium 84%a może lepiej jeśli skopię biologię) też będę mieć pkt za konfigurację, tylko, że ja zrobiłam skróconą, powinni zaliczyć
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: Marzena »

a te tablice z chemii to oni dawaja czy wczesniej samemu trzeba przynies ?
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: parva »

Tablice dostajesz
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: matura próbna operonu

Post autor: Ann »

Tablice były razem z arkuszem.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: matura próbna operonu

Post autor: Korczaszko »

tylko ja jestem zbyt leniwa, żeby na nie spojrzeć
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: matura próbna operonu

Post autor: parva »

Na prawdziwej maturze w maju na pewno będziesz już o tym pamiętać Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
Awatar użytkownika
cornl
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2007, o 16:16

Re: matura próbna operonu

Post autor: cornl »

pomijając fakt, że tablice były mocno niematuralne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości